neprihlásený Pondelok, 29. apríla 2024, dnes má meniny Lea
Projekt distribuovaných výpočtov objavil nové najväčšie prvočíslo


Diskusia k článku: Projekt distribuovaných výpočtov objavil nové najväčšie prvočíslo

Prispievajte do diskusií ako prihlásený užívateľ.

Komentár, na ktorý odpovedáte:
                               
 

Vychadza to z principu, ze kazde zlozene cislo (tj. cislo, ktore nie je prvocislo) sa da rozlozit na sucin prvocisel. Napr. 48=2*2*2*2*3
Prvocisla sa nedaju napisat ako sucin prvocisel (na tychto principoch je tiez zalozena kryptografia).
Ked sa snazis zistit, ci nejake cislo je prvocislo, tak ho zacnes delit cislami od 2, tak ako to mas v tvojom algoritme. No ked v prvom kroku zistis, ze cislo nie je delitelne 2, tak nebude delitelne ani nasobkami 2, teda 4, 6, 8, atd. Vsetky nasobky 2 tak mozes vynechat z tvojich "i". Takisto ked uz raz preskumas trojku, nemusis sa zabyvat nasobkami 3. Vo vysledku vzdy staci preskumat ci je dane cislo delitelne prvocislami a na zlozene cisla sa mozes vykaslat. Staci teda skumat i = {2,3,5,7,11,...}. Samozrejme pri pouziti tejto "optimalizacie" musis poznat vsetky prvocisla do sqrt(cislo).

Meno:


Titulok:


Text:


Prihláste sa a povoľte si emailové notifikácie na odpovede na Váš príspevok.

Overovací text:



Pre overenie, že komentár sa nepridáva automatizovanými prostriedkami, prosím prepíšte text, ktorý vidíte na obrázku. Písmená musíte zadávať rovnako ako na obrázku veľké. Pokiaľ text neviete prečítať, kliknite prosím na tlačidlo "Obnoviť obrázok". V texte sa používajú iba znaky "BCDJKMPRSVWXY1234589".