neprihlásený Pondelok, 17. júna 2024, dnes má meniny Adolf
Orange aj Telekom zavádzajú FUP na DSL, aj viazaným zákazníkom - aktualizácia 1

Telekomunikačný operátor Orange, zrejme najpoužívanejší operátor pri pripojení cez DSL po Slovak Telekome, zavádza u svojho doteraz dátovo neobmedzeného DSL pripojenia mesačný limit na množstvo prenesených dát. Zmena sa týka aj existujúcich viazaných zákazníkov. Podobne Slovak Telekom by podľa svojej poslednej tarify mal od januára pri pripojení cez technológiu VDSL, u ktorého doteraz limit FUP podľa podmienok neaplikoval, uplatňovať dlhodobo avizované limity FUP.

Značky: DSLFUPOrangeSlovak Telekom

DSL.sk, 11.12.2015


Telekomunikačný operátor Orange zavádza u svojho pripojenia k Internetu technológiou DSL obmedzenie na množstvo prenesených dát mesačne.

Orange

Ponuka DSL pripojenia od Orange, samozrejme využívajúca infraštruktúru Slovak Telekomu, sa na začiatku presadzovala najmä cenou. Dôležitým parametrom v porovnaní s konkurenciou bola ale aj absencia uplatňovania limitu na množstvo prenesených dát mesačne.

To sa teraz mení. Operátor totiž zavádza dátový limit 300 GB na mesiac.

Ten sa bude týkať všetkých programov DSL, teda programov využívajúcich technológiu ADSL aj VDSL aj najnižšieho programu DSL Mini, potvrdil operátor v stanovisku pre DSL.sk.

Limit sa bude týkať všetkých zákazníkov, vrátane existujúcich zákazníkov vo viazanosti. Operátor o zavedení limitu zákazníkov začal informovať v oznámení posielanom spolu s faktúrou, podľa zúčtovacieho obdobia od 25. novembra. Všetci zákazníci by mali oznámenie dostať do 31. decembra.

Technicky bude zmena zrealizovaná dvomi krokmi, zvýšením existujúceho základného limitu FUP z 5 GB na 300 GB a zrušením doplnkovej služby Neobmedzené dáta. Okrem toho operátor zvýši obmedzenú rýchlosť po prekročení limitu FUP, zo 64 Kbps / 64 Kbps na 128 Kbps / 128 Kbps.

Zákazníci, ktorí so zmenou nesúhlasia, majú právo bez sankcií od zmluvy s operátorom odstúpiť a to aj v prípade viazanosti. Odstúpiť je potrebné do 30 dní od oznámenia zmien operátorom.

Zmeny sa podľa oznámenia začnú aplikovať od druhého zúčtovacieho obdobia od obdobia, v ktorom zákazník dostal oznámenie.

V stanovisku pre DSL.sk ohľadne dôvodu zmeny Orange argumentuje snahou ochrániť kvalitu služby. "Našim prvoradým cieľom je transparentnosť podmienok poskytovaných služieb a ochrana kvality služby pre našich zákazníkov pred neúmerným zaťažením DSL linky, ktorá môže mať vplyv aj na prevažnú väčšinu zákazníkov, ktorí DSL používajú bežným spôsobom," uviedla spoločnosť v stanovisku.

Nové limity sa podľa operátora nedotknú 99.5% zákazníkov, ktorí mesačne "zďaleka neprenesú 300 GB". Odhadovaný počet zákazníkov Orange DSL dosahuje viacero desiatok tisíc, pri 50 až 100 tisícoch zákazníkov tak zvyšných 0.5% znamená cca 250 až 500 zákazníkov.

Orange pre poskytovanie DSL pripojenia využíva infraštruktúru Slovak Telekomu. Akú presnú podobu má zmluva medzi Orange a Telekomom nie je známe, refenčná veľkoobchodná ponuka a predpokladane aj dohodnutá cena v časti závisí aj na intenzite využívania siete, buď celkovo alebo v špičke. Znížením objemu prenášaných dát tak môže operátor využívajúci DSL od Telekomu znížiť svoje náklady respektíve zabrániť ich zvýšeniu.

Slovak Telekom

V každom prípade k zavedeniu FUP u Orange príde pravdepodobne so začatím aplikovania rovnakého FUP aj na VDSL u Slovak Telekomu, ktorý by sa podľa platnej tarify Telekomu mal začať aplikovať od 1. januára.

V minulom roku síce Telekom už raz začiatok aplikovania FUP u VDSL odložil, teraz odloženie neavizuje a na otázky servera DSL.sk do času publikovania článku neodpovedal.

Aktualizácia 1: Podľa stanoviska Telekomu z piatka večera ešte nie je vylúčené, že príde k predĺženiu neaplikovania FUP. O predĺžení sa ale ešte nerozhodlo a zatiaľ poslednou informáciou avizovanou oficiálne operátorom je informácia z platnej tarify o neuplatňovaní FUP len do 31. decembra.

Na rozdiel od Orange ide u Slovak Telekomu ale iba o začiatok aplikovania dlhodobo avizovanej podmienky. Telekom má dlhodobo limity FUP pri pripojení cez technológiu ADSL a rovnako jeho VDSL programy mali a majú v podmienkach FUP. U VDSL sa aplikovanie FUP ale podľa podmienok nerealizovalo najskôr do konca septembra 2014 a podľa aktuálnej tarify do konca decembra 2015.

Na VDSL programy Slovak Telekomu platí rovnaký mesačný limit FUP 300 GB ako v prípade jeho DSL programov, k zvýšeniu z predchádzajúcich nižších hodnôt na novú hodnotu prišlo od októbra minulého roka.

Po prekročení limitov FUP sa rýchlosť zníži na 256 Kbps / 128 Kbps.


      Zdieľaj na Twitteri


Prenášate mesačne cez internetové pripojenie viac ako 300 GB dát? (hlasov: 746)

Áno      46%
Nie      54%


Najnovšie články:

Minimálne v Španielsku pomocou dát z ukradnutých zariadení vydierajú vlastníkov
Debianu 10 končí dlhodobá bezpečnostná podpora
Apple pripravuje okrem výrazne tenšieho iPhonu aj tenší MacBook Pro
Francúzsko chce deťom do 11 rokov úplne zakázať smartfóny, nielen v školách
Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2
Western Digital ohlásil 256 GB čip flash pamäte
NASA po poškodení pamäte obnovila kompletnú funkčnosť sondy Voyager 1
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť veľkú odstávku služieb, netypicky cez deň
Hodnota Raspberry Pi po vstupe na burzu prekročila miliardu
Po ARM notebookoch prichádza aj výkonnejší RISC-V notebook


Diskusia:
                               
 

Myslim si, ze je to riadne svinstvo...
Ten FUP nie je malo, ale dnes ked je doma pripojenych 4-5 zariadeni na Wi-Fi a kazde nieco zere je to absurdne..
Ak by to FUP bolo na urovni 500GB - 1 TB nepoviem ani slovo.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

A mne sa páči, keď mi predajca ponúka k produktu aj kúpu podmienok. Aspoň viem, že pre mňa nie je vyhovujúci bez ohľadu na navrhovaný limit.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

uz aby tu boll googleso svojimi internetmi
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

minimalne s fiberom do EU neplanuju :(
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Presne, staci ze si tam das napr nejaku IPTV a ta v SD kvalite dokaze zhltnut bez problemov aj 150GB mesacne..
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Aj poondiaty youtube toho zozerie celkom vela ked 2-3 ludia pozeraju videa v domacnosti
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Musite fap-ovat spolu pri jednom a usetrite gb...
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

v aute je tiež FUP benzín , olej .... :) tak prečo nie aj Orange a Telekom :)
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

nie toto by som skor prirovnal k "servisemu poplatku" jednej nemenovanej satelitnej spolocnosti
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Bud si jeden z opetatorov alebo si idiot.

Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Ešteže návrh na realizáciu striktného obmedzenia ponuky výberu na jednu z alternatív priamo poskytuje aj jednoznačnú definíciu individuálnej predstavy vlastného nastavenia FUP.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

A ty si buď kokot alebo kokot.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A ty si buď kokot alebo kokot.
Odpovedať Známka: -1.5 Hodnotiť:
 

Alebo oboje
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

To si na omyle. V aute benzín = kredit. Teda kolko benzinu si zakupim tolko mozem spalit resp. minut. Ale aj keby som minul celú nádrž za jeden deň, tak mi nič nebráni kúpiť si ďalší benzín.
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

Nič ti nebráni kúpiť ďalší benzín? To máš neobmedzené finančné prostriedky na bankovom konte?
Odpovedať Známka: -8.8 Hodnotiť:
 

Mal si -10 ale pre istotu som ti dal este jedno minusko "pro zichr"
Odpovedať Známka: 7.2 Hodnotiť:
 

hahaha, tak 300GB je malo, ale 500-1000GB je uz vpohode... aspon som sa zasmial, ked uz nic ine
Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

Slabá matika? 500GB je takmer 2x viac než 300GB.. 1TB je viac než 3x viac..
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

slabá logika? je to rádovo rovnaké číslo. keby povedal že 3 alebo 30 TB to by už malo nejaký význam, toto je len vyjednávanie o detailoch.
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Ak je to tak ako vravíš, neznamená to že by to mohli bez problémov zvýšiť na takú hodnotu? Veď je to rádovo rovnaké číslo, nie?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Asi chcel naznacit ze bud iba surfujes/pohonkavas a zmestis sa do 300gb bez problemu alebo stahujes vsetky 4k videa na svete a to ta tych 500gb tiez moc nevytrhne. Proste museli niekde spravit ciaru a spravili ju na 300gb...
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

cez 10Mbit pripojenie prenesies denne cca 100GB ak by to slo naplno. Keby dali FUP 3 alebo 30TB, tak vobec ziadne FUP davat nemusia, lebo mesacne prenesies maximalne zhruba 3TB. Chapeme?

ak sa FUP nedotkne 99% ludi, tiez ho vobec nemuseli davat, lebo to 1% ludi sa tam strati. Tu skor ide o to, ze telecom zrejme meni pravidla pre ISP, a klient sa "oplati" ked prenasa menej ako 300GB..
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

potom mne nic nebrani posledny fakturacny den preniest na plne gule nejake data, len tak, pre istotu, nech im nedarujem nic.

inak takto sa chovam k mobilnym ISP, oni ten svoj limit aplikuju az s nejakym oneskorenim, cize 4GB arch sa da tahat este ;)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

toto by mali robit vsetci, aby ISP nehovorili, ze 99.5% zakaznikov zdaleka neprenesie tolko dat ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

FAP, FAP, FAP, FAP ... co to video kurva uz nejde?!?!? aha FUP, tak nic...
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

presne tak, ved take youtube moze zrat 5Mbps, len ked si clovek pusta hudbu.
plati za internet? ano, tak preco by sa mal obmedzovat. nie je legalne stahovat hudbu, stream je legalny, jedina moznost.
za 1 hod je to minimalne 2GB
6 ubohych hodin denne je to 13.5GB (pri 5mbps)
to je hravo 400GB/mesiac/clovek
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

jo, je to obmedzujuce, ale tak doplat si 5 eur za google play music alebo inu audiostreaming sluzbu ked chces pocuvat hudbu a mas tam max 320kbps (40KB)/sec, mozes pocuvat 24 hodin denne aj s vyhodami.
Odpovedať Známka: -7.0 Hodnotiť:
 

3 notebooky, 3 mobily, PC, telka a celkovo okolo 120GB mesačne. Ono nie každý tahá celé dni kade čo, len aby mal.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Minulý mesiac 83,4GB podla faktúry čo prišla.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

ok novy ssd disk + OS
steam bac f4 40GB treba stiahnut lebo dvd obsahuje ho*vo
wolf 50GB tiez treba stiahnut lebo live licencia
dayz 10GB
glyph devilian open beta + live 10GB
stream na twitch*tv 100-150GB/mesiac
magiogo 80GB mesiac

a ....
este ze mam optiku bez fup ,nic som neukradol a 300GB by bolo v pic/trubke
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

boze a aby som nezabudol 2xNB +2 PC *3GB update win 10 ktory som nechcel
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

S takym FUP by som bol dost v <> ... i.imgur.com/O614ta1.png
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ano, torrenty spravia pekny upload :)
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

magiogo sa nezaratava do hentoho fupka na to maju specialne vlastne
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

A čo kurva vieš toľké GB odkiaľ a kam prevlákať???
Odpovedať Známka: -7.4 Hodnotiť:
 

kupis si novsiu hru na psn / steame - 50GB to stiahne, potom prvy update + 30-50 GB. stiahnes 100GB a este si sa ani nezahral :D
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Len kokot sa bude takto debilne hrajkať!
Odpovedať Známka: -8.6 Hodnotiť:
 

povedz potom svojim detom, ak nejake budes mat :D
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

Každý sa hra inak, možno ty sa hras najdebilnejsie zo všetkých, ale nemal potrebu to posudzovať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to smutne, zacali kampan internet za 7eur a teraz idu robit taketo svinstva. Radsej nech zdvihnu ceny a nedaju FUP. Si stiahnete par HD filmov a koniec, a iptv konci....naco su im rychlosti 10-20-50mbit/s? ved to nema zmysel.... este ze su tu lokalni....u nas je jeden co ma wifi a ide im to 50mbit/s....
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

A odkialze si? U nas je taky tiez :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A nejebe Ti??? Keď máš 5 zariadení a z každého ťaháte o život, tak si zaplať príslušný objemnejší balík. Veď o to tu ide.
Nie o magarov, čo scusnú akúkoľvek konektivitu, lebo medveď z lesa, alebo Dušan z PD.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Uvedomujes si, ze ten limit je za mesiac??? Co pre boha prenasas?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

v dnesnej dobe digitalnej distribucie, len obycajna jedna hra ma 30-50GB.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Celkom by ma zaujimalo, co by ľudia povedali, keby im da k televiznemu vysielaniu podmienku, že môžu pozerať len 4 hodiny mesačne kvalitný obsah, inak len reklamu a ďalší balast a to iba za 20€/ m.
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

4 h kvalitneho obsahu v slovenskych televiziach by znamenalo riadne zvysenie kvality
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

Slovami toho oneho Rytmusa: Si zabil...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Koho?
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Z 200 ludi stiahne len jeden clovek viac ako 300GB . Ty co chcete stahovat , dajte si zaviest linku pre poskytovatelov internetu , ta obmedzena nieje . Cena sa ale ohybuje v stovkach az tisickach EUR ...

A inac ornage mal FUP 5 GB , teraz bude 300GB , takze v podstate je to u orange plus .
Odpovedať Známka: -5.8 Hodnotiť:
 

az take drahe to nie je.. zalezi ale od odberu (kapacity).. cena moze byt od cca 30 EUR za Mbit/s (pri jednotkovom odbere) alebo aj podstatne menej (pri odbere 50+ Mbit/s)
Cena je tiez zavisla od lokality.. V blave bude ina ako niekde v Humennom alebo Svidniku
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Treba ale ratat, ze aktivacia nebude za 1 EURO samoinstalaciou :)
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

jo ale mozes to zdielat, resp podnikat. aj ked vsetci vieme ake je podnikanie v malom na Lovensku..
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Vieme vieme.. Uz desiaty rok sa snazim prezit vsetku tu buzeraciu zo strany statu :)
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

V práci máme 50/50 za 350 EUR garantované teda .. 7 EUR/mbit ...

tj.:
6,25 MB/Sec.
375 MB/Min.
22.500 MB / Hod
540.000 MB / deň tj. 527 GB/ deň
15.820 GB / mesiac (30 dní) tj. 0.0221 EUR/Gb

doma platím 13 EUR za 10/1mbit po novom teda za 300GB tj. 0.04 EUR /GB

Max. využite 10mbit linky je cca 3164 GB a teda 300GB je 1/10 služby ...

Obchodný priestor tam určite je ... a spomalenie na 1/1mbit by bolo logickejšie ...

Problémom však určite je Telekom, ktorý tých 300GB nastavuje a orange s tým nič neurobí.


Ako to v tom nemecku skončili keď chceli zaviesť FUP? Telekom? Aha nezaviedli lebo aj politici protestovali ... to sa u nás nestane ...
Odpovedať Známka: 9.4 Hodnotiť:
 

my máme 250/300 (oficiálne vraj 250/15 :D) za 20€ mesačne aj s telkou od Orange-u. .)
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Kďe je tu ochrana spotrebiťeľa???
Keď jeden a ten istí produk = pripojenie na internet
Jeden a ten isti poskitovaťel ponúnka v každej lokalite za inú cenu!
(Čo ma potom, že jedno pripojeňie je optikou a druhe drôtom!! Keď chcú ňech ma pripoja aj motúzom!)

CHCEM SPRAVODLIVOSŤ!
Keď cez DSL mám pripojenie 5/1Mbs za 10€ mesačne!
Tak bi bolo spravodlivé abi si tích 250/50 mal za 500€!!!
A POTOM SA MôŽEŠ VIŠKIERAŤ !!!
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:
 

trepes hluposti. Naklady na poskytovanie internetu cez aDSL a cez vlastnu optiku su diametralne odlisne. Napriklad chces ist 100km taxikom a vlastnym autom.. vlastne auto ta vyde cojaviem 6l nafty + par eur olej + par eur gumy, nech nezerem 10€. Taxik zoberie 50€. Podobne to je aj tu, velku cast sumy zoberie Tcom, co ti pri vlastnej sieti zostane.. Samozrejme ma to aj svoje plusy, nemusis budovat siet ked si ju prenajmes...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

pri taxiku nemusis kupovat auto za 10k
Odpovedať Hodnotiť:
 

redakcia:
mohli by ste vybojovat, aby sa nevycerpany FUP prenasal do buduceho mesiaca.
pretoze ak je clovek na dovolenke, stale plati za internet.
ak ho pouziva, chcu prijat platbu defacto 2x.
svinstvo.

a to fasiticke 256/128Kbps je uzera.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Eventuálne dôsledok šetrenia bajtovou premennou, takzvané šetrenie^šetrení.
Odpovedať Hodnotiť:
 

je to banda svinskych buzerantov.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Nemožno všetkých adminov hádzať do jedného vreca.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Doteraz ma to netrapilo no asi je na case...

Vie prosim niekto kde sa da pozriet spotreba prenesenych dat u DSL orange?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak minimálne na faktúre je uvedená táto položka
a aby som to hladal dostupne online, tak az tak moc ma to zase netrapilo
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pozrel som faktúru, ale tam je len položka "Mes. poplatok Neobmedzené dáta". Žiadna cifra o prenesených dátach.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pred 2 rokmi som kôli fup od telekomu presiel do orange
bolo 18-teho a fup na dsl 10/1Mbps bol fuč, co by nebolo nic tragicke keby mi linka nespadla na 64/64kbps

chcel som dokupit data do fup ale to v telekome nieje mozne
takze 14 dni skoro bez netu ma presvedcilo a presiel som

teraz mam po viazanosti a znova to vyriesim heslom "zmena je zivot" a idem do SWANu
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Ake ma podmienky swan na adsl? on nema FUP?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nie na dsl nema ,ale cena je vyssia.

Teraz platim v orange 13,98€ za 20/2

Swan to ma za 25,50€

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ak nema, tak zachvilu bude mat, lebo dsl od hocikoho je od telecomu, len ti to fakturuje swan napriklad. Tcom povie co bude a bude to platit pre vsetkych
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

SWAN bude mat z takych tahacov urcite radost :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hodi sa toto
lebo mozeme doma odstupit od zmluvy s orangom a ist k slovak telekomu a pojdeme na vdsl, zatial co by sme museli cakat este rok kym vyprsi viazanost

300GB som urcite niekedy prekrocil, ale iba velmi raritne myslim. Ale ak je domacnost a jeden internet a niekto roby aj zalohu na cloud... buducnost je o internete a 300GB o par rokov bude na smiech


Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

300GB je na smiech už aj teraz!!
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

neviete niekto kde si mozem u orangu pozriet prenesene data na DSL?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

V počítači, napr.:

18 commands to monitor network bandwidth on Linux server
BinaryTides.com/linux-commands-monitor-network/

Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Co na to SWAN DSL ? Ten ako viem zatial nema ziadne FUP... ak to tak ostane nastane velky odliv zakaznikov... RIP TELEKOM a ORANGE
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

velky odliv? ti co prenesu menej ako 300GB nemaju dovod na odchod. kedtak toho pol percenta zakaznikov a toho urcite nebudu orange a telekom lutovat.
ba priam naopak, teraz budu linky pre nas zvysok volnejsie a uvidime co na to swan ked vsetci co mali viac prejdu k nemu a zatazia mu linku viac ako je bezny priemer.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

Ale no. Zas kazdy sa rozculuje a chcel by za 10 eur pomaly ja neviem ake pripojky. V reale sa za 10 eur na tom zarobit velmi neda. To FUP 300GB je na tuto dobu momentalne v pohode dostacujuce, pre beznu rodinu aj s viac zariadeniami a aj stiahnutim ci online pozeranim nejakych filmov. V reale to bezna domacnost nedosiahne. A stahovaci? Tak to je ina kategoria a im to FUP je spravne ze sa aplikuje. Ja viem kazdy z Vas je fotograf a potrebuje uploadovat gigabajty fotiek a velmi surne to potrebuje k praci. No ono da sa zaplatit viac a FUP potom neni. Ale to uz nie je bezna domacnost a bezne vyuzitie a ked s tym robite biznis, tak potom je jasne, ze potrebujete iny balik. Nezastavam sa telekomu, ale takato hranica FUP nie je limitujuca. Ale kludne mozee rozbehnut biznis v tomto segmente, s cenami ako si predstavujete a bez FUP. Podla Vas by sa urcite hrnuli zakaznici, no asi by ste tazko vyzili.
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

Tak nech aspon daju moznost reset FUP alebo jeho navysenie za nejaky poplatok ak teda maju zvysene naklady. Trosku by sa mali zamysliet ze doba sa meni a vacsina obsahu je online. Za to ze si niekto kupuje online distribucie namiesto CD/DVD a teda si ich musi stahovat ma byt potrestany ? Nove hry bezne presahuju velkosti 20-60 GB.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

A to musíš hneď sťahovať Bluray ripy 3D filmov?
Nestačí ti 3gp? Si nejaký náročný...
Odpovedať Známka: -4.6 Hodnotiť:
 

Hlavne ze na kazdom rohu tlacia 4K telky a clovek si na tom moze potom pustit akurat tak POTATO RIP. Dakujem
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

U nás je po víkende na každom rohu nagrcané a nemusí to byť ani 4k, len nejaká kapusta, tvrdé, víno a išlo sa to pozrieť von, že aký mejdan je kde.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ale samozrejme, ze doba je ina. Prave pre to sa zavadza aj fup podla vsetkeho, aby nedoslo neumernemu vytazovaniu sieti. A zas kto potrebuje byt bez fup, lebo mu tych 300GB je malo, tak ma moznost ako nemat FUP, samozrejme stoji to trosku viac. Ale vzdy to je o pouziti. Tiez ked potrebujete rozvazat palety tak to neriesite fabiou ale kupite dodavku. Ale stale hovorim, komu sa nepaci spojte sa, vytvorte noveho operatora, dajte napr za 10 eur hoc len 10/1 linky na vacsine uzemia SK uplne bez FUP a som zvedavy kedy Vam to zacne zarabat. Asi nikdy.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

No ked je niekto ochotni priplatit aby nemal FUP alebo aby ho mal vacsie tak neviem o tom ze by taku moznost mal. bohuzial.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na SK predsa existuje operator s nelimitovanou* rychlostou aj vysoko nastavenou FUP, pričom sa plati len za jej podliezanie. Len pokuty su radovo vyssie.
*obmedzenie je mozne HW zakaznika
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

konkretne ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Konkretne modemom a routerom, ale to nie zrovna otazka zakaznika/zaujemcu, schopneho take pripojenie vyuzivat.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

swan 15/15 bez FUP za 15eur.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Bez "bez" je to síce aj pravda, len potom už nespĺňa požiadavku nemať FUP.
Odpovedať Hodnotiť:
 

v zahranici sa da, u nas neda? mame pozlatene koax kable ?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

zevraj Orange zaviedol FUP aj na optiku (FiberNet), to je pravda?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ked niekto vela taha, vypne linku a vyuctuje zmluvnu pokutu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ty si volajaky mudry lokalny isp, najradsej by si predaval dodnes 2Mbps za 500 Sk:)

Uz som spravil sam aj 1TB.
A to prosim na legalnom obsahu, nebolo to vôbec tazke.

Stacilo pouzivat, netflix, steam, playstation store a k tomu bezne surfovanie.

Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

same dolezite veci
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

ale to nikoho nezaujima, je 21. storocie, mozem si pozerat na nete co chcem, hrat co chcem ... naco je dnes standard na filmy 4K, graficky prefektne hry, animacie atd. a twitch, hitbox, azubu alebo youtube /youtube stream... huh?? co zijes v dobe kamennej??? ... -_-
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

ja zijem v realnom svete, nie v hrackarstve.. boh nam pomahaj ked ostane na svete uz len generacia emancipovanych gamerov a youtuberov a bude treba napriklad opravit vodovod.. nejaky relax je potrebny, ale ked sa ma tocit zivot len okolo toho kolko sa da stiahnut z internetu, tak to je uplne chore..
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

uzasna doba, kazdy sa tu ide zastavat nadnarodnych uzernickych spolocnosti, ktore robia len to ze po centoch skumaju co im este prejde. Na Slovensku kde sa ich ludia zastanu zjavne vsetko, radost obchodovat. Btw v Nemecku sa ten isty telekom pokusil zaviezt 1Tb FUP (1000gb) a poslali ich do prdele, pekne aj s razitkom od sudu.
To ze to ty nepouzivas je tvoja vec, ale ze si nevies predstavit a tolerovat, ze niekomu to nestaci je znak obmedzenosti.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

S tym Nemeckom radsej velmi neskac, lebo takisto tam je FUP. Trosku by si si mal precitat co zatrhli a preco. Ale pozri si tento link kde mas podmienky FUP napr O2 DE.
http://goo.gl/mY3DDB
Co je pravda, ze to znizenie rychlosti akurat u nich nie je take tragicke. A berme jednu vec u ADSL - VDSL. Podmienky u ostatnych operatorov, urcuje zmluva medzi nimi a telekomom. A nie vsade ma cisto telekom kable, to ste castokrat na omyle. Kto ide na cenu, musi mat aj obmedzenia, kto si dohodne lepsie podmienky a zaplati viac, tak moze mat ine podmienky, len sa to odzrkadli v cene sluzby.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Jeb na to. Takto generácie mladých kokotkov len totálne zdegenerujú! Treba limity, čiastočne cenzúru zakázať kradnutie a odviesť pozornosť tých večne sa hrajúcich kokotkov aj na - pre život užitočnejšie veci!
S jedlom rastie chuť, a títo mladí sú doslova nenažraní!!!
Kľudne je to veková kategória aj ľudí okolo 35-ky, lebo tí už majú úplne iné možnosti... a ukazovať sa tým, koľko peňazí dokážu bohapusto minúť, to nie je moc vtipné a ani zaujímavé.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ak si myslel mna, tak nie som ziaden lokalny ISP, ani nie som ziaden ISP, ani nic podobne, len viem ako to chodi, ake technicke zazemie je potrebne k tymto veciam, takisto viem kolko ludi sa musi na tom vsetkom podielat a takisto sa na to pozeram trosku realnym pohladom. Kazdy co tu nadava na Slovensko a pokrytie internetom, tak by som im dal krasne riesit v par krajinach internet a to aj zapadne od Nas a prekvapili by ste sa, ze aj tam je FUP, mate ine ceny a neviete si predstavit, ze niekedy ake tazkosti su vobec so zapojenim, dostupnostou a o technickej podpore ani nehovorim. Verte tomu ci nie, ale na Slovensku to ani s dostupnostou, ani s cenami a ani kvalitou tychto sluzieb nie je az take tragicke ako to opisujete ( jasne su vynimky, kde je uboha kvalita ). Lenze jasne kto chce za 10 eur 100/100, garant, bez fup a este aj agregacie, tak sa musi zobudit do ineho sveta.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Rozumné bi bolo poskitovať plošne rovnakú cenu za ríchlosť absolútňe bez FUP!!
A ňe LEN preto že na ňejakom miesťe zije viac ľudí pohromaďe si tam konkurovať cenou, ba priam ju dotovať!!
A potom sa ísť priživovať na tích ostatních meňej štastních, ktorí na takomto koncentrovanom miesťe ŇEŽIJÚ..
To kďe sme??
Jeden sa dostaňe najviac k 10/1Mbs DSL lebo je ďaleko od ústredňe za 10€ mesačňe.. a ešte mu našijeme FUP veď nech len plaťí!
A druhí je dotovaní optikou 250/50Mbs za 20€ mesačňe FUP žiadne, lebo bi nás vimenil u 8 ďalších poskitovaťelov!!

Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

ale to bola tvoja volba ze byvas v tramtarii kde nieje 8 poskytovatelov.. Places na nespravnom hrobe, ak je pre teba zivotne dolezite mat 250Mbit internet, tak sa prestahuj...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

a rovnako by bolo rozumne aby vsade viedla 6-prudova dialnica... ako k tomu pridu v hornej dolnej, ze platia rovnake dane ako bratislava a maju len rozbitu dvojprudkovku?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ak bi sa aplikovala rovnaká cena za ríchlosť, tak bi FUP ňeexistoval! A tie ceni bi buď boli 10/1Mbs za 10€ a 250/50 za 500€
ALEBO 250/50 za 20€ a 10/1 za 0,4€
POTOM BI TO BOLO SPRAVODLOVÉ !!!!
KĎE JE TU OCHRANA SPOTREBIŤEĽA ???
Poskitovaňie služieb bi malo biť dovolené LEN vtedi ak tieto službi poskitňem KOMUKOĽVEK!!
INAK JE TO DISKRIMINÁCIA!!!
Je mi jedno či mi poskitneťe službu "pripojenie do internetu" optikou, telefónnim káblom, či motúzom!!
Ale ŇECHCEM BIŤ DISKRIMINOVANÍ!!!

Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

nebolo by to spravodlive, lebo cez 10/1 prenesies rovnako dat ako cez 100/10. Navyse sa lahsie predava 100/10 lebo 99% casu ten internet nepouzivas a tu rychlost mozes predat dalsim 99 ludom, ktori tiez 99% casu nepouzivaju internet. Prave preto mozu byt ceny ake su, ze 150Mbit za 19€ ako to ma napr. UPC aktualne. V neposlednom rade ten tvoj "internet 10Mbit" neznamena, ze si touto rychlostou pripojeny "do internetu" ale len na server poskytovatela, ako je pripojeny on je uz druha vec..

internet nieje farba, ze kilo kupis za 5€ a 2kila za 10€..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

modem, kabel, vykopove prace atd su rovnako drahe, bez ohladu na to, ci sa potom do nich pusta 1mbit alebo 100mbit...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ani nie. Je rozdiel na koľký krát sa to kope. Lebo nekladú všetky káble a všakovaké rozvody naraz. Potom prerábky, opravy, havárie a nové technológie a furt dookola ako jebliny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A prečo by sme sa mali inšpirovať horšími od nás? Či to sa ti zdá také normálne na naše pomery? Sú krajiny, kde k novostavbe domu automaticky dominantný poskytovateľ musí natiahnuť káble. Nikto tu nevraví, že našinci nie sú ochotní platiť za net viac ako 10€ mesačne. To si len operátori v rámci konkurencie vymysleli, že je lepšie tlačiť ceny dolu, ako ísť s kvalitou vyššie. A zas mi nehovor, že Telekom pri tých nevyplácaných dividendách by nemal aj na zvyšovanie kvality siete. Ale keď je prvý ekonomický záujem a nie kvalita služieb, tak je jasné, že to vyhovuje iba ekonómom, resp. najdarmožravejšej profesii pod slnkom.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

S tymi novostavbami, ano mas pravdu, lenze tam si to mnohokrat Musi z casti financovat zakaznik,Nestavia sa tak neporiadne ako na SK.Castokrat za to ze nie su kable moze aj "developer" atd.... Dalej velmi castokrat je problem s ludmi, pozemkami a umiestnenim stlpov na ich pozemkoch,rozkopavkach a podobne,lebo oni nechcu "pevnu" linku tak co.Kvalita sluzieb, kde su dostupne sluzby nie je zla u Nas.Prave FUP je aj na to aby tie sluzby mohli mat nejaku uroven, pre vsetkych.A zas kto frfle,vie co podpisal,podpisal to, dostava to.Radsej FUP ako prejavenie agregacie,nie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pokracovanie:
To ze Telekom ako naklada s financiami, je v reale ich vec. Je to sukromna spolocnost a ci to posiela matke DT alebo inde je ich problem.To ze sa to predalo DT za takychto podmienok,to sa stazujte u tych,ktorych ste-sme,zvolili a dovolili si predat a presunut do plne sukromnych ruk takto strategicku infrastrukturu.Za to moze stat a zaroven aj my volici,lebo 1.zvolime vzdy bandu hajzlikov, 2.Nechodime volit lebo "vsak na co".Takze chybu hladajme aj v sebe.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No daj! Kohože to mám voliť v nadchádzajúcom kole? Ohromne by ma to zaujímalo...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Legalne? Netflix? Na slovensku?
Odpovedať Hodnotiť:
 

je to vobec v poriadku s uzavretou zmluvou? ked sme kazdy podpisali zmluvu na internet bez FUP tak ma byt bez FUP celu dobu, alebo viazanost plati iba pre zakaznika a ISP si moze hocikedy menit podmienky? a tych 30 dni na odstupenie je co za nezmysel, akoze ked dovtedy neodstupim tak plati zmluva s FUPom ktoru som ani nepodpisal?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Jasne ze plati si na Slovensku ;) tak ako s satelitnym TV "zadara" :) Ja som dlho fical na DSL lebo proste nic ine nebolo ( dedina hned za BA ), robim z domu a casto sa pripajam na remote desktop, ssh, youtube ide non stop, kedze nemam TV a DSl nestihalo... to nehovorim o Steame kde ma poslednu dobu kazda blbost 20GB instalacku... nastastie som presiel na lokalneho poskytovatela cez 5ghz wifi, rychlost o ktorej s dsl ani nesnivalo ( aspon max mozna ktora tu bola )... platim sice 50€, ale mam v pazi, internet ide rychlo ze 4k youtube nema problem, ziadna FUP a rychlost uploadu a downloadu nekolisa podla toho kolko je hodin....
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

No praveze si podpisal zmluvu, kde je na FUP krasne vytvoreny priestor. Vola sa to Vseobecne obchodne podmienky a konkretne je tam na 99% klauzila, ze ti poskytovatel moze obmedzit sluzbu z dovodu nadmerneho zatazovania pripojenia. A ked nie, tak zasa je v podmienkach dalsia klauzula, ze VOP sa mozu kedykolvek zmenit bez tvojho suhlasu. ISP muzi nove podmienky vyvesit na web min 30 dni vopred. A ak sa ti nepaci, mozes ist kade lahsie :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a prave preto mozes od zmluvy odstupit ked sa ti nepaci a orange nebude po tebe ziadat zmluvnu pokutu... Samozrejme ze neodstupis a vysoko pravdepodobne sa pre teba ani nic nezmeni. Ako priklad ti mozem uviest mesacny traffic jednej strednej skoly, kde maju cca 80-90 pocitacov. Napriklad januar2015 - maj2015: 111, 148, 151, 175, 85GB Ak ma chces presviecat, ze ty potrebujes viac ako cela skola, tak nepochodis...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Občan SR je týranie zverených osôb povinný oznámiť, preto je vhodné uviesť aj názov školy z uvedeného príkladu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak toto je ich jedina inovacia v dsl infrastrukture za posledny rok.Zavedenie FUP. Gratulujem Slovak Telekom.
Ako hovori kolega, nasrat do ruk a nepustit tyzden k vode.
Spite dalej.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

totalna nehoraznost.. napriklad pre hracov, grafikou, video tvorcou atd. je to totalna uzera ... online hry mavaju dost castu update a nie maly, stahovanie novych hier (napriklad ked som si kupoval battlefield 4 premium tak 60 GB), do toho som grafik/animator takze este dalsich XY gb dat z/do skolskych serverov, do toho pozeranie youtube na max (fulllhd 60fps) to dava tak 250mb na 3 minuty cize cca 100gb na tyzden na 2 ludi, do toho upload videi ... + praca dalsie 2 PC a to neustale pripojenie k vzdialenemu servru + zabava (streamy, hudba, serialy, filmy, windows aktualizacia na 4 pc(na mesiac e to cca 1GB na jeden PC)) ... = no nechce sa mi to pocitat ale tak odhadom by som povedal ze u nas je to tak 1 - 2 TB na mesiac - este ze nemam nejaky shit meno DSL... :D
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Este raz. Online hrac, grafik, tvorca videi ma moznost mat balik bez FUP ked velmi chce. Kazde hobby nieco stoji, kazdy biznis tiez musi nieco investovat. Trochu kratkozrake su tieto reci :). Ale pre priklad. U mna je cca 7-8 aktivnych zariadeni na internete. Narazovo x krat stiahnutie 5-15 GB balickov. Z toho sa vsetky zariadenia sa synchronizuju niekam, minimum 15 VPN pripojeni a cojaviem co dalsieho. A nedosiahnem 300GB. Jasne kebyze chcem neni problem, ale to uz by nebolo bezne uzivanie. No ale raz dospejete...
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

O akom baliku bez fup je rec ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vieš, ani ja nenajazdím viac ako 1 000km autom mesačne, ale to neznamená, že budem vysvetlovať kamarátovi, čo nemá problém za mesiac nabehať 10 000km, že to je nenormálne a mal by dostať obmedzenie na množstvo benzínu, čo mu čerpačka môže predať.
Pritom s tým autom by to dávalo väčší zmysel, lebo planéte to škodí viac.
Sieťové káble sú ako cesty a namiesto toho, aby sme ich budovali s ďalšou perspektívou rozvoja, obmedzujeme jazdenie po nich...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Trosku si pleties A a B. To porovnanie auto je velmi zle. Ale ak by si chcel tak kludne mozes si tak platit data. Zaklad bude 1GB =1EUR. A kolko minies GB tolko zaplatis. Minies 20GB, zaplatis 20. Minies 500GB zaplatis 500. Lebo to porovnanie s autom je presne ten isty model. Suma je obrazna nech sa lahsie pocita. Realnejsie. Zaklad sluzby , pripojka a vsetko 5EUR a potom 10GB - 1EUR. Asi by si frflal ak by to tak bolo. Ale stale hovorim vsetci sa spojte, vytvorte operatora a ponukajte to za tych vysnenych podmienok a skuste prezit. Telekom je sice dost zaspata firma, s obrovskymi nedostatkami, ale zakaznici by chceli za 10 EUR mesacne pomaly vsetko TV, neobm telefon, net, co ale nejde. Zobudte sa a budte realny. A k tomu co sa pyta na ten balik. Skus sa popytat v telekome za tak balik biznis, alebo skus napriklad benestru pripadne slovanet. Dostanes balik bez FUP ( bavim sa akurat o DSL sluzbach ), ale to co stoji pre domacnost 15 to bude stat trochu viac.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ale neblbni, ja si rad priplatim za vecsi balik dat ,ale to nieje mozne.

Celkovo je to bieda, ked si clovek moze v oblasti kde byva vybrat iba programy s fupom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked sa chce, vsetko sa da... bud si najdi providera ktory nema fup alebo ho ma vyssi, alebo si objednaj dve (tri, styri...) FUPovane pripojky..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ibaže tie FUPovane pripojky ti nezapoja, lebo nebude k tomu infraštruktúra. Ja mám DSL od Orange, sused si dal od Telekomu a keď som sa telefonicky sťažoval na zníženie kvality linky odkedy ho pripojili, chceli ma odstrihnúť. Zostal som pripojený iba preto, že som súhlasil aj so zníženým profilom linky. Je iné teoretizovať od stola a zažiť niečo v reále. Z toho nášho stĺpu na DSL už nikoho ďalšieho nepripoja, ani keby ako chcel... ibaže by ho zapájal Telekom a mne by dal orange Pápá!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

PPPoE prihlasovacie konta pravdepodobne dodnes nie su pevne naviazane na konkretnu pripojku, takze si mozes dat zriadit linku aj na hocakej inej adrese, nestrcit do nej ani len DSL modem, a pripajat sa s tym novym kontom cez staru pripojku zriadenu niekde inde.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A čo to vyrieši môj problém s nekvalitnou infraštruktúrou? Na inej adrese si môžem dať zriadiť aj gigabit. prípojku od googlu. Akurát mi bude na adrese, kde sa reálne zdržujem na dve veci.
To mi vážne odporúčaš dať si zriadiť prípojku na moje meno v cudzom baráku, resp. vlastniť viac nehnuteľností iba pre možnosť využiť ďalšie prihlasovacie údaje? Ako to zamedzí obmedzovanie mojej linky zo strany suseda?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hlavne, že by sme tu chceli mať start-upov plnú riť, ale nedajú sa poriadne využívať ani služby, čo už sú overené.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

to FUP mi pride ako kebyze si clovek kupi auto a moze na nom mesacne najazdit len 300km
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ale trt... kupit si auto je take ako zaviest si linku a zaplatit zriadovak. jazdit autom a tankovat do neho je take, ako pouzivat linku a platit za prenesene data. pri autach neexistuje nic take ako neobmedzene data = neobmedzeny benzin bez FUP. ci vari kupis si auto, benzinu minas kolko chces bez platenia, a teraz na neho niekto nasadil FUP?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

pomalšie ako mobilné 3G pripojenie s HSPA+ a ešte tam dali FUP. No neviem akí hlúpi ľudia im to kúpia. Nemci to vypínajú a nahradzujú optikou a kam sa neoplatí optika tam dávajú mobilné 4G pripojenia. Dsl patrí do múzea.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Prosim ta s tym Nemeckom si na to ako prisiel. Uviedol si akurat dost zly priklad. Ano optiku daju do takych casti kde je vysoka penetracia obyvatelstva ( to ale aj SK je na tom podobne ), trosku chod mimo takej oblasti a zistis, ze to ani zdaleka nebudes mat ruzove. Dalsia vec s tym 4G to je nieco podobne. Pozri si ceny mobilneho internetu v DE a nehovoriac o castokrat mizernom pokryti a rychlostiach a hned zistis ze to je hlupost. To ze pokial je malo uzivatelov na LTE, tie rychlosti su ine, ale pre vela uzivateloch by ste sa prekvapili. To ze Nemcom tiez hniju 100 rocne kable v zemi a domoch a maju problem na niektorych miestach s linkami, tak to je skor realita. Ale nebudem ta presviedcat, pozri si podmienky, ceny, dostupnost, vybav si to tam, precitaj si poriadne zmluvy a zistis ako to je.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Jaj a skus si dat domaci balik na zivnost alebo firmu a zistis, ze castokrat nedas ( najdu sa vynimky ), co napriklad u Nas ide.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

To mu zbytocne rozpravas, Lubko MIG31 zije v zaprdenej petrzalke, o svete vie akurat tarat, taky tarajko neskodny. O svete vie prd, len si je isty, ze v rakusku a nemecku je vsetko lacne, dokonale a neobmedzene. A tieto bludy pise na fora pod roznymi nickmi uz roky, hlavne na mobilmaniu, kde zacinal tusim ako lubomir2, teraz je iskander.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Chodte radsej von dolesa,do fitka,nez sedet za kompom
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ja som im tiez zaviedol fup. Som na dedine, inu moznost ako dsl tu nemam. Tak hned ako ma omedzili som ich odpojil, co malo za nasledok odpojenie viacerich ich zakaznikov. Maju natiahnute kable cez moj dom. Cuduj sa svete uz nemam fup. A to este ty zmrdi nutusia ze mi budu musiet platit za to ze idu cez moj dom. Samozrejme ten pausal co budu musiet platit bude s fup.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

myslim ze brutalne kecas. keby si odpojil telekomu cudzie linky, na 99.9% mas na krku policiu. telekomunikacne vedenia su zakonom chranene a operatori maju zo zakona pravo tahat kable cez cudzie pozemky a budovy. ved k tebe ako dosiel kabel domov? nejde cez ziadne cudzie pozemky, iba cez tvoje vlastne? az do bratislavy, ci aj dalej do zahranicia mas pozemky pod kablami kupene?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Legenda

Politická strana Kreslá
1. Mandát - Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko 63
2. Mandát - PRIAMA DEMOKRACIA PRIAMA DEMOKRACIA 21
3. Mandát - Sloboda a Solidarita Sloboda a Solidarita 19
4. Mandát - Slovenská národná strana Slovenská národná strana 13
5. Mandát - #SIEŤ #SIEŤ 12
6. Mandát - SMER - sociálna demokracia SMER - sociálna demokracia 12
7. Mandát - OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO - NOVA) OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO - NOVA) 9

Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

>Celkom by ma zaujimalo, co by ľudia povedali, keby im da k >televiznemu vysielaniu podmienku, že môžu pozerať len 4 >hodiny mesačne kvalitný obsah, inak len reklamu a ďalší >balast a to iba za 20€/ m.

Pozri najprv zaplevelime vysielanie kazdych 9-12min reklamou
o dlzke 7-9minut a potom ti ponukneme. Premiovy kanal za tych
20e/m ale bez tych reklam v serialoch ale nechame uputavky a
reklamu pred a po filme.
Dnes je lacnejsie si pozicat od suseda DVD a pozret lebo
tie sracky ktore opakuju kazdy den na inej stanici z 80rokov
sa nedaju pozerat a ked pride druhy reklamny blok kym skonci uz spim.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Heh, múdrych rečí tu má každých plno, ale úprimne by ma zaujímalo, ako by vyzerala kvalita takého úplne neobmedzeného DSL pripojenia s neustále rastúcou dátovou náročnosťou priemerného spotrebiteľa a ešte k tomu na tých našich socialistických telefónnych linkách. Samozrejme plošná výmena v tomto Tunelistáne možná nie je a nebude.

Skôr by som operátorov tlačil do nižších cien, tam je na to aspoň priestor.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Tu ide o iný problém. Do tej DSL siete sa investuje len minimálne. Inak povedané investuje sa keď chcú preniesť beztrestne prachy do nemecka tak sa z nemecka nakúpi odpad. Od doby slovenských telekomunikácií sa do toho veľa neinvestuje.

FUP je len dôlesledok tohoto problému. DSL je u nás majoritné pripojenie a do hustejšie zaľudnených oblastí je vhodnejšie než LTE. To píšem najmä pre tých čo spomínajú LTE v nemecku a nemajú páru o tom, že ho dávajú na vidiek kde je päť a pol človeka a neoplatí sa potiahnuť káble.

Na slovensku sa kvôli vysokým cenám internetu oplatí naťahať aj optiku. Najmä tam kde nie je antik. A s tými výkopovými prácami to nemusí byť až tak zložité. Jedna slovenská firma má technológiu ako ťahať optiku po kanalizačných sieťach. Ten robot čo ťahá tú optiku po kanalizácií dokonca aj opraví kanalizáciu takou špeciálnou živicou. Napríklad SANET takto ťahá siete. Je to lacnejšie ako opravy a výkopy.

Ide o ryžovanie operátorov. O nič iné. Antik dokazuje, že sa to dá aj inak.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

V pezniku nepotrebujes ani robota, rovno tam mas otrokov, neviem sice najst link, ale tak pred 10-12 rokmi tam zachranovali typka, co tahal kable lokalnemu ISP (myslim ze viem koho, ale nie som si isty), trcal tam tusim 3-5 hodin alebo tak nejak.
Isto nebol jediny na Lovensku.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Orange zase klame

v poslednej fakture bolo napisane ze som nestiahol viac ako 50GB za posledne fakturacne obdobie.

pricom 50GB som dal dole iba na msdn, samozrejme monozstvo prenesenych dat sa da overit iba telefonicky na 905.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Najdi chybu na stranke Telekomu:
http://goo.gl/YBR0DK
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ziadna tam nie je :)
Vsetko co je tam uvedene, je pravda. Neobmedzeny objem dat aj rychlost az do X Mbit/s je splenana aj pri prekroceni hranice FUP.. Aj ked prekrocis FUP, tak mozes dalej stahovat bez obmedzenia objemu dat, len ti to pojde ajo za cias dial-up :) A na druhej strane je splnena aj podmienka rychlosti.. aj 64 kbit/s je stal rychlost "az do 300 Mbit/s" :)
Nikde tam chyba nie je :)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Je to fakt zúfalstvo zo strany Pomaranča aj Teleťa lebo v dnešnej dobe začínanie videa 4K a ukladajte všetko do Cloudu a IPTV............
Nejdú vôbec s dobou, ale proti, nie že by skvalitnili infraštruktúru aby zabezpečili priepustnosť sietí ale drbnú FUP....................
Zabudol som Slovensko ----------- ŠPECIFICKÝ TRH.....!!!!....
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

V nemecku ked chceli zaviest FUP tak sa kazdy ozval a hned stiahli usi a pratali sa s FUP kade lahsie. TU ked sa spomenie FUP tak sprosty slovak napise ved tych 300 GB musi byt kazdemu dost...tu vidite ten rozdiel medzi tupou a rozvinutou krajinou.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

ibaze so zalobou musi prist regulator alebo niekto relevantny, v nemecku to bol citujem clanok na dsl.sk:

"Kroky operátora ale aj tak vyústili až do žaloby, ktorú nakoniec podala Spotrebiteľská asociácia Severného Porýnia-Vestfálska a dožadovala sa zákazu takýchto pravidiel FUP"

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dali sa udia dokopy a zajebli zalobu
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Vyssie som to pisal. Trosku si o tom Nemecku treba pozriet viac, nie len pisat do vzduchu. Takisto tam je FUP.
http://goo.gl/mY3DDB
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

ty posuk hovorca telekomu ci co ?
500GB a potom ficia dalej 2Mbps!
a 256Kbps a 2mbps je rozdiel 8x !
kapisto ?
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

vyhostil by som ta na ukrajinu

500 GB drei Monate in Folge stattfindet.

tj, 3 po sebe nasledujuce mesiace !

ty by si bol velmi zly pravnik, aj hovorca, sam seba si dosral.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Ach je to zbytocne s Vami. Nie som hovorca Telekomu a ani nic s Nimi nemam spolocne. V reale sa to netyka len Telekomu cela vec s FUP. To O2 som dal ako priklad a zalezi ro od baliku ci 3 monate alebo nie. Vobec nie to bola podstata, ale bola to reakcia na to ci je alebo nie je FUP v Nemecku, nakolko tu sa vo velkom dezinformuje ze nie je.Je.To ze ake su podmienky je ina vec.To neriesme co je v tej ktorej krajine,lebo sa to tazko porovnava.Ale doporucujem Vam tam si dat zaviest linku a vyuzivat rovnako sluzby ako na SK.Hned by ste zaplakali ze oo drahe Slovensko.Len tak namatkovo,na youtube vela osahu vobec nejde. ( nepiste ze poriesite cez vpn a pod, nakolko to uz nie je standard riesenie, stoji to do plusu peniaze a tiez nejde vzdy ).Automaticke predlzovanie zmluv, 3 a viac mesacne vypovedne lehoty a podobne nehovoriac.Ale frflat treba :D
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Neviem co sa tak vsetci cuduju FUPku. Staci si pozriet grafy na six.sk. Ako postupne rastie traffic, niekde sa to prejavit musi. Kazda siet ma svoj limit pokial sa o nu nestara a nic sa neupgraduje tak co cakat?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No práve, investuje sa minimálne... Chápem 300GB bude pre väčšinu rodín stačiť ešte pár rokov, ale čo ostatní ktorí vieme používať aj niečo iné ako facebook? Veď už len blbý Windows 10 sťahuje aktualizácie len tak bez opýtania, to isté iOS, Steam blabla...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Takže za desať eur môžem celý mesiac bez obmedzenia streamovať nejaký hd kanál cez Magio, ale za 30 eur nemôžem stiahnuť niečo iné v rovnakom objeme dát, bez možnosti dokúpenia dát navyše. To má prosím vás akú logiku????? Lacnejšie Magio má prednosť pred drahším internetom???
Odpovedať Hodnotiť:
 

telka cez kablove magio ide multicastom, co znamena, ze to vysielanie sa v sieti duplikuje tam, kde je to potrebne. zjednodusene, ked pozeras telku na magiu, tak sa ti do domu pusti tv signal, ktory je dostupny v najblizsej telekomackej ustredni. nemusi sa tahat cely stream v celej trase az niekde z druheho konca sveta, na rozdiel od stahovania dat cez internet.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ok, ale aj tak by to chcelo oveľa jednoduchšie riešenie - nočné sťahovanie bez limitu. Vtedy to hádam nikoho neobmedzuje..
Odpovedať Hodnotiť:
 

No cize odstupim a rovno si zoberiem akciu nejaku :) aj ked dva roky potom davat pozor na 300 GB co bude problem ale tak uskromnim sa, inak potom by aj faktura mala byt mensia kedze u orange si platim za neomedzenie dat okolo 2 eura sa mi zda to je.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked by tie limity nikdo nesekol, tak by ich nemoseli zavadzat. ale toto sa uz dlho dalo cakat, ze toto pride, presne tak, ako si nenehali zebrat, ze protiustavne zaviedli ukladanie metadat.
toto nie je o infrastrukture, ale o tom, ze tu vznikaju 2 triedy obyvatelov 1. trieda je ta, kera taketo obmedzenia nema, lebo su neni klienti ziadneho providera, lebo maju vlastne pripojky a penaze.
2. trieda je ta, kera uz aj tak nema co povedat. ta, co chodi kazde 4 roky volit a dufa, ze sa nieco zmeni. a oni beru penaze a smeju sa im do xichtu.
jedina moznost teraz je, to zebrat cele do vlastnych ruk a zacat stavat vlastne carrier siete, ako aj pripojky.
a samozrejme im bojkotovat secky tie ich vystrelky ako 4G a ostatne hovadiny, kere tu nikdo nechcel, za kere vyhodili kopec penazi, bez toho, aby sa tu niekoho opytali.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam od 19.11 do dnes 12.14 - 4260.66 Gb ,asus merlin 352.02 fW..)))
tak snad do 19 tych 5 Tb daaam-)))
a to vsetko za 60 eu mesacne
bolo aj lepsie ale tych 10 Tb za mesiac som snad nikdy neprekrocil.

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Toto nam v reklame nepovedia, radsej ukazu najlepsieho bicyklistu na svete ako ozdobuje pernicek.

Odpovedať Hodnotiť:
 

ja si nemyslim, ze tych 300 GB / mesiac je konec.
ba prave naopak. ja si myslim, ze ked prejde telekomu a orangu znizenie FUP z neobmedzene na 300 GB / mesac, tak po roku, najneskor, mozno uz v 2 polovici 2016 pridu so znizenim tohoto FUP na polovicu, cize 150 GB resp 75 GB u telekomu. a potom sa uz viac ludiem nebude "oplacat" mat DSLko, lebo ca. 70 GB mozes dostat uz za tu cenu aj cez LTE.
teda mozno nie dnes, ale do konca 2016 urcite. cize o toto im ide, ze oni investovali do technologie, ktoru nikdo nechcel a teraz hu budu pretlacat cez to, ze ludiem tak znechutia to DSLko, ze nebudu mat ludie inu moznost, len prejst na LTE.
Odpovedať Hodnotiť:
 

zas neprehanaj, teraz si sa zobudil?... telekom mal celkom dlho fup 120GB na 5Mbit a 240GB na 10Mbit programe, az nedavno to zrovnal a zvysil na 300GB... spät uz tazko pojdu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zavedenie FUP limitu bude sa tykat aj fibernetu ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Telekom mal na ADSL FUP 300GB aj do teraz, ale mam pocit ze to nepouzivaju. Stalo sa uz niekomu, ze by mu nieco obmedzili. Kazdopadne je to blbost.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tzv. Prepadávanie kreditu (originál to má iné pomenovanie).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Existuje aj taký prípad, ktorý tu ešte nebol spomínaný. Ja mám dsl od orange vo firme, zaoberám sa internetovými aplikáciami, mám vlastné linuxové servre prenajaté, ktoré pravidelne zálohujem sem do firmy a pod., takže tiež tých 300 GB nestačí. A nedá sa ani priplatiť.
Mimochodom, orange mi to FUP oznámilo až dnes, úplne suchým plaintextovým mailom. Akosi tam nenadrbali kopu samochvál, reklám a akcií, ako napr. do elektronickej faktúry, ktorú si potom musím na vlastné náklady tlačiť, dokonca farebne, keďže tam používajú 50%-ný raster, ktorý moja ČB laserovka by tlačila nečitateľne. Bye-bye orange
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bohuzial orange nemysli na zakaznikov ktory potrebuju viac dat a su ochotny si aj priplatit. Odporucam prechod k telekomu na Firemny Internet light (1,2,3) kde nie je FUP a cena je porovnatelna.
Odpovedať Hodnotiť:
 

hlavne ze data zo Zenevy z Cernu sa posielaju do ameriky 100GB za sekundu a my dementi mame platit DSL s FUP 300GB na mesiac...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak za posledne tri mesiace pri pozerani 4k videa na notebooku
http://www.imageno.com/f0eblisisu9cpic.html
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co tak k veci a hromadna zaloba, ak nam povodnym uzivatelom podla zmluvy, VOP a cennika, daju aj na priek tomu FUP 300 GB/mes ? To co je ?
No od 1.1.2006 je xDSL s FUP 300GB/mes. nepouzitelna sluzba, nekupovat ! Otrepat o hlavu. Ty co maju povodne zmluvy prestudovat si a otrepat o hlavu. Inak zaloba, len nech nam skusia dat FUP 300 GB/mes. prenesenych dat a potom 195 nasobne znizenie prenosovej rychlosti pre 50 Mbit/s na 256 Kbit/s. Smola .

To si uz vazne Nemci z nas budu robit rit ?

1. kable a optika este polozena za sociku
2. Nemec neplati statu (49 % podielnikovi) skoro ziadne dividendy ak vobec dajake
3. mame svoje prava t.j. www.teleoff.gov.sk, SOI a podobne
4. projekt skoly: stat dava 67,5 Miliona Eur v prepocte * 30,126
= 2033 Mil. SKK = 2.033 MLD SKK, uz sa zabudlo ?
to preto tie opatrenia ? Aby bola kapacita, nech kupia nove veci za tie prachy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

5. nemozu si len tak klast a menit z brucha podmieky pocas zmluvneho vztahu, za to su pekne sankcie .Zmluvy a VOP su regulovane www.teleoff.gov.sk
6. bojkotujte FUP ! Internet vznikol pre volnomyslienkarov
vygooglite si, co su vlastne HACKERI a co to je za pojem.
7. dostali ste pod stromcek namiesto Lenovo IdeaPad100 ( Notebook Premium od TELEKOMU )Lenovo G50-30 r.v. 2014 SOLD-OUT - leziaky z TELEKOM-AGEMU ? Vymenit a hned ! stare baterky atd...
8. ADB Router nekupovat !

ESTE ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

caute, chcem sa spytat ci sa do tych 300GB pocita aj upload alebo sa to rata len ako cisto download?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podla V.O. podmienok TELEKOMU sa to pocita spolu.
Teda Upload + Download
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zdravim , chcem sa informovat o 300gb fup na mesiac ci to prekrocim pri beznom hrani hier ... syn totiz vela hra :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

môžeš sa hrať koľko chceš, my sme doma viacerí čo hráme, a nestiahneme ani 10GB. Zas záleží na tom, že čo hráš.
Odpovedať Hodnotiť:
 

od 10.12.2015 mam VDSL TELEKOM 50/5Mbit. Takmer nic som nestahoval, len bezne prac. veci, deti pozeraju YouTube, zena bezne pracovne aktivity RDP, HomeOffice a 170 GB je fuc. podla FA od TELEKOMU. Ziadne hry, 5 kompov, dake atualizacie od MS.....
Odpovedať Hodnotiť:
 

FUP je skratka Fair Use Policy, čo je v preklade Politika spravodlivého používania.

Ak nespravodlivo ťaháte ako s prepáčením dementi, nájdite si iné záľuby. Aj my chceme internet.

:)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Co je to FUP 300 GB/mes. v 21 storoci ? kde to zijes ?
300 GB cucnes jak nic. Zatazenie siete ? co blbnes, tu ide o nieco celkom ine. O prachy ! a princip !
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja vyuzivam internet pomerne casto, a neprenesiem cez 10GB, to ja by som sa ta mohol spytat kde to zijes. :)
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Mám taký pocit, že Pomaranč sa skôr usvedčil z klamstva...

„Našim prvoradým cieľom je transparentnosť podmienok poskytovaných služieb a ochrana kvality služby pre našich zákazníkov pred neúmerným zaťažením DSL linky, ktorá môže mať vplyv aj na prevažnú väčšinu zákazníkov, ktorí DSL používajú bežným spôsobom.“

„Nové limity sa podľa operátora nedotknú 99.5% zákazníkov, ktorí mesačne "zďaleka neprenesú 300 GB". Odhadovaný počet zákazníkov Orange DSL dosahuje viacero desiatok tisíc, pri 50 až 100 tisícoch zákazníkov tak zvyšných 0.5% znamená cca 250 až 500 zákazníkov.“

Takže Pomaranč chce tvrdiť, že tých 5 ‰ používateľov (odhadom DSL 250 – 500 ľudí, navyše roztrúsených po celom Slovensku) im dokáže pre „prevažnú väčšinu“ používateľov citeľne zahltiť sieť?!
:-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Klamstva a zase len klamstva.
Telekom potrebuje kapacitu vyhradit pre skoly.
Tender za 67.5 Miliona Eur.
Orange to prehnal s dotovanim internetu zadarmo. Tak nech sa paci mily Orange - 300 GB FUP.
Magio sa nemeria ... to su tiez data!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

cca pred 5 rokmi mi vo fakture chodilo upozornenie ze som precerpal 250GB, cize FUP kontrolovali uz predtym. Teraz je to 300GB o par peknych rokov neskor. Stream Filmov, ci download hier, live HD prenosov a kopec inych dat ako su updaty Windows a inych programov spolahlivo zabezpečia 300GB...takze taktuto sprostu podmienku budu musiet zvyšit lebo nároky na používanie internetu su už uplne niekde inde ako v minulosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Teraz mi vo fakture chodi bezne 500GB a je to obyč. DSL.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A kde mate tu hranicu uvedenu ?
Pozreli ste si zmluvy, cennik a VOP ?

Ja ano a x-krat a poriadne, nikde ta hranica uvedena nie je !

Tak ze, priatelia ? Co s tym ? Nechate sa sockovat ?
Ja isto nie !

Odfajcili konkurenciu a teraz idu tahat prachy od ludi ?

Odpovedať Hodnotiť:
 

skurvene pomale dsl a este to aj obmedzuju zahraničny hajzly poslat ich navzdy do velkej piči
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem preco to vlastne chce telekom robit vezmite si tak doma 4 pc 4 tableti no dajme tomu niejaky ten mobil youtube alebo online serial film ,co tak iptv... niejake aktulizacie ci win ci androit ,linux kupte si hru ta vam stiahne 25gb teras ked mate doma este niejaky cloud ked len nan sa sem tam na dialku napojite len pre niejaky dokument alebo niejaku prezentaciu... AAAAAA sak sme ludia, ci aj zamesnanci telekomu .... atd maju ties doma fup to bi ma zajimalo.... de su lucke prava .... preco ich chce obmezovat.kaslat 4G LTE siete stabilita jak 2rocne dieta co sa uci na bicikli 3x som si cital zmluvu nemam tam nic o FUP pisane v nemecku nemci sa sudili z telekomom a telekom zrusil obmedzenia preco u nas je dsl 10/1 preco v zahranici 20/1 no uvidim ako to bude telekom dalej riesit... dufam ze si zahova meno a FUP NEBUDE
Odpovedať Hodnotiť:
 

len nech to skusia a idu na soi, tel.urad a sud. a im to pekne spocitame, pridate sa ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aplikuje Telekom FUP aj pri optike? neviete?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie na optike ide na plno stále. Dokonca som teraz vyjednal XL program čo je 300/30 za cenu L programu tam som mal 40 linku. Takže mám 15eur za maximum. A susedia mi veselo prispievajú na linku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviete co robit ked som prekrocila limit?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A urobilo PUF !
Odpovedať Hodnotiť:
 

aby zdochol na rakovinu ten čo to predal žgrllavým nemcom
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prekrocila som limit.. sama neviem ako, smska tu a po vikende net na h*vno.. da sa nejak doplatit aby znova fungoval? Nemozem si dovolit cakat 20 dni..
Odpovedať Hodnotiť:
 

vvjebana slovenska sedliacka chrapač nedajte sa ojebavat veznite krompace a motiky a a rozsekajte tie stare komunisticke kable nech hitler telekom uz konecne aj tu zacne budovat opticke kable a este jedna dobre nabrusena sekera by sa zisla hranolovy do hlavy
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár