neprihlásený Sobota, 27. apríla 2024, dnes má meniny Jaroslav
Nová verzia doplnkových aplikácií pre Windows od MS k dispozícii

DSL.sk, 25.6.2010


Spoločnosť Microsoft vo štvrtok sprístupnila na stiahnutie beta verziu novej generácie balíka aplikácií rozširujúcich funkčnosť Windows, Windows Live Essentials.

Súčasťou balíka je sedem základných aplikácií, Windows Live Photo Gallery, Movie Maker, Sync, Messenger, Mail, Writer a Family Safety.

Novou aplikáciou v balíku je Windows Live Sync umožňujúca synchronizovať na viacerých počítačoch obsah vybraných priečinkov na disku a s webovým účtom SkyDrive.

Zaujímavých vylepšení sa dočkala aplikácia Photo Gallery, v ktorej pribudlo okrem iného rozpoznávanie tvárí jednotlivých osôb. Najväčšou novinkou je ale funkcia Photo Fuse, spojenie rozličných častí z viacerých podobných fotografií do jednej výslednej kvalitnejšej fotografie ako všetky jednotlivé fotografie.

Funkcia má nájsť využitie napríklad pri skupinových fotografiách, kde umožní z viacerých takmer identických vyrobiť jednu novú obsahujúcu najlepšie verzie podoby jednotlivých ľudí na fotografiách.

Nová verzia Messengera podporuje okrem iného HD videochat, videoodkazy a taby. Nový Mail umožní jednoducho posielať do 10 GB fotografií, pomocou ich uploadnutia na SkyDrive účet a odkazov v emailoch.

Nová verzia je k dispozícii ale už len pre operačný systém Windows Vista minimálne s SP2 a s inštalovaným Platform Updatom, pre Windows 7 a pre Windows Server 2008 s SP2 a Platform Updatom a Windows Server 2008 R2. Operačný systém Windows XP podporovaný už nie je.

Beta verzia je zatiaľ dostupná len v siedmich svetových jazykoch, sťahovať je ju možné z essentials.live.com.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

České železnice idú testovať WiFi vo vlakoch cez satelitný Starlink
V bezplatnom DVB-T bude počas MS v hokeji aj Joj Šport
NASA komunikovala laserom na stovky miliónov km rýchlosťou 25 Mbps
Let vesmírneho Boeingu by sa už mal uskutočniť, o menej ako dva týždne
Vydané Ubuntu 24.04 s dlhou podporou
Uvedený notebook používajúci nový formát menších pamäťových modulov CAMM2
Nová verzia Windows 11 bude vyžadovať CPU s podporou ďalších inštrukcií, nepobeží na starších CPU
Google opäť odložil vypnutie cookies tretích strán v Chrome
HDD zdražia, Western Digital a Seagate to už oznámili veľkým zákazníkom
Po oprave zariadení v EÚ sa predĺži záruka a výrobcovia budú povinní opravovať aj po záruke


Diskusia:
                               
 

potom skuste spravit test toho vylepsovania fotiek, bude to dobry clanok
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To ma byt nieco ako HDR? No som zvedavy...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Trochu offtopic: Som pouzivatel Windows, avsak momentalne bezim na Linuxe a nema to chybu :-) Myslim ze to moze byt prijemna alternativa, moze mi niekto odporucit nejaky firewall, antivirus a antispyware pre linux? Viem ze sa hovori ze Linuxy su bezpecne same o sebe ale tiez som cital o nejakom dlho existujucom trojskom koni pod Linux ktory sa objavil celkom nedavno tak nechcem nic podcenit ani zanedbat a nemam s tym este ziadne skusenosti pod Linuxom. Vopred dakujem...
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

SELinux
IPtables

pouzi google
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

IPTables som uz pocul, to druhe este nie, dakujem mrknem nato.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ak chces nejake GUI, tak Firestarter je celkom slusny (myslim, ze ako backend pouziva prave iptables, no nesom si isty). SElinux na domaci pocitac... je mozno trocha rozmar. Vpodstate ide hlavne o "zdravy zivotny styl" - netahat kadejake voloviny, udrziavat poriadok v OS a tiez dolezite updatovanie aplikacii (firefox & flash... tie byvaju najcastejsie zranitelne a zranitelnosti su najcastejsie vyuzivane skrze nich)... potom mozes zit s pokojom v dusi. ;)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ano firestarter pouziva ako backend iptables.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ako ho nainstalujem? cez equo search mi ho nenaslo :-(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pre paranoikov je selinux dobry, ale pre advanced usera na desktop nie... Mozno rodicom na linux desktop, kde nic neinstaluju, ale iba pouzivaju skype a ff.

PS: Co tak OS na dvdrome? Pripadne co najviac veci readonly a ideallne z RW particii zakazat spustat kod :D

Paranoia forever...
Odpovedať Hodnotiť:
 

no uvazoval som aj nad uplne vypnutym pocitacom, ale za to by ma asi nikto neplatil :-(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Teba platia za to, ze mas zapnuty PC? Prezrad kto... ;]
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vlado z vlády :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co sa tyka antiviru tak Clam AV alebo Avast home pre linux, pripadne AVG, tie by mali byt free. Co sa tyka trojskeho kona, tak ten bol pritomny v aplikacii Unreal IRC, ktoru si clovek musel nainstalovat a nijako inak sa nesiril. Tusim sa jedna o IRC server ...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a pls nevie niekto ako sa daju (a ci vobec) pisat v linuxe ascii znaky tak ako vo windowse kde staci stlacit alt + ascii cislo? diky
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

pouziva sa na to tzv "compose key" -> nepouzivam to takze blizsie info ti dat neviem ale strejda google snad pomoze
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

jj, vzdy najskor googlim, ale nic som nenasiel praveze, iba zadavanie cez unicode, ci hex hodnoty a to mi pride zcestne ked som roky pouzival hlboko v pamäti zakorenene ASCII kody jednotlivych mnou casto pouzivanych znakov. ako stlacit ctrl+shift+u+HEX kod znaku aby som dostal jeden znak mi pride zdlhavejsie ako alt+ascii kod
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Skús písať cez alt(alt+key), tam máš pod každým písmenom nejaký znak ... Možno nájdeš, čo ti chýba :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no konkretne mi chyba dolar (alt+36), apostrof (alt+39), zavinac (alt+64), mriezka (alt+34), ostre zatvorky (alt+60, alt+62), zobacikove zatvorky ci ako sa to vola odborne :D (alt+123, alt+125), potom logicke operatory AND a OR (alt+38, alt+124) a znak percento (alt+37), tieto teda hlavne pouzivam vo windowse ked programujem tak hladam alternativu pre linux ako tieto znaky rychlo pisat, podla moznosti co najblizsie k sposobu na aky som roky zvyknuty.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To pouzivas slovenske rozlozenie kejsy? Na en_us mas vsetko, co si spomenul... {imo je lepsie mat to priamo na klavesoch ako vytukavat tajne ALTkody}...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No neviem, či to tak funguje presne aj v linuxe ale dolár je Alt+ô, apostrof Alt+P, zavináč Alt+V, mriežka Alt+X, ostré zátvorky Alt+F a Alt+G, "zobáčikové" zátvorky Alt+B a Alt+N, AND Alt+C, OR Alt+W a percento je aj na slovenskej aj anglickej klávesnici, takže nemá skratku.
PS: Nezaručujem, že budú tieto skratky fungovať aj v Linuxe, ale ja ich mám vytlačené na klávesnici a vo Win mi všetky fungujú.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zabudol som dodať, že to funguje len s pravým Altom (Alt Gr).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som jednym z programatorov na SK klavesnici, pod linuxom i win, a pravy alt (tzv. altgr) a pismenka ako p, v, a, +, ô, ú a podobne funguju a vkladaju rozne pekne znaky... Treba poskusat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ASCII znaky sa písať dajú...
držiš ctrl + shift a potom stláčaš najprv u a potom hodnotu asci znaku v hexa... takže napr @ napíšeš ako ctrl + shift + u40 (lebo 40 hexa je 64 dec.)
veľa šťastia
ostatne hodnoty si najdeš v každej ASCII tabulke
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Najpohodlnejsie je nastavit si slovensku QWERTY klavesnicu a potom mozes specialne znaky zadavat kombinaciou pravy Alt (AltGr) + klavesa. Napr AltGr + V = @ alebo AltGr + 5 = % ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako pomocou laveho alt napisem Ă ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dost hlupa otazka, naco Ti je vobec taketo pismeno? Ja som sa pytal aspon na prakticke veci. Panovi co radil pravy alt + pismena dakujem to som este neskusal a myslim ze tam je v podstate vsetko co potrebujem takze to mozem nahradit. teraz ma uz len sere ze som sa tak dlho ucil ascii tabulku :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

AppArmor...
SELinux...
IPtables...
gufw (ufw)...

Na osobný počítač je to ale asi zbytočný "luxus"...
Ako bolo už uvedené stačí viacmenej zdravý rozum aktualizovať si systém a hlavne inštalovať pokiaľ možno len aplikácie z repozitárov (tie sú kontrolované a digitálne podpísané, takže sa tam žiadny bordel nenachádza) a navyše sú potom automaticky na nich opravované bezpečnostné chyby.
prajem veľa úspechov s novým OS...:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dakujem :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby photo gallery beta nezrala po starte 350 MB, bol by to dobry soft.
hadam s tym nieco spravia.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ak do toho zasiahnu, tak miesto 350MB to bude zrat 500
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Teraz som sa az rozkaslal od smiechu :-D ale je to fakt pravda, vzdy ked M$ chcel nieco vylepsit tak to skor dojebabral :-D
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

dufma ze kedy vyjde finalnva verzia tak pod winXP po spusteni messengera vyhodi ze treba update inak sa nepripojis, a nasledne sa zobrazi upozornenie ze vas system nie je podporovany...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

WLE 4 pod XP nie je podporovaný.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Na to, ze clovek za ich produkty plati by som ocakaval aj podporu XP. Canonical poskytuje podporu ovela dlhsie a za ubuntu sa neplati ani cent.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ta funkcia rozpoznavania tvari co ma tiez Picassa.. to znamena ze MS a Google ak maju fotku cloveka, zistia jeho meno a s kym sa pozna?
Resp. im staci meno a mozu sa prehrabavat vo fotkach s nim. Podobne ako pri otagovani fotiek.
Vlastne nemusia nic zistovat. Roznych tajnych agentov a tajne sluzby mozu rozpustit, lebo im pomozeme. Pomenujeme celu svoju rodinu, oznackujeme vsetkych znamych, vytvorime im krasnu databazu so vsetkym.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved na to to aj cele urobili :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jaj ved uz nebud paranoik, keby to tak berem tak zacnem podozrievat kazdeho, uz ked sa len zamislim tak taky kto ovlada windows odpredu aj odzadu tak nema problem za par sekund sa dostat do tvojho pc a kto to vymislel ten to musel dat tym najvyssim a ty si to mozu pouzivat kedy len chcu a kontrolovat vsetko co kto napise, a filtre maju vzdy zapnute tie nespia, aj toto co som napsisal uz maju, tak sa tym netrap zbytocne.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár