|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
bliblinky
Od: no jasne
|
Pridané:
18.6.2025 14:11
Keď AI bublina praskne, tak bude sranda.
|
|
Re: bliblinky
Od: hibernator
|
Pridané:
18.6.2025 14:22
a co tam ma prasknut?
|
|
Re: bliblinky
Od: chmulovicIIX
|
Pridané:
18.6.2025 14:41
Obrovské kapitálové investície ktoré násobne prevyšujú výnos z nasadenia AI pre platiacich zákazníkov. To neznamená že sa AI prepadne pod zem, ale nVidia už nebude predávať vagóny kremíku a DSL nebude postovať takéto správy.
|
|
Re: bliblinky
Od: Ehmmm
|
Pridané:
18.6.2025 16:15
Hlavne si treba uvedomit ze AI nie je iba ChatGPT a LLMs.
|
|
Re: bliblinky
Od: Jaaasom
|
Pridané:
18.6.2025 19:26
Prsknúť môže buď A alebo I alebo oboje.
|
|
Re: bliblinky
Od: OriginalnyKoumakSK
|
Pridané:
18.6.2025 16:30
mna skor desi to, ze AI sa natlacila aj do zdravotnictva a lekari sa cim dalej viac budu spoliehat na hodnotenia a rady tej AI.
Uz teraz im "pomaha" s vyhodnocovanim snimkov v niektorych nemocniciach a lekari si ju velmi pochvaluju - neuvedomujuc si, ze ked si na to navyknu, ich vlastne zmyslanie/rozhodovanie zacne stagnovat a moze to viest ku kritickym chybam.
V reale je tento mor poznat uz na programatoroch, kedy vacsina mladych programatorov vyvija kod za pomoci AI, pricom pripadne chyby neopravia v ramci vlastnej rezie, ale znovu a znovu premoduluju svoju poziadavku, aby im ten bot vyplul lepsi kod. To, ze tam mohol opravit chybu 1 a vznikla chyba 2 proste prehliadaju - podla toho potom aj tie produkty/vysleky potom vyzeraju. Smutne, ale zial cim dalej viac v praxi.
|
|
Re: bliblinky
Od: aiiiiii!!!!!!
|
Pridané:
18.6.2025 21:06
Lenze, ak sa nejaka forma AI natrenuje napriklad na milione snimkov nejakeho potvrdeneho ochorenia, moze byt vcasna diagnostika naozaj len prinosom pre pacienta. Takisto rozny suhrn mnohych biochemickych ukazatelov prehnany cez trenovanu AI moze byt vcasnou diagnostikou zdravotneho problemu, pretoze nie kazdy lekar je zaroven Dr. Gregory House. Tym len vravim, ze trenovana neuronova siet dokaze byt vykonnejsia od naladoveho personalu. Trochu desive, ale je to tak.
|
|
Re: bliblinky
Od: Ejha
|
Pridané:
18.6.2025 22:29
Desive to nie je. Lekari su zvacsa len ini uradnici. Myslim, ze vypoctova technika s dobrymi instrukviami a pri spravnom pouziti moze priniest zasadnu pozitivnu zmenu do diagnostiky viacerych ochoreni. Ziaden lekar tomu casom nedokaze konkurovat. Ale mohli by sa naucit spolupracovat aby dosiahli lepsie vysledky.
|
|
Re: bliblinky
Od: lolofonder
|
Pridané:
19.6.2025 0:00
uz to bolo sfilmovane, vola sa to Idiocracy
|
|
Re: bliblinky
Od: pelendrek
|
Pridané:
19.6.2025 7:15
Radsej nech to vyhodnocuje pocitac a potvrdzuje clovek ako iba clovek ktory zrovna nebude mat naladu.
|
|
Re: bliblinky
Od: Ani nie
|
Pridané:
19.6.2025 8:19
Haha, goggle prichadza na ziskoch zo straty reklamneho podielu rocne o tolko ze 100m su drobne.
|
|
Re: bliblinky
Od: Fajnšmeker
|
Pridané:
19.6.2025 8:23
Tie "drobné" by stačili nejednému...
|
|
Zaujimave
Od: AI agent
|
Pridané:
18.6.2025 14:59
Mne nikto nevolal 🤷♂
|
|
Socialny intel
Od: Socialista
|
Pridané:
18.6.2025 15:10
Kedysi velmi davno sme si u kompiuterov cenili ze nas na problem 2+2 vyplul exaktne 4. Teraz prechadzame do ery ked si cenime ze nam vypluje vysledok 5 alebo ho prinutime aby to bolo 7.... Svet sa v rit obracia....
|
|
Re: Socialny intel
Od: Hroch_asdf
|
Pridané:
18.6.2025 15:21
Pozri si clanok o Orange a komentar o VOP. Pochopis, na co ti bude LLM a nebude to o jednoduchom scitavani :).
|
|
ultraradikálny konsenzualizmus
Od: syntaxterrorXXX, . Y
|
Pridané:
18.6.2025 16:20
Za údajnú ponuku priekazne ravnako údajný prechod.
|
|
Re: ultraradikálny konsenzualizmus
Od: rotitirro
|
Pridané:
18.6.2025 20:59
Ja milujem openAI.
|
|
každý to svoje
Od: PCmanik
|
Pridané:
19.6.2025 1:49
Ja zasa rezne z krkovičky.
|
|
Re: každý to svoje
Od: jahôdka
|
Pridané:
19.6.2025 8:47
ja zase rezne mladej cicky
|