neprihlásený Štvrtok, 12. júna 2025, dnes má meniny Zlatko
Výrobcu filmových kamier Red kupuje Nikon

Značky: filmy4KNikonbiznis

DSL.sk, 7.3.2024


Spoločnosť Nikon, známy tradičný japonský výrobca fotoaparátov, kupuje spoločnosť Red Digital Cinema, známeho výrobcu digitálnych kamier používaných na natáčanie profesionálneho filmového a televízneho obsahu.

Spoločnosti dohodu o akvizícii oznámili dnes, cenu transakcie nezverejnili.

Nikon v oznámení vyzdvihuje prínos spoločnosti Red pre filmový priemysel a z jej technológií okrem iného vyzdvihuje jej proprietárnu technológiu pre kompresiu RAW formátu videa.

Spoločnosť Red Digital Cinema bola založená v roku 2005 a významne prispela k prechodu tvorby profesionálneho filmového a televízneho obsahu z technológie analógového filmu na digitálne kamery. Spoločnosť ponúkala v začiatkoch kamery s rozlíšením 4K, ktoré bolo v tej dobe vyššie ako rozlíšenie bežných produktov, zároveň kamery boli určené aj svojimi ďalšími parametrami na tvorbu kvalitného profesionálneho obsahu.

Svoju prvú predávanú kameru Red One 4K s rozlíšením 4K spoločnosť uviedla v roku 2007. Neskôr uviedla rozličné modely s vyššími rozlíšeniami 4.5K, 5K, 6K a od roku 2015 ponúka aj 8K kamery.

Senzor Mysterium použitý v prvej kamere mal rozlíšenie 12.6 megapixelov, senzory spoločnosti z posledných rokov majú maximálne rozlíšenie 35.4 megapixelov.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Anker kvôli riziku požiaru vymieňa 1.1 milióna power bánk, zatiaľ v USA
Dánske mestá a ministerstvo odchádzajú od Microsoft softvéru na open source
Nový trailer tretej série populárneho Star Trek seriálu
Dokončená nová rýchlejšia generácia zbernice PCI Express 7.0
Magio pridalo podporu prehrávania z mobilu na TV cez Chromecast
Francúzsko čoskoro zakáže sociálne siete pre deti do 15 rokov
Bežná rýchlosť Starlinku prekročila 100 Mbps
Súkromná misia na ISS sa posúva, rakete SpaceX uniká kvapalný kyslík
Vydaný Android 16, s viacerými novinkami
FreeBSD ďalej zlepšilo podporu notebookov


Diskusia:
                               
 

take poprosim do mobilu, dik!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

keby to kúpilo sony, tak možno. keďže nikon, tak nie.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Pokial nebude vadit, ze mobil bude vazit 20Kg a nezmesti sa do kufra Kia Rio, tak v pohode.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak to pojde takto dalej s mobilmi, ktore su stale vacsie a tazsie lopaty, tak k tym 20 kg sa dostaneme pomerne v kratkom case.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Máš pravdu, ale nezúfaj, stále si môžeš kúpiť tlačítkový alígátor alebo nokiu 3310.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mobil nefotí. Mobil má malú čočku a kopu vecí čo má foťák mu jednoducho chýba.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Ani nehrá...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Mobil foti. Na svoje rozmer az nadstandardne. Pre medium, na ktorom budu fotky konzumovane. Ty si kup Red ci Nikon, tvar sa ako profik a behaj s nim, ale mobil nechaj doma a kamosom volaj z nikonu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kukni za jaké nehorázne prachy!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

V trhovom prostredí by firmy zanikali jedna radosť, ale patentované proprietárne technológie sa prenášajú priekazne sťa bremä dedičného hriechu.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

red je neskutocne podvodna firma. dost smutne ze ich kupujke nikon ktory ma clekom dobre meno. odporucam pozriet videa na youtube of "Jinni.Tech" kde odhaluje aky su to podvodnici.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pozrel som a celkom zaujmave

Tie 10x predrazene Kingston SSD :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár