neprihlásený Piatok, 19. júla 2024, dnes má meniny Dušana
Uvedená menšia lacnejšia rozširujúca doska pre M.2 SSD pre Raspberry Pi 5

Značky: Raspberry PiSSD

DSL.sk, 9.7.2024


Poľská spoločnosť Pineberry Pi, ktorá v minulom roku uviedla jedny z prvých rozširujúcich dosiek pre novú generáciu minipočítača Raspberry Pi 5 podporujúce pripojenie M.2 SSD, aktuálne predstavila výrazne menšiu dosku na tento účel HatDrive! Nano.

HatDrive! Nano už ponúkaná pod novou značkou Pineboards sa osadzuje na Raspberry Pi zvrchu a podobne ako predchádzajúca doska HatDrive! Top má miesto pre osadenie SSD formátu maximálne M.2 2242.

Doska má ale minimalistické rozmery 55 mm x 34 mm, väčšinu jej plochy zaberá miesto pre osadenie SSD a osadzuje sa na ľavú stranu Raspberry Pi. Takýto menší formát okrem iného umožní lepšie chladenie Raspberry Pi a dá sa osadiť aj pri použitom oficiálnom aktívnom chladiči a krabičke od výrobcu Raspberry Pi.

Doska nie je dosť veľká aby vyvádzala GPIO piny z Raspberry Pi, na hornej strane má ale ponechaný výrez a GPIO piny sú tak dostupné priamo na Raspberry Pi.

Doska podporuje PCI Express 2.0 aj PCI Express 3.0.

Ďalšou výhodou HatDrive! Nano je nižšia cena ako cena väčších dosiek od rovnakého výrobcu, keď jej oficiálna cena vrátane FPC kábla pre pripojenie PCI Express linky k Raspberry Pi 5 dosahuje 9 eur.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Windows BSOD kvôli aktualizácii bezpečnostného softvéru spôsobila IT výpadky, postihnutý je aj Telekom
Šurany neschválili predaj pozemkov pre veľkú baterkáreň, môžu byť vyvlastnené
Google definitívne ukončuje skracovač adries goo.gl, odkazy prestanú fungovať
Vydaná nová verzia emailového klienta Thunderbird 128
O2 oznámilo ďalšie zvýšenie pokrytia 5G, pridalo takmer 200 obcí


inzerciaDiskusia:
                               
 

Pamatam si casy, ked sa mobilne telefony zmensovali a zmensovali a zmensovali... az sa zrazu zacali zvacsovat a zvacsovat.. priekazne nadide aj doba ked sa malina zacne zvacsovat..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Veď kto by chcel malý?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aké zmensovali? Aké zvacsovat? To len tak vyzerá priekazné prispôsobovanie sa displejom, ale odborníci vedia, aká je skutočná pravda.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

mozno aj baterkam ty priekaznik jeden
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano, to odkedy zistili, ze sa da na mobiloch porno pozerat :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A?
Ten postup bol uplne logicky.
Najprv bol problem natrepat technologiu do maleho zariadenia.
Tak sa snazili a snazili a zmensili to na minimum, dovtedy vlastne sluzili mobily len na volanie a sms.
A zmensovanie suciastok viedlo zaroven k zvyseniu vykonu a uz mobil dokazal viac ako len volat a smkovat, a popritom nastal pokrok v displejoch a ludia zacali viac a viac pouzivat mobily ako pocitace. .
A teda sa postupne z mobilu stal vreckovy pocitac.
Dalsi pomerne logicky krok bude ze ludia si nebudu kupovat laptopy, ale doma aj v praci budu mat bezdrotovu dockinu, a z mobilu bude plnohodnotny pocitac aj s os.
Samozrejme nezmiznu laptopy tak ako nezmizli desktopy ale bfu to takto bude stacit. A nielen im, aj itckar casto nebude zapinat pc ked to co pravw potrebuje zvladne aj cez telefon s dockom.
Pokusy vlastne uz davno zacali, len este vykon mobilov a samotny sw na tom nie tak dobre aby to bolo fakt pouzitelne bez starosti.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár