neprihlásený Nedeľa, 22. júla 2018, dnes má meniny Magdaléna   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Orange u nových paušálov tlačí do jeho pripojenia domácnosti k Internetu, je povinné

Značky: OrangeSlovensko

DSL.sk, 19.9.2017


Telekomunikačný operátor Orange dnes predstavil svoju novú ponuku produktov Love obsahujúcu nové portfólio hlasových paušálov.

Tlačenie pevného pripojenia

Paušály sa odlišujú zrejme od všetkých doterajších ponúk mobilných operátorov tým, že sú dostupné len spolu s pripojením domácnosti k Internetu od tohto operátora.

Slovak Telekom a Orange majúci v portfóliu mobilné služby aj pevnú infraštruktúru ponúkali voľnejšou formou balíky služieb aj doteraz, v zásade ako zľavy pri objednaní viacerých služieb popri využívaní mobilných hlasových paušálov dostupných samostatne.

Súčasťou novej ponuky sú minimálne kombinácia mobilného hlasového paušálu samozrejme aj s mobilnými dátami a pripojenia k Internetu na pevnom mieste, buď realizované optikou alebo LTE pripojením cez 4G sieť Orangu s pevnou anténou. Najvyššie balíčky poskytované po optike obsahujú aj digitálnu TV.

Keďže pokrytie optickej siete Orangu je limitované, do konca roka má byť pokrytých 420 tisíc domácností, nové paušály môže väčšina populácie používať len zároveň s pevným pripojením domácností cez 4G sieť Orangu. Na rozdiel od iných ponúk fixného LTE pripojenia poskytuje Orange svoje fixné pripojenie cez rovnakú sieť ako mobilné LTE 4G pripojenie a je tak otázne akú kapacitu má táto sieť.

Navyše celkovo masovo pripájať aj v dnešnej dobe pre hoci vyššie ale stále limitované kapacity mobilných sietí a najmä pre rastúce nároky domácností na dátové prenosy domácnosti k Internetu takýmto spôsobom nemusí byť optimálne.

Takýto prístup je tiež problémom pre zákazníkov, ktorí by chceli najnovšie mobilné paušály ale v ich lokalite Orange vôbec nemá infraštruktúru pre pripojenie domácnosti, dostupné pripojenie cez fixné LTE im nevyhovuje, majú z iných dôvodov iný lepší spôsob pripojenia k Internetu alebo domácnosť nechcú pripojiť vôbec.

Operátora sme požiadali o stanovisko k takýmto výhradám k tomuto modelu paušálov. Priamo sa k týmto výhradám nevyjadril. "Na základe prieskumu, ktorý sme realizovali medzi rezidenčnými zákazníkmi sú mobilný hlas, pevný internet a televízia najčastejšími telekomunikačnými službami v domácnosti. Balíky Love spájajú práve tieto služby a obohacujú ich o ďalšie výhody. Našim cieľom je poskytnúť komplexné a komfortné telco služby čo najväčšiemu množstvu zákazníkov na Slovensku, preto nielen rozširujeme ich ponuku, ale neustále rozširujeme aj dostupnosť," uviedol ale k tejto otázke.

Ponuka

Nová ponuka Orangu má tri základné úrovne Love Basic, Optimal a Premium. V každej je zahrnutý jeden mobilný paušál obsahujúci tzv. nekonečné volanie v SR a v EÚ, 500 minút volaní zo SR do EÚ, USA a Kanady, nekonečné SMS a 4 GB mobilných dát v SR a v krajinách EÚ.

Úrovne Basic a Optimal sú k dispozícii vo verziách 4G, Fiber a Fiber + TV, úroveň Premium vo verziách Fiber a Fiber + TV.

Verzia 4G obsahuje pevné pripojenie cez LTE, u Basic s rýchlosťou 15 / 1 Mbps a u Optimal s rýchlosťou 30 / 2 Mbps. Fiber a Fiber + TV obsahujú pripojenie cez optiku s rýchlosťami podľa úrovne postupne 30 / 5 Mbps, 300 / 30 Mbps a 500 / 50 Mbps.

Fiber + TV obsahuje aj službu digitálnej TV, Basic s 20 kanálmi, Optimal so 67 kanálmi a Premium s 85 kanálmi plus vybranými dvomi tematickými kanálmi a jedným prémiovým.

Love Basic stojí mesačne vo verziách 4G, Fiber a Fiber + TV postupne 40 eur, 40 a 45 eur. Optimal 44, 45 a 50 eur a Premium vo verziách Fiber a Fiber + TV 50 a 60 eur. U 4G je poskytovaný mesačný bonus na TV vo výške 5 respektíve 6 eur. U všetkých programov je k dispozícii pri 24-mesačnej viazanosti dotácia na zariadenie vo výške štvornásobku mesačného poplatku.

K základnému balíku si môže zákazník doobjednať doplnkové hlasové paušály, napríklad pre ďalších členov domácnosti. Paušál za 25 eur obsahuje nekonečné volania, správy a 4 GB dát, paušál za 8 eur 100 minút, 100 SMS a 100 MB mobilných dát. K jednému paušálu sa dajú objednať spolu maximálne tri doplnkové.

Nová ponuka bude v predaji od piatka 22. septembra, jednotlivé verzie sa budú dať samozrejme objednať len v lokalitách, kde je dostupný zvolený spôsob pripojenia domácnosti k Internetu.

V ponuke Orangu naďalej samozrejme vzhľadom na povahu Love zostávajú aj doterajšie paušály Go Europe.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Tešte sa na lacnejšie a väčšie SSD, spúšťa sa výroba 166 GB flash čipov
Súd zakázal Skylinku vysielať aj Novu a Markízu
SSD požierajú HDD, WD zatvára HDD fabriku a otvára SSD
Opportunity sa ozve až v septembri, NASA ukázala celý Mars v prachu
Slovak Telekom vstúpil do The Linux Foundation
Obnovený seriál Star Wars: The Clone Wars
Najstaršie linuxové distribúcie oslavujú 25 rokov
Pozemský teleskop robí vďaka laserom ostrejšie snímky ako Hubblov teleskop
OpenWrt 18.06 zajtra nečakajte, opäť bol odložený
Windows 10 pridáva podporu pre skokovú sekundu. Spôsobí to problémy?


Diskusia:
                               
 

A co FUP? Orange rata do FUP aj pozeranie *jeho* TV (aj cez optiku), takze s telkou nepouzitelne.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Orange TV FUP predpoklada cumenie na telku denne max. 2 hodky denne. Inak je to zdraviu skodlive. :-) Prispevok zabozrutov k ekologii a zdraviu. :-)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

orange ma fup na optike? orange box nevypinam nikdy, takze pozeram telku vlastne 24/7 + stiahnem cca 300 GB a ziadny fup som nepostrehol
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Orange pozeranie TV do FUP nerata. Okrem toho je live vysielanie MULTICAST, lebo v ramci svojej siete to nie je ziadny problem.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Nech sa páči, len nech mi naťahajú optiku na Slavín, tupé retardované mozgy. 90% Starého Mesta má holý bačov falus v podobe p2p shapujúceho UPC, práve skrze neschopnosť Orangu expandovať, vďaka "pamiatkám", a.k.a. nenažranej politike.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ja bývam na Trnávke, asi si to naschvál zriadim nech si pokopú chalani :D
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Oni to rátajú na to, ako moc sa im to oplatí. Ak je v Petržalke 8 - 12 poschodový panelák, tak majú v každom vchode 64 - 96 potencionálnych zákazníkov. Trnávka sú rod. domy, tam kde bývam ja sú rod. domy + kopec + ťažký prístup. Tam optika nikdy nebude. Bola by to pre nich strata, nie len že nevratná investícia, ale aj poriadna strata. Tomuto rozumiem, avšak ma to hnevá, z princípu.

UPC nie je zlé, mám že 550/30 za 28e mesačne, avšak mám pocit ako keby selektívne shapovali/blokovali niektoré porty/trackery. Neviem. Niekedy idú torrenty 10 MB/s, niekedy 70 MB/s a v posl. dobe tak do 500 kB/s :/
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To nie je selektívne shapovanie/blokovanie, akurát Petržalka je na rovine a do kopca na Slavín pri rovnakom výkone torrenty rýchlejšie logicky ísť nemôžu.
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Ďakujem za vysvetlenie, konečne tomu rozumiem. Nikdy ma nenapadlo brať v úvahu eleváciu svojho bydliska.
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

ocividne servus kapitan v zbrani. teda na vahu. :))
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

sú lokálni operátori, ktorí vedia dotiahnuť optiku aj do rodinných domov. Vyčíslia náklady, a keď sa ľudia z ulice dohodnú a vyzbierajú sa 200 000 na náklady tak im dotiahnu optiku. Vyskúšajte osloviť nejakých lokálnych providerov ktorí majú siete neďaleko vás ;)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

nie len lokalni
telekom ma v niektorych obciach optiku a ak sa im to oplati tahat do jednej tak sa to musi oplatit tahat do vsetkych ktore su tej kde uz optiku ma priblizne podobne poctom obyvatelov, hustotou domov a pod.

len sa im do toho velmi nechce lebo navratnost nieje par rokov ako ked natiahnu optiku k panelaku

a cele je to zaklincovane tym, ze aj v nie vsetkych mestach maju tu optiku dostupnu a ani len tie najvacsie mesta niesu komplet na optike aspon co sa panelakov tyka
takze ono to nieje len o (ne)navratnosti, skor je to o neschopnosti
v pripade telekomu aj o tom, ze nemecka matka potrebuje lacne uvery a tie jej poskytuje slovenska dcera a preto niesu peniaze na masivnejsie investicie
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

U mna Orange potiahol, 3m za zahradou, cize len kusok od domu... Zial nenapojili nikoho, pritom tych poslednych 30m by som zaplatil na svojej zahrade...

Tahali nedavno chrbticovu siet s tym ich rozsirovanim. Na ulici je pritom biedne aDSL 10-15Mbps.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

90% Starého Mesta má holý bačov falus v podobe UPC?
Ha há, ozajstný bačov falus máme my na hradnom kopci v podobe špičkového adsl 12/0,7 Mbps, nič viac.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

treba oslovit firmy ako radiolan, isper, vnet... dnes aj radio vytiahne v pohode 100mbit (realna skusenost)
treba sa len spytat.
uz vobec neplati ze radio je zle, vypadava a neviem co... ked to provider vie robyt, clovek nespozna ci je na optike alebo radiu :)
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

bacov one, robyt, to ako som mohol...
ninusky na mna :)
Odpovedať Známka: 5.8 Hodnotiť:
 

Dal som ti plus. Kôli motivácii a tak ...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Tak Radiolan uz nikdy viac, zlodeji sprosti. V polovici viazanosti mi len tak okresali upload na polovicu, uctuju si ako sa im zapaci a ucta k zakaznikovi nulova. A Orange s Telekomom si tiez mozu trhnut. V Zahorskej Bystrici 10+ bytoviek na kope, co uz 10 rokov maju obaja v top 5 kandidatoch na zavedenie a stale je tu len DSL so zaplnenou kapacitou kde uz viac ako 30 Mbps moja linka neda. A opticky uzol za rohom v Stupave...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

lel,ved optiku tahaju uz aj do marianky..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

No pekne. Ja som sa uz potesil, ked v marci zacali kopat, ze konecne, ale aj to bol len sprosty semafor namiesto kruhacu...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Potvrdzujem, 5ghz licencovany spoj a isiel som perma 100/100 a ping jak na optike a ziadne vypadky. BBxNet power.
Odpovedať Hodnotiť:
 

OK chlapi, tak mozeme vymenit byty, ponukam Dubravku
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Neviem ako tebe, ale mne chodia torrenty na 100% rychlosti. 100/6Mbit za 12.90 je zle?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ono to kolíše, aj mne to niekedy vystrelí. Obvykle testujem na linuxáckych distribúciach, tie majú masívny seed. A keď to ide pod 10 MB/s, tak je niečo veľmi zlé.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ano. Zmyslanie isteho cpt. obviousa, ktory si nezaplatil za garantovanu sluzbu a napriek tomu ocakava rychlosti, ako keby ano. Mal by si zmenit prezvyku, lebo ta nevystihuje.
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Erm, keď mám aktuálny voľný throughput 500 mbps, na testovací server cez p2p mi to fachá 40 MB/s a torrent, ktorý má 1200 seedov a skoro žiadnych peerov/leechov ide pár bytov za sekundu, tak mi ver, niečo nie je v poriadku. Najmä ak je tých torrentov viac. Zaujímavé, po zmene portu sa to "zázračne" rozbehne.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak skus si zaplatiť Mullvad VPN. Ja som tak obchádzal diskrimináciu protokolu P2P na SIM karte od swanu tzv. 4ka operátor. Torrenty som sťahoval asi 2kb/s a keď som zapol VPN, tak operátor stratil schopnosť filtrovať môj traffic a torrenty okamžite išli full speed 4MB/s či koľko.
Ak sa ti to potvrdí môžeš žalovať svojho ISP za marenie sieťovej neutrality.
Odpovedať Hodnotiť:
 

treba sa stazovat u ISP ze ti nejde torrent download unchained teens vol. 99
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Orange a FUP na optike? ziadny! maximalne v papieroch. v reale som doteraz nevidel....
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

Mne aj kamarátovi pred koncom FUP volali, že mi obmedzia rýchlosť, keď prekročím FUP :( Sú to hoväda
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

este sa priznaj kolko si s kamaratom za ten mesiac stiahol, popripade kolko ludi bolo pripojenych za tvojou pripojkou
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Celý barak prepojený cez Cisco switch v pivnici rofl
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pravy underground :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dedinky na vychode slovenska nemaju signal ani na dvore. holt vyborny napad
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

u nas na zapade ani v predzahradke
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prehľadná ponuka ako to vie len orindž.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zrejme hrozilo, ze niektory zamestnanec zakaznickeho centra ziska plny pocet bodov v teste znalosti ponuky.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Môže tak tlačiť, s jankou vo veľkom kancli ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

takze 4G net a 30Mbit? to ako ma človek fungovať. a optika 300... ja nam v mobile na 4G 250Mbit. hanba totálna. smutne to je.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Bulvarny nadpis.. :D nikto nikoho nikam netlaci :D Je tam jasne napisane, ze su to balicky pre tych, co chcu mat all-in-one.. Nahrada Mix(ov)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na ako vydim citam 300mbit tam 250mbit tam. Budem mi stacit 1000mbit v mojom mobile na youtube ?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár