neprihlásený Nedeľa, 15. septembra 2024, dnes má meniny Jolana
Telekom prekročil 50% pokrytie 5G, má najmenšie z veľkých operátorov

Značky: Slovak Telekom5G

DSL.sk, 6.12.2023


Telekomunikačný operátor Slovak Telekom dnes oznámil zvýšenie pokrytia jeho 5G siete, ktoré už prekročilo polovicu populácie a k dnešnému dňu dosahuje 52.1% populácie.

Predtým Telekom v druhej polovici októbra avizoval pokrytie 48.7% populácie.

5G sieť Telekomu pribudla v šiestich nových mestách, Čierna nad Tisou, Kráľovský Chlmec, Kremnica, Moldava nad Bodvou a v časti miest Humenné a Lučenec. Dokryté bolo tiež mesto Krupina.

5G sieť pribudla aj v 63 obciach, Belín, Bellova Ves, Blahová, Boťany, Bretejovce, Budča, Cigeľ, Čajkov, Čaradice, Čeľovce, Čierna, Dolný Ohaj, Dubovany, Horné Orešany, Hronské Kosihy, Hul, Jablonec, Janovík, Jatov, Kalonda, Komjatice, Koš, Kožuchov, Krásnovce, Laškovce, Lehnice, Leles, Lošonec, Malé Trakany, Mikušovce, Mokrance, Nová Dedina, Nová Polhora, Nižný Žipov, Panické Dravce, Pavlovce, Podlužany, Poľany, Poľný Kesov, Pozdišovce, Pribeník, Rapovce, Rastislavice, Rimavské Janovce, Sebedražie, Seniakovce, Soľnička, Stanča, Streda nad Bodrogom, Štefanovičová, Tekovské Nemce, Tesárske Mlyňany, Trebeľovce, Tvrdošovce, Úľany nad Žitavou, Veľké Kostoľany, Veľké Trakany, Vechec, Viničné, Vlkas, Zemplínska Nová Ves, Zemplínske Hradište a Zvolenská Slatina.

Celkovo je 5G sieť Telekomu v 76 mestách a 472 obciach.

Telekom má aktuálne najmenšie udávané pokrytie jeho 5G siete z trojice veľkých operátorov. Najväčšie udávané pokrytie 5G siete má O2, ktoré pri tohtotýždňovom oznámení plánu vypnúť 3G sieť oznámilo pokrytie 69.3% populácie dosiahnuté ku koncu septembra.

Orange pri minulotýždňovom oznámení harmonogramu vypínania jeho 3G siete avizoval aktuálnu úroveň pokrytia jeho 5G siete na úrovni 65.6% populácie.

V prvej polovici novembra oznámila zväčšenie pokrytia 5G aj 4ka, ktorá má výrazne najmenšie pokrytie. Doteraz bola jej 5G sieť dostupná v Bratislave, Trnave, Nitre a malej časti Banskej Bystrice, v novembri oznámila dostupnosť v troch dalších mestách Sereď, Stropkov a Topoľčany s pokrytím viac ako 50-tisíc obyvateľov. Celkovú úroveň pokrytia ale neuviedla.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

NASA bude merať presný čas na Mesiaci viacerými atómovými hodinami, čas tam beží rýchlejšie
Nemecko finančne podporí vývoj Samby
Prototyp SSD pre PCI Express 5.0 s novým radičom s nižšou spotrebou vyzerá nádejne
Telekom dnes na Predplatenkách dáva 100% bonusový kredit, platí iba 30 dní
Android pridáva podporu okien pre aplikácie
Slovenská sporiteľňa bude mať dlhšiu odstávku služieb, v oba víkendové dni
4ka spustila 5G v niekoľkých ďalších mestách, pokrytie vôbec neudáva
Samsung spustil výrobu QLC čipov takmer 300-vrstvovej flash pamäte
T-Mobile už otestoval použitie Starlink satelitov ako svojich základňových staníc
Aj Toshiba sa priblížila v kapacite HDD k 30 TB


Diskusia:
                               
 

OTAZNA JE METODIKA MERANIA.
ked je pokryta jedna ulica v obci ako si to vyhodnotia na pokrytie celej obce? alebo musi byt pokrytie v aspon polovici aby sa ratala cela?.
Taketo cisla znesu vsetko aj tak to nik nevie skontrolovat.

Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Metodika merania vôbec nie je otázna, nakoľko je zvolená priekazne presne tak, aby to vychádzalo, ako treba.
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

Otázka je, kedy sa budú ľudia zaoberať tým, že BTSky a Wi-Fi v blízkosti ľudí sú ako sa zdá pre väčšinu ľudí absolútne nezlučiteľné so zdravím! Aj tu na dsl.sk už viac ľudí písalo, že proste vtáci zmizli po nasadení nových antén, príroda nie je hlúpa, vtáci menia miesto. A ľudia snáď môžu v takom prostredí bývať? Niektorých zatiaľ "len bolí hlava", ostatní zomierajú na rakovinu a budeme sa tváriť, že to nič? Očkovanie novými vakcínami dopadlo tak, že lekári, ktorí verili vakcínam, zalamujú rukami, a toto bezbrehé zamorovanie životného prostredia EM radiáciou ako dopadne? Aj tu je písané o tých vtákoch a podobné problémy začína mať dosť ľudí, okrem tej brutálnej únavy a bolestí hlavy:
https://dopice.sk/skU
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

ja mam pokrytie v 5g a v zahrade tolko vtakov, zozrali mi celú urodu tak neviem preco ich to nevyhana do 4g?
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

? jebe jebe mašinka?
Odpovedať Známka: -4.6 Hodnotiť:
 

Ta pustili z psychiatrie aj s tou tvojou strankou?

Najlepsie je, ze ani nevies, ako ta technologia funguje. Vyzarovany vykon je daleko mensi, ako u technologie predchadzajucich generacii.

Ale mam jedno odporucanie...ALOAL NA HLAVU
Odpovedať Známka: 4.2 Hodnotiť:
 

Zato hustota buniek bude omnoho vyssia, vsakze
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Su hustejsie, ale vyzarovci vykon je velmi mali. Henten pripad tu spamuje dsl.sk s tou jeho pofidernou strankou uz dlhodobejsie. Ide mu len o navstevnost stranky. Asi sa zase vraciame do doby, ked nam tu "kolovali" krvou 5G cipy. Smiesni ludia, asi ako z Obcianskeho tribunalu
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Ospravedlnujem sa za hrubku: Su hustejsie, ale vyzarovci vykon je velmi maly
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Hmm. Ja hlupak som si myslel, ze pokrytie bezdratom sa da urobit dvoma beznymi sposobmi. Jeden je, podla potreby a rozlohy a inych parametrov bunka raz za tisice metrov cca, alebo vela buniek s nizsim vykonom kazdych 100 metrov cca... len priklad.

Pocuj, toto mi vysvetli, ten velmi maly vykon. Bol som zopar krat na strechach pozriet na tie plechove budky, kde je ukryta sietova elektronika, teda skor budy, odtial isli nahovado hrube kable do sektorovych anten. A na dverach boli polepene vseliake nalepky s varovanim o nebezpecenstve.

Volakedy davno v dobach este ked u nas boli mobily v zaciatkoch, vyliezol som aj na jeden GSM stoziar. Byval som v jeho blizkosti niekolko desiatok metrov niekolko mesiacov skoro nonstop. Len ja, domcek a vysielac za plotom. Vysoky stoziar, okolo neho kriky, viditelnost 100%. Obcas, ked.som len tak pozeral vecer po tme na ten vysielac sa stalo, ze som okolo neho videl nieco ako "auru", taka hmlovina jemna alebo ako to nazvat. Co myslis?
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

5G využíva rádiofrekvenčné vlny, ktoré sú časťou elektromagnetického spektra. Tieto vlny sú považované za neionizujúce, čo znamená, že nemajú dostatočnú energiu na odtrhnutie elektrónov od atómov a vyvolanie chemických zmien. Tým sa líšia od ionizujúceho žiarenia, ako sú X-lúče a gama lúče, ktoré môžu spôsobiť poškodenie DNA a sú známou príčinou rakoviny.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Keď zapli 5G, ráno pozerám, a naozaj som prišiel o ftáka.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Čítať sarkazmus ma vcelku baví len tvoje podanie akurát tak potvrdzuje, že si o vtáka prišiel priekazne pradávno, len si sa prebral kuščik neskoro. S 5Géj ale budeš bdelejší, to teda garantovane. Počkaj až prestaneš mať sny nakomplet aj celé mesiace v kuse, zato elektrosmog určo nemôže. Lokálny vôbec keďže ten ti ide 24/7 takže vieš kde sa zamerať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ta bolest hlavy je strasna. Nejdem tu obvinovat Wifi/4G/5G alebo ine elmag. ziarenie ale uz rozmyslam nad tym ze si nataham foliu po stenach nech je to tu aspon trochu odtienene.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Genialne. Tak potom si predstav, ze si dam vytvoris malu mikrovlnku, faradayouvu klietke. Tzn., ak doma potom budes volat a mobil sa nahodou nejakou skarou spoji s bunkou, budes tam doma mat aj fajne odrazy. To sa tyka vsetkoho co vytvara EM smog. Je to teda dvojsecne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Otázka je, kedy tieto tvoje sprostosti začnú bez milosti mazať. Jedna z mála posledných kvalitných slovenských stránok a aj tu sa to už mení na topky :-/
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

To už sa dávno zmenilo. Ešte sem chodí ten pablb čo verí na plochú zem a podobné. A nieje sám.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Treba viac premyslat... ja si myslim, ze plochozem vytvoril nejaky hajzlik, nedivil by som sa, keby to bola sama ursula ale flatearth ma.tusim nedavny povod za velkou mlakou, aby automaticky mohli byt ti neockovani antivax dezolé prilepeni este aj k skupinke plochozemcov. Vsimli ste si, ze ak je niekde na nete v diskusii tema ockovanie a ozve sa niekto, kto sa ockovat nedal, len vyjadril svoj nazor, ani nic ine pisat nemusi, vzdy sa objavi nejaky zdegenerovany blbecek, ktory ho da hned do suvisu s plochozemou... celkom trapne ale ako vidim, v diskusiach to ludia moc nechapu. Uvidime, co bude dalej. A uz ste aj poculi o tom, ze 1% najbohatsich ludi USA znecistuje environment viac ako 66% najchudobnejsich? Celkom logicke, a takato sprava z oxfam-u prebehla nedavno internetom aj s relevantnymi cislami...
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Mier693 odbornici sa ozvali biblik ani nevie na akych frekvenciach sa na slovensku 5G širi .. :D Konkretne Telekom na 2100MHz ..zaujímavé ze doteraz ich hlava nebolela s 3G na 2100Mhz ...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Mozno tam asi ma co vraviet aj modulacia a tak... skus si pozriet tie priebehy.
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

Skús dodať aj nejaké relevantné zdroje k tvojim hypotezam. Lebo zatiaľ ani jedna štúdia nepreukazala, ze by človek vedel povedať či na neho posobi elektromagneticke ziarenie alebo nie. A nie to ešte rozoznávať medzi rôznymi modulaciami EM žiarenia na rovnakej frekvencii.
Odpovedať Známka: 4.9 Hodnotiť:
 

Človek to vníma, nevie to povedať.
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

chces relevantne zdroje? tak napriklad rozdiel medzi spojitym a nespojitym signalom. asi taky rozdiel (nielen) pre sietnice tvojich oci, ako klasicka vlaknova ziarovka a blikajuce LEDky. To blikanie LEDiek, ktore za beznych okolnosti nevidis, vynimkou su hyperkvalitne total shitove LEDky za cent z tesca, ti sposobuje riadny diskomfort.
Dufam, ze sa opytas aky. Hadaj preco. Mam pocit, ze ty sa len pytas a nic o tom nevies.
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

Vies, ty studiovy kral, kedysi sa v manualoch k mobilom aj pisalo, ze nedrzat antenu, ze mozu byt popaleninky, vznik tepla... a aj vtedy bola SAR do tych 2W/kg...
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Človek vie povedať aj či na neho niekto spoza chrbta pozerá, čo je vlastne detekcia pasívneho sledovania, a tie slávne štúdie idú len po jemnosti rozlíšenia namiesto kalibrácie na záporné frekvencie, takže sú ich výsledky priekazne irelevantné i ako argument k obyčajnému tvrdeniu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

2100Mhz mozno tak mesta... ja mam mimo mesta 1800, 800 a 700. vsetko 5G Telekom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj 120 kHz, či to už nie je 5G? Čo sú tu všetci jbmnt ísť kvôli vysokým prenosovým rýchlostiam, vraj, do tak nízkych frekvencií, ktoré patrili iným službám, napr. TV pásmu a pod. Prečo nie sú v pásme ktoré sa s ničím nebije - 3600 MHz???
Odpovedať Hodnotiť:
 

5géj, priekazne skutočný vysielač elitnej budúcnosti potrebuje 20kw, 2, 3 až 4cm tlusté káble, osobne som takých káblov na jednom vysielači v zahraničí videl 7! A až ho aktivujú poriadne s týmto príkonom kamaráde, sa budeš baviť o frekvenciách desať tisícoch watt v atmosfére a bude to fyzicky citeľné, teda baviť sa určo nebudeš, a či existovať je tiež diskutabilné, obzvlášť ak máš v sebe po chobot železa, kovov, grafénu.
To čo teraz robia s pseudo 5Géj je kľudne dosiahnuteľné štyrgéčkom na steroidoch. Keby ti k 5géj skutočne stačí starý 3g vysielač, demente, by asiže nemuseli nič upgrejdovať, nie?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:

Pridať komentár