neprihlásený Pondelok, 27. mája 2019, dnes má meniny Iveta   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
Apple a Qualcomm urovnali spory, Intel vzdal 5G modemy pre smartfóny

Značky: AppleQualcommIntelsmartfóny5G

DSL.sk, 17.4.2019


Spoločnosti Apple a Qualcomm aktuálne oznámili urovnanie svojich sporov, ktoré vznikli kvôli plateniu licenčných poplatkov.

Qualcomm je v poslednom období lídrom v segmente modemov pre mobilné siete vrátane modemov pre smartfóny a Apple používala v iPhonoch donedávna jeho modemy.

Pred viac ako dvomi rokmi ale medzi spoločnosťami prepukol spor a Apple obvinila Qualcomm z neférových licenčných poplatkov a zastavila ich platenie. Qualcomm, ktorý dostal v posledných rokoch vo viacerých krajinách pokuty za zneužívanie dominantného postavenia, ju zase obvinil z porušenia patentov.

Apple so sporom začala prechod na modemy od Intelu. S iPhonom 7 a 7 Plus z konca roku 2016 niektoré konfigurácie určené pre niektorých amerických operátorov začali využívať modem od Intelu a v minuloročných modeloch sa podľa dostupných informácií používajú už iba modemy od Intelu. Podľa oficiálne nepotvrdených informácií si spoločnosť začala tiež vyvíjať modemy aj sama.

Apple a Qualcomm ale teraz oznámili ukončenie sporov vrátane sporov Qualcommu s výrobcami, ktorí pre Apple zariadenia vyrábajú. V rámci urovnania zaplatí Apple spoločnosti Qualcomm nešpecifikovanú sumu, spoločnosti sa dohodli na šesťročnej licenčnej dohode s možnosťou predĺženia o dva roky a na viacročných dodávkach čipsetov.

Intel, pre ktorého je Apple zrejme výrazne najväčším zákazníkom čo sa týka jeho mobilných modemov, po oznámení dohody oznámil zrušenie plánov na uvedenie 5G modemov pre smartfóny. Spoločnosť zároveň avizuje aj prehodnotenie plánov pre 4G a 5G modemy pre PC, IoT zariadenia a iné zariadenia.

Intel bude pokračovať v dodávkach 4G modemov pre smartfóny a bude ďalej investovať do 5G produktov pre infraštruktúru mobilných operátorov.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Závislosť na hrách oficiálnou chorobou
Qualcomm CPU pre notebooky dosahuje výkon aspoň ako Intel Core i5
PC na Internete sú už skenované na vážnu zraniteľnosť BlueKeep, aktualizujte
AMD uviedla 7-nm Ryzeny 3000, zvýšila počet jadier na 12
M.2 SSD s rýchlosťou 5 GB/s
Huawei možno nebude môcť používať ani microSD karty
Prvý trailer k novému seriálu Star Trek: Picard
Už aj Škoda má elektromobil
Vydaný ZFS pre Linux 0.8, s TRIM a ďalšími významnými novinkami
SpaceX úspešne vyniesla 60 internetových satelitov, video


Diskusia:
                               
 

Ga Ga ulalala Ga Ga ulalala
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

5G je smrt
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Negatívny vplyv (nielen 5G, no 5G je už iná káva) sietí sa dá negovať niekoľkými spôsobmi. Uzemnením seba samého (chodením bosý po zemi, earthing mat, atd.), nosením shielding oblečenia, ktoré blokuje EMF žiarenie, C-60 (carbon 60), rôzne druhy kvetín (ako napr. alove vera či zelenec)... alebo napr. orgonitom a šungitom, ktorými sa vraj dá reálne "čistiť" EMF žiarenie priamo pri vysielačoch ich umiestnením v ich blízkosti, alebo použitím tíchto "kameňov" priamo v domoch v tvare pyramíd... Možností je viac no zatiaľ ľudstvo ešte nie je zrejme natoľko prebraté, aby vnímalo tieto negatívne pôsobiace energie, ktoré sa dajú jednoducho upraviť, aby boli "čisté".
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

V súčasnosti vznikajúce filozofické smery ale aby netrebalo ani vyberať optimálny spôsob namiesto negovania priekazne presmerúvavajú.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Stavim svoju rit, ze po tyzdni uz nechapes ani ty sam svoje prispevky. :)
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Lenze secky svoje rite su priekazne obcanmi Buttworldu.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

"domi v tvare pyramidy" boli popularne 4000 rokov dozadu. Aromatikom dosla predstavivost ked tym "kamenom" davaju mena ako šungit ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chceme 6G !
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ta, nevies najst ani jeden G, naco Ti je ich sest?
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

zdvihnut cenu, znizit rychlost a dat tomu celemu iny nazov - roztomile, nočak?
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

mentol
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:

Pridať komentár