neprihlásený Sobota, 27. apríla 2024, dnes má meniny Jaroslav
Slovensko-české antivírusy kvalitou v poslednej tretine, Eset piaty od konca

DSL.sk, 9.10.2012


Antivírusy tvorcov zo Slovenska a Českej republiky v súčasnosti patria v miere úspešnosti detekcie škodlivého kódu medzi menej kvalitné antivírusy. Vyplýva to z výsledkov nového testu účinnosti antivírusov od AV-Comparatives, ktoré spoločnosť zverejnila dnes.

Test preveroval účinnosť dvadsiatich antivírusov pri kontrole súborov na disku obsahujúcich vzorky škodlivého kódu, realizovaný bol na 240 tisíc vzorkách. Antivírusy boli aktualizované k 28. augustu, vzorky pochádzali najneskôr z 21. augusta.

Najvyššiu účinnosť, 99.9%, dosiahol antivírus od G Data, nasledovala Avira s 99.8%, Panda a Trend Micro s 99.6% a F-Secure s 99.3%.

Hranicu 99% prekročili ešte antivírusy Kaspersky, BitDefender, Fortines, sCan a BullGuard s približne rovnakou mierou účinnosti na úrovni 99.2%.

Avast Free Antivirus 7.0 skončil na trinásom mieste s 98.6%, AVG Anti-Virus 2012 na pätnástom s 98% a ESET Nod32 5.2 v jednom z najhorších výsledkov posledného obdobia na šestnástom mieste s 97.4%. Takáto miera úspešnosti znamená, že z testovaných vzoriek Nod32 nezachytil až cca 6.2 tisíc vzoriek.

Ešte horšie dopadol antivírus Microsoft Security Essentials 4.0, ktorý skončil na osemnástom mieste s mierou úspešnosti 94.9%.


Percento nedetekovaných vzoriek škodlivého kódu jednotlivými antivírusmi (graf: AV-Comparatives)



AV-Comparatives zároveň testuje aj mieru falošnej pozitívnej detekcie, teda označenia neinfikovaných súborov za infikované. V tomto teste dopadol najlepšie Microsoft s nula falošnými detekciami, Nod32 skončil druhý so štyrmi, Avast ôsmy s jedenástimi a AVG devätnásty s 36 falošnými detekciami.

Kompletnú správu AV-Comparatives je možné sťahovať z www.av-comparatives.org.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Operačný systém Proxmox pre virtualizáciu vydaný v novej verzii 8.2
České železnice idú testovať WiFi vo vlakoch cez satelitný Starlink
V bezplatnom DVB-T bude počas MS v hokeji aj Joj Šport
NASA komunikovala laserom na stovky miliónov km rýchlosťou 25 Mbps
Let vesmírneho Boeingu by sa už mal uskutočniť, o menej ako dva týždne


inzercia



Diskusia:
                               
 

Tak to to dopadne, keď sa úspešná firma zakuklí do kokónu zvaného "mámvpytchinalehátku"
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Zaujímalo by ma, či rozdiel 1% môže byť braný ako totálny neúspech, alebo je to len vztýčený prst a vyslovené varovanie nad kvalitou vykonanej práce ? O čom konkrétne hovorí to 1% ? O neschopnosti ? Štatistickej odchýlke ? Nekompetentnosti ? Budú sa sekať odmeny, či vyhadzovať zamestnanci ? Zaujíma ma ľudský rozmer :-)
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Možno je toto úplne odveci poznámka ale nejako mi prišli na rozum česi. Nie že by za naše neúspechy mohli práve česi, nie som naivný, viem o židoch a maďaroch. Ale v inej súvislosti.

Keď česi hrajú majstrovstvá sveta v hokeji, tak najčastejší dôvod kôli ktorému národ žiada popraviť trénera a poslať mužstvo na nútené práce do kameňolomu je, že tie majstrovstvá nevyhrali. A o spôsobe popravy trénera rozhodujú spoločné zápasy s rusmi a najmä s nami.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

Za naše neúspechy môžu židia a maďari? A ktorí? Menuj! Lebo viem o niekoľkých, ktorí za to preukázateľne nemôžu.
Odpovedať Známka: 0.4 Hodnotiť:
 

Sú to najmä títo dvaja: Rabi Moshe Ironikstein z Wall Streetu a maďarský iredentista Gyula Humor Nemirtem bacsi.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

zidia vlastnili vela podnikov a ozobracovali ludi.dula janosik ich ale naucil ako sa spravat.
inac ESET su banda idiotov uz sa iba vezu na slave,este aj avira free je lepsi jak toten blavacky pajzl
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

toten to je nieco ako totem? nejake indianske zalezitosti? prepac ja blavak mam problem ti porozumiet.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Toto bolo úbohé.
Chalan má nejaký komplex z Bratislavy. Dobre. Ale predstierať, že nerozumieš ľúbozvučnej východňárčine, to je primitívna reakcia, ty indián.

Odpovedať Známka: 4.2 Hodnotiť:
 

Takyto rebricek ma nulovu vypovednu hodnotu ak sa vysledok neprepocita cez mieru falosnych pozitiv. Napr. "vitazi" G Data alebo Panda mali v septembri 2012 5x viac falosnych pozitiv ako ESET
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

aaaaaa... zamestnanec ESETu? ;-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ty nie si blavak, ti si len sustakovy petrzalsky kapo zijuci v garsonke so svojou matkou a uz dva dni po socialke nemas ani na cigarety. Ty sa k blavakom nehlas.
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

Keď to tu už rozoberáte,
poznám niekoľkých bratislavčanov, ktorých keď niekto nazve blavákmi, tak chytajú amok. A tuná sa jeden ukrutne bije do pŕs aký je silný BL-avák.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

:) ...to asi poznáš mňa, s tým amokom.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

keď niekto použije slovo blavák tak všetci hneď vedia že je to vyhodňar.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ani nie, používa sa toto pomenovanie už na Záhorí, Myjavsku a inde...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Keď niekto použije slovo blavák, tak to je ako keby išiel po prázdnej diaľnici z TT do BA v strednom pruhu. Už z diaľky človek vidí, že je zvyknutý jazdiť s pluhom ...
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

pitchovina, jazdit po prazdnej ceste v strede je najbezpecnejsie
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Jasné že je.
Lebo keby si jazdil tak ako hovorí vyhláška, tak by ti posledná radlica napravo škrkala o zvodidlá. Len jazdi ďalej tak ako si zvyknutý z role. Bezpečne.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Prosím odpáliť na Topky..., dakujem pekne.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

blavacky pajzl, to myslis svojich susedov vychodnarskych co sa sem natrepali vsetci do blavi a hraju sa na najvacsich cavesov. no co uz tak to dopadne ked barzjaky tragedi sa stretnu v jednej blavackej pajzlovej firme vyhodnarov. len chlastat, robota potom za vela nestoji.
toten houk. dopisals
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

spytaj sa vsetkych linuxovych desktop uzivatelov co znamena 1%
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

1 % znamena stotinu :)

inac je to pre nas linuxovych nadsencov prijemne percento
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Ja len dodam, (na nie nutne suvisiacu temu), ze 1% populacie kontroluje priblizne 50% vsetkeho majetku.
Na to aby clovek bol v Mensa organizacii, musi mat IQ viac, ako 130 co je cca 2% populacie.

Takze male percenta zavazia velmi. Prestavte si, ze by ste hrali ruletu a sanca vyhry by bola 50.1%, teda rozdiel len 0.1 od normalnej. Isto by sa vam darilo viac. ( pre formalistov: uvazuje sa standardna verzia vyhry, teda 50.1% pri 2x vyhre)

Na percentach zalezi.

Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

95% financií sa nachádza u 1% civilizácie :)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Neviem,nejdem sa hádať, ale nie vždy sú všetky testy objektívne...

V tomto biznise sa točia veľké peniaze a a už roky sa neriadim "nezávislými" a "súúúper objektívnymi" testami na hocičo.

O rok bude iný "test"a výsledky opäť odlišné.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Pri citani tvojich uvah som si spomenul na moju oblubenu scenu z filmu Couples retreat :D www.youtube.com/watch?v=zVwWDprMFiI#t=57s

How did we do? Did we do good? I mean, are we going to make it?
- Well, you know, its just our first session, you know. We are not looking for an end result here. Its not a competition.
I get all that, but have you seen couples that are worse off than us?
- Yeah.
Or are we that far gone? We are... Are you going to put a... Like a numerical value on it? You know, Doc? Like a one to 10? One being worst, 10 being best? No, hang on one second. Where would you put us?
- Right where you are, sir.
What if someone put a gun to your head right now and said, "You have to answer this second or Ill shoot. Are they going to make it? What do you say?" What would you say?!!
- Whoa! Okay, no one has a gun to my head, Mr. Smith.
Its hypothetical.
- Its not a place for inappropriate behaviour. And you definitely dont pull a hypothetical gun on your therapist.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Jeden terapeut pracujuci v manzelskej poradni, ktory sa boji predstavy ze mu pacient prilozi k hlave hypoteticku zbran prave klikol na minus. :P
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Tie percenta vypovedaju napriklad o tomto : kedysi daavno som mal Not32, nieco nasiel a zajebal ze komp je cistucky jak buchta 16ky. Nejak sa mi to vsak nezdalo (podla reakcii pc a podivnych procesov, to vsak nebolo vsetko), tak som ten NezmarOnDisc32Times dal prec, cekol Pandu a ono to nachadzalo havete ako na beziacom pase. Uz sa chytas?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Precitaj si ten clanok este raz a vsimni si ze Nod si nevsimol asi 6tisic (SEST TISIC) vzoriek!!!! To je velmy vela az priliz vela!!!!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Webroot uplne pohorel...cloud antivirus by mal byt na tom ovela lepsie. Rad by som videl, ako by dopadol Kingsoft Antivirus, je zalozeny tiez na cloude a je zadarmo. Skusal som ho a hodnotim ho ako velmi dobry produkt. ESET ide nadol od verzie 5, pouzival som verziu 4 a bol som nadmieru spokojny. 5 som mal na pocitaci par dni a odinstaloval som ju. Podobne aj RC 6. Preco? Ovela viac zatazuje RAM a firewall neustale hlasil hlasky, ze som pod utokom ARP, detekovane rovnake IP adresy a podobne veci...Neviem, mal som sna pocitaci mnohe Security Suites..Norton, Avast, AVG...teraz mam Kaspersky a vsetko je v poriadku, len pre ESET to bolo vystrazne okno kazdych 5 minut...
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

A co tak pouzit od Esetu len NOD a nie SS, ked ti firewall hlasi blbosti?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Firewall vo v5/v6 deteguje rovnake utoky ako v4, na rozdiel od nej ich vsak nielen loguje, ale aj zobrazuje varovanie. Toto sa da vypnut v IDS nastaveniach a dosiahnete tym rovnake spravanie ako pri v3/v4. Neviem, ake konkretne utoky mate na mysli, ale casto rozne zariadenia skenuju porty, co ESS deteguje ako utok. Ak je take zariadenie v Trusted zone a doverujete mu, mozete jeho IP adresu alebo cely TZ subnet vylucit z aktivnej ochrany v nastaveni zon. Pokial ide o inu detekciu, mozete sa obratit na technicku podporu, kde Vam objasnia dovody detekcie, pripadne pomozu s riesenim,
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nie je to "Miera úspešnosti detekcie škodlivého kódu jednotlivými antivírusmi (graf: AV-Comparatives)", ale presne opačne - "Miera neúspešnosti detekcie .. " - ako je uvedené v dokumente "Graph of missed samples".
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

1-x (x = miera neuspesnosti)

A mas z toho mieru uspesnosti :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Eset uz nema nic lepsie ako konkurencia. Uz len sa klzu na uspesnej historii. Ja pouzivam na win pc uz 4 roky Avira . Komplet balik origo. Stoji to za tie prachy. Tie free ware verzie su len parodie na ochranu.
Odpovedať Známka: -3.7 Hodnotiť:
 

No, však vidíme kde dopadla tá tvoja avira.
Odpovedať Známka: -0.6 Hodnotiť:
 

no neviem, ale asi si necital clanok a ak ano, tak si aspon pozri poriadne ten jediny obrazok ty expert :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Akurat ze avira je znama tym, ze ti vypisuje ze sa system upgraduje, mas plnu verziu a pod, lenze pravda je taka ze ten kluc, kt si si akoze kupil uz davno pouziva niekto iny. Tot k avire.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Nuz, sorrac, ale vyhadzovat prachy za nieco, co je k dispozicii aj zadarmo a oboje urobia taku istu robotu a navyse iba vtedy, ked sa na nete spravam rozumne, je blaznovstvo ;)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Anoo? Ty si iny expert:). V zivote si nemal nic. Vies ze to vypne ten win firewal a da si svoj aviracky zatial co tvoje free ware len osahaju registre,,si naozaj tak blby alebo len to hras. myslis ze firma da nieco zadarmo?Pozri si na ich stranke kazdodennu detekciu havede a potom kecaj.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

K tvojej avire sa mi nepolati ani riadok napisat. Avira, AvG, rovnaky vyrovbca. Mozes uz teraz zacat s odinstalaciou!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Lenze ja nechcem mat vypnuty Win firewall. Ja ho chcem mat zapnuty. Kapis to? Ja nepotrebujem, aby sa mi antivirak roztahoval po celom systeme a instaloval mi tam osemnast vselijakych "bezpecnostnych utilit". Keby som chcel mat iny firewall, tak si tam dam nejaky, ktory stoji za to a nie nejaky aviracky nedorobok.
A si dost naivny, ked si myslis, ze to, ze si za antivirak zaplatis, znamena, ze je lepsi. Vlastne, taky nazor je skor na smiech. Free antiviraky zacinali ako projekty nadsencov, ktori vazne vedeli, co robia. A ich projekty narastli. A ver mi, to, ze davaju svoje pordukty stale zadarmo na nekomercne pouzitie, im zaraba pekne prachy.
A ich prvoradou starostou je, aby ten antivirak bol vazne dobry a tak si ho stiahlo naozaj vela ludi, na rozdiel od komercnych, ktori sa zameraju v prvom rade na zisk a teda predaj (akymkolvek sposobom).
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

kde je COMODO ANTIVIRUS? ktory je zadarmo a bezkonkurencne zo vsetkych najlepsi?
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

ako FW urcite, antivirus neviem, ale mne vyhovuje, osobne som presiel z plateneho ESET-u..
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

S tvojim názorom môžem len a len súhlasiť. Comodo AV mi dokonca žral menej sys. prostriedkov než MSE od Mkrvosoftu. K tomu má ešte HIPS, čo je ozaj skvelá funkcia.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Veru tak. Ja ho používam nejaký ten rok a som nadmieru spokojný. A tie výsledky z AV Comparatives, no nejako mi nepridu dôveryhodne. Každý test je niekto iný najlepší. Asi podľa toho, kto koľko zaplatí.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

robit antivirak na globalnej urovni je moc zlozite, obzvlast, ked virusy sa vyskytuju najma lokalne na krajinnej urovni.

v tomto by mala byt buducnost antivirakov, ze si mas globalny engine ale lokalne aktualizacie od viacerych terajsich tvorcov. nie ze kazdy tvorca ma svoj vlastny engine
Odpovedať Známka: -0.6 Hodnotiť:
 

lokalny internet?
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

On nic, on sem len zabludil z zive.sk
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

to bude asi tým, že slovenskí a českí používatelia sú čoraz obozretnejší a av firmám chýbajú aktuálne vzorky vírusov ;)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Chyba mi tam Symantec...
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Symantec bojkotuje tieto testy. Info si najdi na nete.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Asi vedia preco...
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Presne, Symantec je virus sam o sebe, skus ho nainstalovat a potom sa ho zbavit. Symantec sa tak zahryzne do systemu, ze sa ho uplne nezbavis nikdy.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Zijes v roku 2006?
Odpovedať Známka: -0.6 Hodnotiť:
 

A ty si myslis ze zijes v 2012? :D
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Co sa tyka Symantec rieseni tak ano.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Ale ma pravdu. Dostat Symantec z kompu je otrocina. Z mojho som ho dostal, z kamoskinho uz nie. Musel som len zakazat spustanie, lebo odinstalovat ani nijako odstranit nesiel.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Veru Eset upadá, stále viac ľudí hľadá alternatívy. Ja osobne používam Aviru Free a som spokojý. Plus sem tam prebehnem PC Spybotom
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Avira free + comodo firewall ... nalepsia kombinacia...


Odpovedať Známka: 0.6 Hodnotiť:
 

Eset ide do velkeho zabudnutia. Posledna verzia ktora, ako tak stala za nieco a za ktoru som platil bola 3.0. Potom som zmenil antivir na Aviru free a cudoval sa preco som to nespravil skor.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

a teraz si pozri kde je tvoja avira. Nehovorim ze je nod dobry alebo nie, ale akoze od avg/resp aviry myslim ze ano. Takze najskor nastudovat,a odinstalovat aviru.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

nevies citat alebo interpretovat graficke znazornenie vysledku?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Tebe som to nehovoril, neplet sa do diskusie!
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

tak a teraz by to chcelo publikovat reklamy clanok esetu, aby sme sa dozvedeli ako je dobry. :-)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Chýba tam TrustPort (český antivirus), ktorý má celkom dobré hodnotenia na Virus Bulletin
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Eset ide naozaj dole vodou. Mal som situacie, ked sposoboval BSOD.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

...a este aj sposobuje
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Odporucal by som kontaktovat technicku podporu. Ak je BSOD skutocne sposobene problemom na strane ESETu, nemal by byt problem poskytnut fix. Vela pripadov s BSOD je sposobenych napr. bugmi vo Windows Filtering Platform alebo v tretostrannych aplikaciach / driveroch, kde ESET je len katalyzatorom bugu v ich kode.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslim si, ze zle interpretujete vysledky tohto testu.

Skor ukazuju, ako velmi blizko su si jednotlive antivirusy.

Zaujimave je, ze nikto sa nezaujima o zlozenie vzoriek, ktore boli pouzite. Mysliet si ze bolo pouzitych 240 tisic realnych, nie balastovych a aktualnych malware vzoriek je naivne. Naviac treba brat kazdy antivirus v kontexte zachytenych vzoriek vs falosne pozitivnych vzoriek. Darmo budem mat 100% antivirus, ktory mi pravidelne maze neskodne powerpoint prezentacie, screensavere a txt subory s klucami k software stiahnuty cez torrenty.

Posledny bod ktory dodam je, ze kazdy takyto test je zatazou pre jednotlive firmy a jeho vysledky do istej miery odzrkadluju kolko clovekohodin dana firma vyclenila optimalizacii svojho software pre dany test vs kolko clovekohodin chcela v danom case venovat objavovaniu a detekovaniu aktualnych realnych hrozieb.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Suhlas. Ked sa vyhodia z testovacej sady nefunkcne vzorky, detekcia je min. o 1-2% lepsia. Problem je, ze ine antiviraky deteguju vselijaky balast a potom antivirusova firma, ktore take veci nechyta (v skutocnosti sa daju povazovat za FP, nakolko ide o detekciu neskodlivych suborov), musi vynalozit nemalo zdrojov na to, aby take vzorky identifikovala a reklamovala.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

musis byt velmi nestastny v tom tvojom ubohom zivote. Ty budes mat inu sarapatu v kompe ak sa ti mazu jpg mp3 doc txt a podobne subory. Exe este pochopim, detto rar zip aj 7ip. Je to blbost na ntu. Preco by mu vadili tvoje texty. POuzivaj dalej aviu, v pohode, vidis aka je super. Inak odchod od kompu, chod na OSx. S pozdravom
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Naco pouzivat antivirus ? sak to len spomaluje PC.. sem tam si nainstalujem free verziu,preskenujem zistim ze tam nic nemam a odinstalujem...
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

Načo používať počítač? Šak to len zabíja čas...Sem tam si to pustím, pokukám cecky a vypnem
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

V ESETe sú dlhšiu dobu trošku pozadu a chytajú problematiku skôr za chvost, než aby napredovali.
Antivírus sa občas hodí, ak má človek neplešné USb kľúče.
Inak zaujímavé sú aj OnLine skenery. Len im to strááááááááááááááááášne dlho trvá...
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Toto si snáď robíš <i> s tým online scannerom.
Jako pevne verím.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

A akú srandu by si mal s ním robiť?
Hľadá lepšie ako priemerne nastavený ich vlastný desktopový produkt!
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Vyhoda onlajn scanneru je v tom, ze nie je na disku, teda nemoze byt paralyzovany, spusta sa z netu.
Desktopovy moze byt paralyzovany, je tam totiz nainstalovany. A este k tomu stale stale permanentne kontroluje nejake subory.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Online antivirus nemoze byt paralyzovany? Rozmyslas vobec?

A ked uz mas virus, ktory ti zablokuje pristup k stranke s tvojim online antivirusom? Alebo ti zablokuje prehliadace? Alebo HTTP(s) komunikaciu aby ta vydieral? Alebo uplne IP?
S aktualizacnymi servermi sa to deje uz davno, online antivirusy na tom budu zrejme podobne.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Od vydania MSE ho pouzivam, je zadarmo a nemam ziadne virusy... samozrejme neklikam a neotvaram vselijake facebukoviny :)
MSE myslim ma buducnost... Tym ze si kupis windows mas zadara celkom slusny antivir pri ktorom usetris dalsie prachy
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Ty mas jeden velky virus - Windows.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Troll detected
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ja nemam ziadny antivir a mam pokoj.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Si frajer!
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Realnu uspesnost najlepsich antivirakov by som odhadol na 70-75%. Uspesnost blizka 100% sa da dosiahnut len na vzorkach znamych virusov, tvorcovia virusov su vzdy o krok vpred.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Sak heuristika este.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

neviem co bolo nevhodne na poznamke, ze desatiny sa oddeluju desatinnou ciarkou, a nie bodkou
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lebo bodkou mozes tak oddelovat tisice ak uz, desatinna ciarka je desatinna ciarka a bodka uz.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

citaj pozorne, pisem o desatine


prikladam ti vystrizok:

V slovenskom texte sa štvorciferné čísla píšu spolu, ak vyjadrujú rok alebo sú vo vetnej súvislosti (Narodila som sa v roku 1981 a vážila som 3150 gramov.) Inak sa štvormiestne čísla môžu písať buď s medzerou, alebo bez nej. Medzera je už ale povinná pri päť a viac ciferných číslach, pričom oddeľuje skupiny troch číslic (128 325,15). Pri číslach treba vždy používať nedeliteľnú medzeru, aby sa medzi riadkami nezalamovali. Desatinné čísla sa oddeľujú čiarkou bez medzier.


Slovenčina teda pozná desatinnú čiarku a ako oddeľovač tisícov medzeru. V angličtine sa však ako desatinný oddeľovač používa bodka a pre oddeľovanie tisícov čiarka: 128,325.15
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a potom si pozri vetu:

Nod32 nezachytil až cca 6.2 tisíc vzoriek.

..konec sveta
: )

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

linux does not need antivirus. howg.
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

No teda nepotešili ste ma. Človek už nemôže nikomu veriť.
Viem určite potvrdiť, že NOD nezachytil včerajší Skype vírus (nie pri prvom objavení sa okolo 10:25). Neviem aké antivírusové programy mali ti dvaja, čo mi to včera poslali, ale zjavne im to nezachytili tiež. Ale šak ľudia sú tiež ... Spúšťať "image.exe" súbor. Už len logika káže, že toto teda nie je dobrý nápad.
Zaujímavé, že sa na DSL o tom víruse nič nepíše (nie je na to článok). Našťastie už poskutovateľ serverovémo miesta súbor zmazal (goo.gl skracovač sa na to vybodol), takže je to už aj neaktuálne.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Je sice pravda, ze Dorkbot zo spamovanej linky cez Skype sa nechytal real-time ochranou od uplneho zaciatku, kazdopadne do 1-2 hodin vzdy vysla aktualizacia, s ktorou sa uz dany variant detegoval a liecil. Tu by som poznamenal, ze aj s niekolko mesacov starou aktualizaciou sa takyto Dorkbot chytal po spusteni v pamati a ESET na neho upozornoval pouzivatela (napr. pri on-demand alebo startup skene). Treba tiez zobrat do uvahy fakt, ze tvorcovia malwaru si ho najskor testuju a modifikuju, kym ho neprestanu detegovat vyznamne antivirusove programy a az potom ho zacnu sirit. Tieto nove Dorkboty mali vseobecne spociatku velmi nizku uspesnost detekcie, niektore v dobe aktualizacie detegovali len 2-3 dalsie AV. Ostatne lokalne (CS) AV pridavali detekciu po 12-24 hod.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsetko je to cisty marketing aj ta tabulka a aj ten cely cirkus okolo AV softveru .Ale inac ako produkt ( AV soft)pre jednoduxeho uzivatela je to super vec ;) a pre firmy , ktore ich ponukaju celkom slusny obchod ;)))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pouzivam, a aj svojim zakaznikom davam MSE. Z virusmi ziaden problem, ale nie je to len vecou antiviru, ale spravnych navykov pri pouzivani pocitaca...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mse je skoro ako nic nemat a brutalne to zatazuje pc. neaky cas som ho testoval, prepusti vsetko, a potom som doporucil mat aspon eset, aj ked dnesne testy ma prekvapuju.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

"ESET Nod32 5.2 v jednom z najhorších výsledkov posledného obdobia na šestnástom mieste s 97.4%. Takáto miera úspešnosti znamená, že z testovaných vzoriek Nod32 nezachytil až cca 6.2 tisíc vzoriek." 6200 nezachytenych vzoriek je dost , aj ked je to unik iba 2,6 %.Ale moze nastat pripad ked staci aby aj jedna z nich presla a moze to mat pre uzivatela fatalne nasledky.Nepodcenoval vy som nejake to 1% a neprirovnaval to ku % v rulete.

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Tych 6200 nie je z celkoveho poctu malwaru, ktory vo svete existuje. Cela testovacia sada tvori z toho len male promile, kedze len denne vznika odhadom 200,000-300,000 unikatnych suborov malwaru. Pri takom obrovskom pocte je nemozne kazdy subor skontrolovat, ci ide skutocne o funkcny subor a ci je to realne malware. Bezne sa stava, ze v testovacich sadach sa nachadzaju tisice takychto suborov, ktore opravnene ESET nechyta a aj preto sa nikdy jeho detekcia nebude blizit 99-100%.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nuž, podľa Virus Bulletinu má zase NOD32 dlhodobo asi najlepšie výsledky zo všetkých... tuším, že od roku 1998 zlyhal len 2-krát, a to sa toho porovnania zúčastňuje skoro vždy...

Odpovedať Hodnotiť:
 

Na druhej strane...
čo sa týka tej ochrany, tak jeho verzia 2 bola úžasná, rýchla, používateľ ani nepociťoval, že ho má zapnutý...
... vo verzii 3 to už pociťoval, ale ešte stále sa to dalo vydržať...
... vo verzii 4 to už pociťoval tak, že sa to občas až nedalo vydržať a bolo lepšie ho vypnúť...
... vo verzii 5 si môj otec myslel, že na jeho počítač buď pokazil, alebo na neho niekto útočí, alebo že v ňom má nejaký vírus... nie, mal v ňom len verziu 5, ktorá sa automaticky aktualizovala...
... aká bude verzia 6 ešte nevieme, ale môžeme si to poľahky domyslieť z toho, ako sa vo svojom „kandidátovi na vydanie“ už celé mesiace hrdo hlásia k tomu, ako im padá (prinajmenšom po obnovení súboru z karantény)... ale v skutočnosti zamŕza aj všade inde...
... no a ak to takto pôjde ďalej, bude to naozaj finálna verzia, čiže konečná – verzia 7 už nikdy nebude...
Odpovedať Hodnotiť:
 

... ibaže by ju dotovala Najväčšia Agresívna Teroristická Organizácia a obsahovala by nielen sledovanie vášho počítača, ale aj všetkých vašich životných prejavov.

Skrátka, NOD32 je čím ďalej, tým agresívnejší a pažravejší, až to končí tak, že si používateľ povie, že nie je paranoik a vypne ho.

Celé mesiace im trvalo, kým akože opravili tú chybu, pri ktorej po pripojení pevného disku napr. cez USB (požno aj cez IEEE-1394) zatuhol OS, ten NOD32 zablokoval nejaký jeho podsystém... už aj tvrdili, že to opravili, no neopravili; tvrdili, že našli, čo to robí a čo treba vypnúť, no nepomohlo... osobne som to s ladičom jadra neskúmal, nemal som na to ani najmenšiu chuť, len som to uvítal ako dôvod, pre ktorý musí ísť konečne preč!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak mas v5, tak toto vytuhavanie je sposobene tretostrannymi ovladacmi, ktore lockuju Mount Manager. Zoznam znamych problematickych ovladacov je tu: http://goo.gl/KLFTm a podaktori vyrobcovia uz maju na to fix.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V2 zdaleka nemala take detekcne schopnosti ako novsie verzie. V tom case bolo aj mnozstvo vznikajuceho malwaru neporovnatelne mensie s tym, ako je to dnes, na co museli reagovat aj antivirusove firmy zasadnymi zmenami a vylepseniami. V5 priniesla cloud a s nim aj whitelistovanie znamych suborov, cize by mala kontrolovat ovela menej suborov ako predchadzajuce verzie. Ak napriek tomu pozorujete vykonnostny rozdiel oproti starsim verziam, odporucam Vam kontaktovat technicku podporu, kde Vam radi pomozu so zistenim priciny a s riesenim daneho problemu.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár