neprihlásený Nedeľa, 21. októbra 2018, dnes má meniny Uršuľa   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Podľa šéfa Samsung čelí bezprecendentnej kríze, prekvapivo odstupuje

Značky: Samsungbiznis

DSL.sk, 14.10.2017


Samsung, v súčasnosti najväčší výrobca vo viacerých dôležitých segmentoch IT a elektroniky a zároveň výrobca s najširším záberom, je pravdepodobne v oveľa horšej situácii na akú to vyzerá zvonku.

Veľmi jasne to naznačujú aktuálne vyjadrenia aj kroky šéfa jeho kľúčovej divízie Samsung Electronics Kwon Oh-hyuna, ktorý veľmi prekvapivo v piatok oznámil svoje plánované odstúpenie. Kwon odíde zo svojej pozície v marci budúceho roka, firma má tak pol roka na nájdenie nástupcu.

Samsung je globálnym konglomerátom pôsobiacim vo viacerých oblastiach s ročnými príjmami viacerých stoviek miliárd dolárov. Kľúčovou je najmä divízia Samsung Electronics, ktorá je najväčším svetovým výrobcom pamäťových čipov zahŕňajúc DRAM a flash, najväčším výrobcom smartfónov aj televízorov.

Hoci Samsung Electronics je verejne obchodovanou spoločnosťou, mimo Južnú Kóreu preniká len málo informácií o internom fungovaní a stave spoločnosti. V každom prípade Kwon Oh-hyun bol doteraz formálne tretím mužom Samsungu a po infarkte formálneho šéfa Lee Kun-heeo v roku 2014 a zatknutí jeho syna Lee Jae-yonga na začiatku tohto roku reálne prvým výkonným mužom spoločnosti.

64-ročný Kwon je vo firme 32 rokov, nastúpil do nej ako inžinier pre segment čipov a pomohol prepracovať Samsung na špičku medzi výrobcami čipov. Pozíciu CEO Samsungu Electronics zastáva od roku 2012, od minulého roka bol aj šéfom divízie výroby displejov Samsung Display.

V piatok Kwon prekvapivo oznámil odstúpenie, pričom aspoň podľa tlačovej správy Samsungu nedal na tento krok jeden konkrétny špecifický dôvod. V tlačovej správe hovorí ale o veľkej kríze, ktorej firma čelí. "Ako sme naprieč konfrontovaní s bezprecendentnou krízou, verím že prišiel čas pre firmu začať odznova, s novým duchom a mladým vedením aby lepšie odpovedala na vznikajúce výzvy rapídne sa meniaceho IT priemyslu," uviedol Kwon Oh-hyun.

Oznámenie prišlo spolu s ohlásením očakávaných rekordných príjmov Samsungu za tretí štvrťrok a celkovo v čase, kedy sa Samsungu aspoň zatiaľ finančne veľmi darí. K aktuálnym príjmom výrazne ale prispievajú najmä vysoké ceny DRAM a flashových pamäťových čipov, ktoré od polovice minulého roka výrazne rastú.

Hoci tlačová správa Samsungu už nevysvetľuje, čo Kwon myslel krízou, CEO pri svojom oznámení jasne uviedol jeden ale vážny aspekt a práve táto konkrétna informácia môže vyvolávať najväčšie obavy až negatívny obraz o budúcnosti Samsungu.

"Našťastie máme teraz rekordné príjmy, toto je ale ovocie predchádzajúcich rozhodnutí a investícií. V súčasnosti sa nevieme ani len priblížiť nájdeniu nových zdrojov rastu predpovedaním budúcich trendov," uviedol podľa Reuters Kwon.

Okrem tohto vážneho problému so smerovaním sa Samsung potýka aj s viacerými čiastkovými dlhšiu dobu známymi problémami. Lee Jae-yong, vnuk zakladateľa a faktický šéf celého konglomerátu, bol v auguste odsúdený za podplácanie na päť rokov väzenia v prípade týkajúcom sa Samsungu. Podľa obvinenia totiž išlo o úplatky platené Samsungom priateľke prezidentky krajiny, za ktoré si mal chcieť Samsung zaistiť podporu zlúčenia dvoch spoločností jeho konglomerátu štátnym National Pension Service v roku 2015.

Podľa januárových informácií The New York Times mali minoritní akcionári proti zlúčeniu protestovať, keď ich malo poškodiť a tento krok mal pomôcť Lee Jae-yongovi presunúť na seba kontrolu Samsungu od jeho otca.

Samsung tiež pociťuje dozvuky problémov Note 7, ktorý musel na konci minulého roka stiahnuť pre známe problémy s batériou. V čase stiahnutia boli vyrobené ale už viaceré milióny kusov s predajnou cenou teda v rádoch miliárd eur.

V ére, keď hrá čoraz dôležitejšiu úlohu ako hardvér softvér, je tiež otázne ako je na tom Samsung v tejto oblasti. Nový úspešný softvér typicky aspoň historicky prichádza najmä z USA a prípadne Európy, pričom ázijskí producenti sa typicky nevyznačujú kvalitným softvérom.

Toto sa v prípade Samsungu už potvrdilo pri viacerých príležitostiach najmä pri objavení bezpečnostných chýb, pričom chyby boli často pomerne nepochopiteľnej povahy a skôr tento rok bezpečnostný expert napríklad veľmi tvrdo kritizoval celkovú kvalitu len nedávno napísaného kódu operačného systému Tizen.

Ako nadnárodný hráč si Samsung samozrejme ale môže zabezpečiť produkciu softvéru v tradičnejších softvérových krajinách ako napríklad USA.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Google má chcieť za svoje Android aplikácie až 40 dolárov za smartfón
Slovenská vláda chce ponechať trvalý zimný čas
Telekom mení ceny na predplatených Easy kartách
Oficiálny DVB-T2 tuner pre Raspberry Pi, aj Zero
Vydané Ubuntu 18.10, na 32-bitovú verziu už nejde ani upgradovať
Vedci dokázali, že kvantové počítače budú výkonnejšie ako klasické
Macy majú čoskoro prejsť na vlastné ARM procesory
Štátne elektronické služby majú vyzerať rovnako, štát vydal dizajn manuál
Výmena hlavného kľúča Internetu zrejme spôsobila jeden vážny incident
Samsung chystá viaceré QLC a 96-vrstvové SSD


Diskusia:
                               
 

Softvér z Ázie nedosahuje takú kvalitu ako ten zo západu. HW urobia hocčo, ale so SW sú vždy problémy.
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

Sudiac podla mien mojich kolegov v americkej SW firme, ako napr. Prasad alebo Zhao si myslim, ze o krajinu v ktorej posobi firma nejde. Dolezitejsie je, kolko neazijskych manazerov v procese je.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

V clanku sa pise, ze kvalitny SW pochadza tradicne s Europy alebo USA.
Ja mam velke pochybnosti o pravdivosti, pretoze priklady typu slovensko.sk za 76mio€ alebo iOS11 su ukazkou ako zapadianri vedia dojebat SW.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

slovensko nie je zapad ale zachod
Odpovedať Známka: 1.5 Hodnotiť:
 

Ty tiež nie si explorer ani explorer, ale obyčajné hovno.
Odpovedať Známka: -4.1 Hodnotiť:
 

Vlastne vzhľadom na tvoj nick skôr sračka.
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

sracka ktora vysla zo zachoda presne sedi to :)
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

správaj sa pekne! ano?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak detailne formulovana poziadavka ale priekazne vyzaduje priklad! ano?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Zakomplexovaný troll sa ozval. Západ je pre teba asi Eden.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Nový BTC exchange...najlepší čas nakúpiť shares KCS ;-)

https://www.kucoin.com/#/signup?r=E2YuLX

Toto bude veľké....očakávaný nárast KCS cca 800%
Odpovedať Hodnotiť:
 

Michal, si to ty?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

sikmučkoočká veďá aj programuvat nebojsanic.

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Inak videla som programátora, hoci už vo veku tohoto šéfa, ktorý bol schopnejší a mal viac nápadov ako väčšina mladých, čo vychádza dnes zo škôl... Bolo to ale v USA... A ešte dával prednášku mladým...

Inak v letectve, keď je nejaké letecké eso vo vojne, tak po určitom čase ho stiahnu a učí nasledovníkov... Keby pokračoval, mohli by ho zostreliť, takto má nástupcov. Mimo vojny to ale také priekazné nie je a keď chce, môže mladých schovať do vačku... Ale aj nemusí a môže pokračovať vlastným tempom...
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Tak ajtacka lieta, vida.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Niektoré indiánske kmene mali kedysi dve funkcie: mierový náčelník a vojnový náčelník. Keď kmeň nemal obidvoch, mohlo to zle dopadnúť.

Ako to napríklad bolo kedysi s jedným kmeňom Dakotov, keď zomrel pri love bizónov mierový náčelník Slnečný dážď... :-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Urcite Dakotov?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Učiť sa od úspešne vyhynutého kmeňa, to chce odvahu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

*od garantovane úspešne európsku smernicu o ochrane osobných údajov implementujúceho
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

..tak to mali aj "starí Gréci, (a tušim aj Spartania..
a v istom svojom období aj stará Rímska ríša..
v staroveku
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ministra vojny malo aj toť nedávno prvé Československo.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a nebolo to preto, že Ministerstvo obrany sa volalo Ministerstvo vojny?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Nie.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ze si ty cital Harku, len sa priznaj :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

som sklamany!! a smutny!!! ze sa nevola sam sung.
sklamany a smutny!

to sa vobec nido nidi nevolal ze: sam sung?

vobec nido nidi?

zas ma ojebali.
svine.
ale preco?

Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Samsung je trojhviezdie.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Problem je v tom, ze smerovanie IT dnes hlada kazdy. Smartphony uz su vseky na jedno kopyto, placka aktualne bezramcekova, sem-tam nejaka akoze inovacia ako rozpoznavanie ksichtu a to je vsetko, notebooky co? To iste, stale tie iste, len tensie a vykonnejsie, aka dalsia inovacia? TV? Bola snaha o 3D, nevysla, mame zakrivne, ale to je tak vsetko, nadeje sa vkladaju do VR, ale zatial je to bieda, to co je pouzitelne vyzaduje vykonny HW a byt na kabloch, snad casom ak virtualna realita prerastie v tu rozsirenu tak to moze zahybat celym IT svetom.

Jednoducho sa dnes uz inovuje tazko, vsetko je uz tolkokrat zinovovane, ze najst zmysluplnu inovacie je brutal problem, najcastie Samsung vyraba od vsetko od spendlikov po tankery, takze prezije vzdy.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

aj tak nas to casom vsetko omrzi a nebude bavit potom sa prestane kupuvat aj predavat bo nikoho to uznebudebavit ani vyrabat.

zostane len depka a usedavi plac v rohu po tme z toho ze nebavi a to bude zacatek zlateho veku jak s tyma dochodcama co ziju v spine ale hlavne ze sa to bude volat zlaty vek.Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Potom nás ovládnu titáni s Thalocom na čele ktorých ovládne Omnius a o 1000 rokov bude služobnícky džihád. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Veru, ľudia sa v súčasnosti majú ako prasce v žite. Je im tak dobre, že už nevedia čo by bolo lepšie..
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

treba sa vratit pekne naspak do oceanov..Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Myslis ze prascom bude lepsie v oceanoch ako v zite?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Minimalne morskym priekazne nema problem nebyt.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

morske prasa - taky maly zartik... ani morske ani prasa
Odpovedať Hodnotiť:
 

modularne TV (pozri Samsung modular tv), spomenul si virtualnu/rozsirenu realitu, tzv. smart home, drony, doprava (autopilot, hyperloop...), automatizacia prakticky vsetkeho, alebo sa proste venovat softwaru kde je potencial vysoky. Vzdy je co vymyslat, problem bude skor v tom ze je nedostatok ludi, dnes su popularne lahko ziskane tituly zo socialnej prace alebo medzinarodnych vztahov, programovanie alebo automatizacia nikoho nelakaju. Za dalsie kazdy vyrobca potrebuje vyrobit a rychlo predat, nie sa zaoberat niecim coho vyvoj moze trvat 10-20 rokov. Firmy dnes ziju z marketingu, nie inovacii
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Nie inovacie, ale sposob zmykania ludi z penazi, to je to, co sa hlada a momentalne tazko :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Sa ti zdá, že niekto tie ich produkty kupuje nedobrovoľne, ty mysliteľ?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Pod tlakom reklamy ktora lezie pomaly aj zo zachoda...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

nehybe sa to velmi, lebo tie technogie za tym sa hybu pomaly... take smartfony vznikli (aj) preto lebo mikrocipy uz boli dostatocne male/vykonne/usporne aby to potiahli v rozumnych-pouzitelnych parametroch...väcsie "smart" zariadenia uz nebol taky problem... problem je skor teraz urobit dostatocne "smart" tie najmensie.. tam sa dnes akurat zneuziva technologia, ktora na to nie je celkom stavana... VR patri do toho segmentu tiez... smerovanie bude asi tam, len to chce este cas...
Odpovedať Hodnotiť:
 

..bolo by ale dost zle, keby sa mal Samsung, Inc, nejak hlbšie prepadnút.. :( :/ ;(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Veru, o čom budem snívať ak nie o Note 9?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nič by na tom nebolo zlé...
Jeho stupidnú kvalitu by o5 mohli nahradiť kvalitní japonskí výrobcovia. A svet ide ďalej aj bez Samsungu.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Veď neraz vyjdú správy o tam a hentom objave a potom to zas zmizne. Žeby si to uchmatli iné firmy? Napríklad už x správ o neuveriteľných kapacitách batérií v blízkej dobe.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

kapacita nieje problem, problem je cena...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano neuveritelnej kapacite ale v laboratoriu. Casto sa ukaze ze to nie je pouzitelne v madovom meritku alebo prilis drahe.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ak Samsung skrachuje tak len pre fašistické americké súdy a odškodné za zaoblene rohy pre toho Sýrskeho emigranta čo ukradol čo mohol.
Odpovedať Známka: -1.3 Hodnotiť:
 

Ach, ty šašo
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Ach, ty pokrokár žijúci v lži.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Holomajzna
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

..tak to je záhada - nvm, či chýbal aj včera, - abo sa nejaký zlomyselný admin ulozto.cz nudí a zabáva, a vymaže mi zrovna najbližší diel, kt.pojdem najbližšie tahat..

kdo mi (tam) nájde 21.čast, má moju velkú vdaku.. ;D :p

https://www.ulozto.cz /hledej?q=Galaxy+Railways

..jakoby to nekdo (nekdy) z'mazal naschvál, práve 1 čast, aby pokazil zbierku.. :/ ;(
(už víckrát sa mi stalo..)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

btw. @roob podobné anime, seriály s podobnou atmosférou, a +- témami ?

takéto, jako tieto *Matsumotovky", - abo neco jako Babylon_5,

(abo neco z *Leiji-versa.....
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem co je galaxy railwais, ale akurat som dopozeral Ergo proxy a je mi luto, ze mali len 1 sezonu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

"..nvm co je G.R.." - tak to naprav, nastúp na tú jazdu v Galaxy Express úžasným, hlbokým, takmer secesno-romantickým *Leiji-versem..

odporúčam!

(a vobec všetko od L/Reiji Matsumota, & spol.

(práve sa smejem nad zopár znechutenými, až naštvanými komentmi userov na csfd, pod týmito "galakt.vlakovými" seriálmi, filmami - mno tí asi vôbec ..nepobrali tú ideu, resp. tú ..poetiku..

heh, a ja by som aaaj chcel, nech tam dostane svoje "kameo aj *Ušatá" (a pod.csf, cs.klasiky, veterány cz-sk, a stredoevropskích železníc.. )


Odpovedať Hodnotiť:
 

neda sa, nikde to nieje. Ale kedze akurat nieje co pozerat tak som na csfd objavil Your name - Kimi no na wa. Vraj najlepsi anime film, idem do toho!
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj ked pochybujem, ze bude mat na Hrob svetlusiek.. co imho je najlepsi anime film.
Odpovedať Hodnotiť:
 

btw. vdak za tipy!
Odpovedať Hodnotiť:
 

co nikde není ?
Galaxy Express je (vačšina z neho, resp. cca 46 dielov (zo 136) na ulozto,
aaj celé G.železnice,

aaj dalšie asi 2 - 3 pridružené, aaj spin-off seriály

(napr. *Herlok: Zlato (Poklad) Nibelungov (1979)

ale aj origo tuším takmer celý Cpt.Harlock (1977, asi celý ten seriál)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nepouzivam ulozto. Mam za to, ze tam su veci v cestine, dabing doyebabre hociaky dobry film. Ok.. okrem simpsonovcov, tam je cz dabing OK.
Odpovedať Hodnotiť:
 

všetky hore-uvedené serialy, (tv-show, "anime OVA" ) hoci sú aj na ulozto, sú zvačša v orig.japaon.znení, a s angl.titulkami..
fanúšikovské extra edície

btw. upresnujem názov 1 vyššie spomenutej série, (na motívy germánskich legiend, a opier R.Wagnera (! !!), - toto :

https://www.google.sk/search?safe= off&dcr=0&q= herlock+saga+ The+Nibelung+Gold &gws_rd=ssl

( RheinGold )

a https://en.wikipedia.org/ wiki/Harlock_Saga
Odpovedať Hodnotiť:
 

star wars rebels dostali 4tu sezonu, akurat vysla e01 a e02
Odpovedať Hodnotiť:
 

64-ročný Kwon má peňazí toľko, že ich nestihne do konca života minúť a odchádza z firmy... prečo asi?
Odpovedať Hodnotiť:
 

lebo sa nechce dostat do vezenia ako J.Y. Lee
Odpovedať Hodnotiť:
 

kdo má neco k SAP-u ? (podnikový inf.sys.) - nejaké pdfká, ppt.slajdy, prezentácie, manuál,

(abo nejlíp tú knížku Naučte se sap za 24 dní, tú najvác zhánam.. ;( :/

bboli by fajn postupy, nejaké štud.materiály, aspon pre zopár tích najpoužívanejších modulov v SAP-e ( pre logistiku, plánovanie výroby, materiálové toky, zásoby, na vstupe, aj na výstupe, Q.C -kontroly kvality,
(príp. aj personalistiku, a finance, accounting.. )

viem, že mnohí tu robíte v stredních, vačších firmách, aj v administratíve, (stredné mnžnty, kancle, - plánovanie prevádzky, výroby..)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ja mám knižku naučte sa SAP za 2h. Ale ak nemáš čas, dám ti rýchlokurz.

SAP = Sedieť A Pátrať.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Iba koko prave vylezeny z jaskyne by sa teraz ucil ten neohrabany nemotorny SAP. Tazia z historie.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

No daj ešte jeden...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

..a co iné odporúčaš ?

pre pozície typu "plánovanie výroby, toky - materiálové, mnžmnt, líder kvality, a pod.posty kancelárskích kríýs v menších, aj vačších podnikoch, firmách, na úrovni stredného (vyššieho) mnžmentu..
Odpovedať Hodnotiť:
 

A na to si prišiel celkom sám? Myslím úplne sám?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak už aj tam došli východniarski managéri. Tak majú smolu, lebo tí to povedú akurát tak pekne do ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

@ Sloniik - tak jaký iný ERP odporúčaš ?

co je lepší jako sap (príp. víc trendy
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár