neprihlásený Utorok, 19. mája 2026, dnes má meniny Gertrúda
Starlink zvýšil ceny, na Slovensku zatiaľ nie

Značky: Starlinkceny

DSL.sk, 18.5.2026


Spoločnosť SpaceX minimálne na domácom americkom trhu plošne zvyšuje ceny za takmer všetky programy satelitného pripojenia Starlink pre individuálnych zákazníkov.

Zvýšenie cien sa týka aj existujúcich zákazníkov, ktorých o tom spoločnosť informovala emailom. Upozornil na to PCMag.

Ceny takmer všetkých programov pre individuálnych zákazníkov sa zvyšujú väčšinou o 5 dolárov mesačne, u najdrahších programov o 10 dolárov. O 5 dolárov sa zvyšuje aj poplatok za tzv. Standby Mode, veľmi pomalé lacné pripojenie vhodné napríklad pre zákazníkov potrebujúcich štandardné rýchle pripojenie iba občasne. Cena Standby Mode sa tak zdvojnásobila z 5 na 10 dolárov.

Pre existujúcich zákazníkov začnú nové ceny platiť vo fakturačných obdobiach od 18. júna.

V informácii pre zákazníkov SpaceX zvýšenie cien zdôvodňuje potrebou investícií. Spoločnosť naďalej výrazne zvyšuje počet Starlink satelitov, pravidelne vypúšťa nové satelity a s približne 10.4-tisíc satelitmi na orbite ide o samozrejme veľmi výrazne najväčšiu konšteláciu satelitov.

Pre Slovensko v súčasnosti aspoň podľa stránok Starlinku platia zatiaľ doterajšie ceny. Na Slovensku sa v marci menila ponuka, pričom nová ponuka má podobnú podobu akú Starlink zaviedol v Severnej Amerike na konci minulého roka.

Aktuálna ponuka obsahuje pre individuálnych zákazníkov programy Residential 100 Mbps za 29 eur, Residential 200 Mbps za 39 eur, Residential Max za 59 eur, Roam 100 GB za 40 eur a Roam Unlimited za 89 eur.

Či, kedy a o koľko sa zvýšia ceny týchto služieb pre slovenských zákazníkov, nie je zatiaľ jasné.



Najnovšie články:

Zásobovacia loď SpaceX úspešne dorazila na ISS, Starship má letieť vo štvrtok
Ceny pamätí pre smartfóny sa majú opäť veľmi výrazne zvýšiť
Na hackerskej súťaži unikli z virtualizácie VMware ESXi
Sonda Psyche sa úspešne urýchlila gravitáciou Marsu
Na hackerskej súťaži hackli Windows 11 štyrikrát a tiež Exchange a Edge
Vydaná bezpečnostná aktualizácia OS pre routery OpenWrt 25.12, aktualizujte
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť v noci odstávku
MS v hokeji budú na webe opäť bezplatne ale nie voľne, potrebná je registrácia
AMD si polepšila v serveroch a notebookoch, pohoršila v desktopoch
Spin-off The Big Bang Theory bude komediálne sci-fi a začne v júli, ukážka


Diskusia:
                               
 

Este nedavno najlacnesia ponuka bola za 50, potom asi okolo 35 Eur a zariadenie zadarmo po dvoch rokoch, alebo tak nejak.
Teraz mam staroink za 29 Eir mesacne, mini antena naozaj potrebuje cisty vyhlad na oblohu v dost velkom uhle, zatial ju nemame na streche, ale balkone, orientacia musi byt na sever. Ale ak to porovnam s 30mbit DSL a so 100mbit starli kom, zo starlinku som nadseny. Pocitovo lepsia odozva, viac moznosti, ziadne obmedzovanie, za 29 Eur mesacne super cena.
Za HW sa neplati. Kto ma cisty vyhlad na sever, niet o com. Mini antena ma aj nizku spotrebu, v priemere 20W, obcas 13. Som zapnutym integrovanym wifi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este dodam, tie ceny v USA su sialene, ale poradoxne, v mnohych castiach USA maju neskutocne zly, alebo ziadny internet. Ceny v Europe su omnoho nizsie, aj vdaka tomu, ze je tu vcelku husta siet inych moznosti. Mozte zit v krajskom meste a jedina moznost je pomale VDSL, niekde len ADSL, ale vseobecne, dost vysoke percento ludi je v dosahu optiky, kablovky. Za 29 Eur super cena, za 35 Eur ok, nech nezerem ale pri vyssej cene by som sa vratil ku DSL a potom snad nejaky rozumny 5G program dovtedy bude. A tych uplne bez inych moznosti je menej, ale ako sluzba, starlink je zatial super za tych 29 Eur.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zaujímavé že starlink pýta peniaze lebo investície, hlavne že Elon je historicky najbohatší človek na svete, s majetkom 700 miliárd si opäť kopol do ľudí na chudobnom americkom vidieku kde iné pripojenie ani nie je dostupné. SpaceX je v USA schránková firma, berie dopredu dohodnuté štátne zákazky a finančnú pomoc za miliardy od daňových poplatníkov.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár