neprihlásený Štvrtok, 20. júna 2024, dnes má meniny Valéria
Zákazník sa sťažuje na podobu FUP u DSL u Orange, oprávnene

Značky: DSLOrange

DSL.sk, 26.4.2017


Pri príležitosti dnešného spustenia veľkých dátových balíkov poskytovaných cez mobilnú sieť operátorom Orange čitateľ DSL.sk upozornil na reálnu veľmi negatívnu skúsenosť s podobou a spôsobom uplatňovania FUP limitov na množstvo prenesených dát pri pripojení od tohto operátora cez DSL.

FUP u DSL od Orange

Orange pôvodne u DSL neaplikoval limity FUP, od začiatku roka 2016 ale aplikuje mesačný limit 300 GB na programy pripojenia ako technológiou ADSL tak VDSL. Po jeho prekročení sa rýchlosť v oboch smeroch zníži iba na 128 Kbps.

Už pri spustení FUP operátor pre DSL.sk avizoval plán striktne limit uplatňovať.

Zákazníkom operátor najskôr vôbec neposkytoval informáciu o množstve prenesených dát, od marca minulého roka začal len na faktúru pridávať informáciu o množstve minutých dát samozrejme za predchádzajúce obdobie.

Avizoval tiež, že aktuálne prenesené množstvo sa bude dať skontrolovať cez zákaznícku linku, linku 14905, na predajniach a neskôr cez webovú zákaznícku zónu. Spoločnosť avizovala informovanie o pridaní týchto foriem kontroly v čase ich pridania, zatiaľ o pridaní zrejme ale neinformovala a ktoré formy sú aktuálne podporované zisťujeme.

Negatívna skúsenosť

Zákazník, programátor, ale popisuje výrazne negatívnu skúsenosť najmä s iným aspektom FUP, flexibilitou operátora.

K situácii prišlo už pred niekoľkými mesiacmi. V domácnosti má DSL pripojenie s rýchlosťou 10 / 1 Mbps, bežne sa do FUP bez problémov zmestil. Keď ale bola priateľka dva týždne na PN a viac streamovala, limit FUP presiahol a rýchlosť sa mu znížila na 128 Kbps. To bolo viac ako týždeň pred skončením fakturačného obdobia.

Pre zákazníka to predstavovalo problém, keď sa cez pripojenie nedalo pracovať. Ani potom, čo vypol napríklad služby Dropbox, OneDrive a nešpecifikovaný proces od Oculusu, ktorý tiež zahlcoval linku.

"Otváranie stránok trvalo minúty, ak sa to vôbec podarilo - niektoré služby jednoducho nezvládli takúto slabú priepustnosť a server zrušil spojenie skôr ako stihla ku mne doraziť odpoveď. Nedajbože začal Windows ťahať svoje aktualizácie. Pracovať sa na takomto internete nedalo," popisuje svoju skúsenosť zákazník.

Zákazník si bol ochotný podľa svojich informácií priplatiť dokúpením dát na bežnej rýchlosti nad FUP limit alebo dokonca zaplatiť znovu celý mesačný poplatok pre vrátenie rýchlosti do konca mesiaca, operátor mu ale žiadne riešenie ako si zvýšiť rýchlosť na DSL linke neumožnil.

Ponúkané mu bolo len riešenie využívania mobilného Internetu od Orange, pričom na takého jednorazové použitie s cenou šesť eur za 1 GB. To je samozrejme z technického hľadiska kvalitatívne neporovnateľné s pevným pripojením cez kábel, navyše zákazníka by minimálny potrebný odhadovaný objem dát na zvyšok fakturačného obdobia 7 GB stál touto formou okolo 42 eur.

Ako dočasné riešenie tak zvolil mobilný balíček s 30 GB dát za 10 eur od konkurenčného operátora, v ktorého pokrytí sa nachádzal.

Problém

Orange samozrejme má právo poskytovať striktné podmienky FUP aké uzná za vhodné, ak o nich transparentne informuje. To sa v jeho prípade zrejme aj deje. Zákazníci sa následne môžu rozhodnúť, či je pre nich takýto produkt zaujímavý.

Problematické je ale zníženie rýchlosti na v dnešnej dobe nepoužiteľnú rýchlosť 128 Kbps a neposkytovanie žiadnej možnosti ako získať objednanú rýchlosť aj pri ochote zaplatiť si. V rozličných scenároch sa môžu do takejto situácie totiž dostať aj užívatelia, ktorým bežne limit 300 GB na mesiac stačí a pripojenie ako také im väčšinou vyhovuje.

Technológia pritom samozrejme nie je limitom, keď rýchlosť dosiahnuteľná na danej DSL linke nie je nijak technicky ovplyvnená množstvom dát prenesených na linke predtým.

Orange aspoň zákazníka upozorní na blížiace sa prekročenie FUP podľa zákazníka SMS pri dosiahnutí 80%, teda 60 GB pred dosiahnutím limitu. V prípade zákazníka bola notifikácia poslaná ale na číslo, ktoré zákazník bežne nepoužíva. Navyše sú situácie, kedy ani táto informácia nie je dostatočným riešením a žiadané je riešenie umožňujúce si doplatiť za ďalšie dáta.

Špeciálne keďže Orange takúto možnosť poskytuje u viacerých produktov jeho mobilného pripojenia vrátane nových veľkých mobilných balíkov. Súčasné mobilné siete pritom majú ale výrazne nižšiu kapacitu ako káble privedené do každej domácnosti, keď kapacita celých mobilných buniek o veľkosti stoviek metrov je len niekoľko stoviek Mbps.

Sekundárne je otázna samozrejme aj vhodnosť používaného limitu 300 GB na mesiac, ktorý modernej domácnosti v súčasnosti už najmä s nástupom streamovania videa ale nielen týchto typov služieb nemusí stačiť. Podobne je otázna aj rýchlosť, na ktorú by malo pripojenie spomaliť. Rýchlosť 128 Kbps pri pevnom pripojení celej domácnosti je na dnešné pomery smiešne nepoužiteľná.

Zákazník napríklad navrhuje spomalenie na 1 Mbps, prípadne s postupným spomalením najskôr na 5 Mbps pri 30 GB od limitu a neskôr na 2 Mbps.

Stanovisko Orangeu zisťujeme.

FUP u Telekomu

Hlavným konkurentom pri poskytovaní služieb cez DSL je samozrejme Slovak Telekom, cez ktorého linky je poskytované aj DSL pripojenie od iných operátorov a ktorého služby využíva najviac zákazníkov.

Telekom má podobne ako Orange od začiatku 2016 limit 300 GB na ADSL aj VDSL. Podľa dostupných informácií Telekom ale limit neuplatňuje a v žiadnom prípade ho neuplatňuje striktne a automaticky po prenesení 300 GB.

Telekom a Orange sú ale samozrejme v inej pozícii. Orange totiž Telekomu za používanie liniek pri poskytovaní DSL platí. Presné vzájomné podmienky neboli doteraz zverejnené, dostupné referenčné ponuky ale u každého modelu nejakým spôsobom zohľadňujú aj intentizitu využívaných služieb užívateľmi a Orange tak pravdepodobne musí Telekomu platiť viac ak jeho zákazníci prenášajú viac, či už priamo v podobe poplatkov za prenesené dáta alebo v podobe vyšších poplatkov za potrebnú vyššiu rýchlosť prepojenia ich sietí.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Vláda podporí veľkú továreň na batérie až 214 miliónmi, budú sa tu vyrábať aj články
Orange na Prime zlepšuje dáta ale zdražuje SMS a ruší balík výhodný pre nenáročnú telemetriu
Android 15 vydaný v novej beta verzii, vývojári môžu testovať svoje aplikácie
Samsung by konečne mohol uviesť SSD pre PCI Express 5.0, registroval si nové mená
Smartfóny v školách chce zakázať aj najväčší, najpokrokovejší a najliberálnejší americký štát
Známy výrobca uviedol SSD s extrémne vysokou TBW životnosťou
Nvidia sa stala najhodnotnejšou spoločnosťou sveta
NASA po problémoch opakovane posúva odlet Boeingu z ISS
Prvé notebooky s novým výkonným ARM procesorom sú oddnes dostupné
Japonci vyvinuli oveľa lepšie batérie s pevným elektrolytom, majú nahradiť gombíkové batérie


Diskusia:
                               
 

ano tak to bolo, teraz mam vdsl od satra a nemam problem.


Odpovedať Známka: -0.3 Hodnotiť:
 

Orange orangutan si robí čo chce.
Jediný spôsob obrany je odísť od takéhoto operátora.
Najlepšie hneď na začiatku sa vyhnúť zlodejovi.
Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

Lebo O3, Telehovnisti a čo ja viem kto nie sú zlodeji, však? Však tu dookola nadávate na všetkých operátorov, ktorí existujú!
Odpovedať Známka: -4.2 Hodnotiť:
 

Na Antik som este nepocul ze by niekto nadaval.
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

tak si pozri toto
https://www.youtube.com/watch?v=5a4ZMoEc1VU
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Toto video je blud. Toho týpka poznájú celé Košice. Tento týpek je známy stávkar, grobian a alkoholik. Inak to video je dosť staré. Vraj nemohol stávkovať cez internet na F******, tak mal nervy.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ani na isper nikto nenadava. raz ma skusili shape-ovat (300kb/s), jeden telefonat a situacia sa viac nezopakovala (a to bolo pred rokmi)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cital si clanok? Orange je v rukach monopolneho telekomu!
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

A Telekom v rukach antimonopolneho uradu, kedy nadiktovanie podmienok poskytovania sluzieb inym operatorom odlozilo VDSL na SVK na nejaky neskorsi rok + zabranil telekomu prevadzkovat subezne xDSL s LTE modem v jednom.

Samozrejme, na druhej strane telekom vznikol odkupenim sieti, ktore vznikli ako statne, cim Deutsche Telekom ziskal monopol. Taky je potrebne regulovat, inak by sme tu mali asi ovela vyssie ceny za pripojenie do internetu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

programator? a ma priatelku? hmm.. tento pribeh sa mi nezda
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Neveril by si, ale aj programatori su ludia.
Odpovedať Známka: -4.7 Hodnotiť:
 

dal som ti minusko
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A cim som si ho zasluzil?
Odpovedať Hodnotiť:
 

teraz, markiza, ezotv, orange
orange kryje spammerov ezotv a dovoluje im otravovat inych zakaznikov.
bastardi z orange.. za to by mali dostat pokutu, ze su spolupachatelmi spamu!
na ich sms uz FUP nie su ?!
na ich sms uz FUP nie su ?!
na ich sms uz FUP nie su ?!
na ich sms uz FUP nie su ?!
plus, ako sa dostali k jeho cislu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vďaka bohu za optiku. Najviac som dal za mesiac 3TB a fup tam nebol.
Odpovedať Známka: 5.1 Hodnotiť:
 

heh, u mna podobny prenos na fibernete oznacil orangutan za zneuzivanie sluzby, linku zrusil, a este aj pozadoval zaplatit zmluvnu pokutu.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

kontaktuj dsl.sk, toto ma zaujima
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

aj mňa...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Dost casto prenesiem tiez nejaky ten terabajt, upc to nastastie toleruje
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

zakaznik na poslednom mieste. Musim pridat k samsungu a oknam aj pomaranc. Takze oprava :)

Ked mi minule volala nejaka nana z callcentra s ponukou na prechod k orange, tak som sa nechal pocut, ze ked mi orange vrati 40€, tak o tom mozno porozmyslam :)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ak poslednom, tak priatelkinmu podtiekol zasobnik ukazovatela pola.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

nie si vtipny
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Ani by som sa necudoval, keby si tuto spravu pisal na smartfone samsungu s pripojenim od orangu :-D
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Spotreba cez DSL sa da pozriet v zakaznickej zone cez web. Pred precerpanim chodi aj SMS, myslim, ze od 80% precerpania.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

ano da sa potvrzdujem a? prve fakturacne obdobie som vycerpal data za 20 dni. Preco by som mal obmedzovat svoju datovu spotrebu ked za nu platim a rad by som si priplatil za dalsich 300GB ale neda sa..
Odpovedať Známka: 4.6 Hodnotiť:
 

kup si garantovany net napr. 20/20 za 300€ bez dane a nepindaj ze za 7€ ti orange dava "iba 300GB".
Odpovedať Známka: -7.6 Hodnotiť:
 

ty si nejaky isp, ze mas taky prehlad o cenach urcite predavas 5 mbit za 15€ a chvalis sa ze nemas fup. Co uz vsetci sme nejaky..

som spokojny mam 30/3 bez fup cez vdsl za 15€, ale orange to nieje ani telekom

Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

niesom, ale je sucastou mojej prace mat prehlad o moznostiach aby som vedel poradit klientovi. V tejto oblasti sa pohybujem od 2003, takze co to som pochytil.
Odpovedať Známka: -7.3 Hodnotiť:
 

aktualne celkom dost klientov prenasame prave na pevny LTE od swanu, lepsie jak aDSL.. a len tak btw. xDSL ked nemas od tcomu tak si banan, a aj ti maju na xDSL FUP jedine na optike nemaju. Takze snivaj dalej 30/3 bez fup :) Ja mam 300Mbit UPC, a aj ti musia mat nejake FUP, lebo bez toho sa to neda.
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Nesnivam mam satro uz rok a zatial ma neobmedzili.
300GB mesacne mam iba na netflixe.
Celkovo idem mesacne na 500-600GB takze neviem posudit ci by ma obmedzili keby som siel cez 1TB.

Ked som menil poskytovatela jediny kto nema fup na xdsl je satro a swan a samozrejme satro je lacnejsie o polovicu.

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

obchodne podmienky 8.2 bod A: POSKYTOVATEĽ JE OPRÁVNENÝ ZAVIESŤ DODATOČNÉ SPÔSOBY OCHRANY SIETE, POKIAĽ JE TO POTREBNÉ Z DÔVODU OCHRANY UŽÍVATEĽA ALEBO SIETE

tym je povedane vsetko.
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

A co sa tie kable opotrebuju, alebo co ???
FUP je hovadina, absolutne nepotrebna vec. V starsom clanku tu na dsl, orange alebo telecom priznal, ze viac ako 300GB prekroci par stovak domacnosti... Takze sa usvedcili sami...
Teda kvoli komu zaviedli FUP? Kvoli par domacnostiam...? Ako tych par stovak ludi obmedzuje ostatnych??? Fakt nechapem, je to hovadina...
Odpovedať Známka: 2.3 Hodnotiť:
 

na to aby si pochopil naco je dobry FUP musis vediet ako "internet" funguje. Uplne zjednodusene to funguje tak, ze ISP ma napr. 100Mbit pripojenie a preda ho 100 ludom ako 10Mbit. Kazdy clovek moze teda to pripojenie vyuzit na 1% a ked da viac uz ovplyvnuje ostatnych. A to je to tvoje FUP. Pri aDSL to ma este dalsi dovod = ISP musi platit telekomu za prenesene data, takze je logicke, ze sa snazi mnozstvo dat minimalizovat.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Tebe tu jebe nadobro???
FUP je nevyhnutné v KAŽDEJ sieti!!!
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

FUP je pre socky lebo socka nechce a nebude
minat tie drobaky co ma po vackoch
iny level je lakoma socka
typu:
dajte mi secko zadara vy svine!
nezaujima ma ze to niekto iny kupil za plnu sumu to ma nezaujima vy svine ja cem zadara alebo este si bola vzdicky magnet na pozornost este aj na strennej ale tam si chlastala dost mozno aj do zili pichala si ze.
mi zaplatze mi to predas svina!

:D

Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Sme specificky trh a preto si predlzujeme viazanosti na produkty ktore nepotrebujeme a takisto volime stale tych istych grazlov a cakame iny vysledok
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

zvlastne retardovane vyhlasenie,
kedze zakaznici orangu su prave DSL zakaznici telekomu co presli ku konkurenci
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ked som sa svjho casu informoval precozaviedol pomaranc FUP ,na infolinke mi chlapik tvrdil , ze Orange muselo zaviest FUP 300 Gb na DSL-ku kvoli Telekomu ....
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

satro ide tiez cez telekom a fup nemaju. Mne to skôr pride ako obmedzenie kvôli online sluzbam ako netflix,amazon prime
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ked satro nema fup, tak musi zakaznikov dotovat potom, lebo aDSL funguje tak, ze tcom spoplatnuje ISP data. Okolo 300GB zacnes byt stratovy, preto je tam FUP.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Kedze kvoli "vyssje moci" musi telekom orangu poskytovat svoje kable, je jasne ze ich bude poskytovat na hranici zakona a zmluvnych podmienok.
Osobna skusenost z pred 1.5r, chcel som opat zaviest DSL do domu, tento krat cez orange, kabel uz bol do domu natiahnuty z minulosti (pevna linka aj DSL). V orange sa to 2 mesiace tahalo, skoncilo to s tym ze telekom nevie zriadit internet na tomto mieste, musia ma pripojit na ustrednu, to robia raz za mesiac - oficialna odpoved. Uz som viac nemohol cakat siel som do telekomu, do 1 tyzdna som mal funkcny internet.

A este, neviem do akej miery je tato info pravidva, mam ju od znameho kt. robi externe technika pre orange. V telekome sa technici tak nudia a maju tak malo prace, ze si umelo vytvaraju incidenty. Sem tam na stlpe na svorkovnici povolia skrutky, do rozvodnej skrine nahadzu sneh... a po dohladnej dobe maju opat vyjazd, tym padom aj premie k vyplate.

Budem rad ak sa k tomu vyjadria technici z telekomu :)
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Založ stranku na fejsbuku priznania technikov telekomu
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

orangutam na fibernete dokaze robit to iste ked chce, vlastna skusenost... prenasal som viac dat nez sa im pacilo, tak na linke vyskocila porucha.. tusim ze dva dni hladali miestni technici poruchu, az zistili ze to bolo umyselne bloknute z centraly.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Bratn. Presne ako hovoríš, zrejme natom nieco bude pretože...
Mam doma 2 linky (1x Broadcom chipset a 1x Lantiq), to znamena, kazda je fyzicky v inom slote/racku...? Linky su cez Orange ale to je nepodstatne.

U ten Lantiqovej linky mam problém ze spadne a nevie sa nahodit naspat... Vzdy sa to hlasi na podporu, vola technik bla bla a ze ide ku mne domov (I ked u mna je všetko 100% v poriadku). Prvé pripady kedy sa toto stavalo tak prisiel technik ku mne a zevraj je zla zasuvka (Pixovina na kvadrat..) - to len tak od brucha zadrel. Ale v com je tu hacik? Predtým nez prisiel ku mne bol fyzicky na dslame a nejakym spoaobom (neviem akým) linku nahodil. 5 minut nato bol teda uz u mna a samozrejme linka fungovala a on aj tak menil zasuvku.

Dalsie pripady ked linka zase spadla prebiehali podobne. (Chyba u mna opat nebola) technik volal, ze ide ku mne, odpovedal som mu ze nikto nie je doma. On aj tak isiel na adresu a vyjadrenie z Orangeu bolo ze chyba, resp. Zavada bola u účastníka...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

2.Čast (nezmestilo sa mi do jedneho


Staci Vam? Toto je jasny dokaz toho ze si technici robia fake-ové vyjazdy a davaju ako poruchu zakaznika namiesto toho aby odstranili zavadu v dslame. Prave toto riesim pretoze mam uz dost tochto aby si z nas robili prdel. Rad prispejem s detajlnym popisom tejto situácie portalu dsl.sk. Staci ak date mail na ktory zašlem podrobnosti.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Dole je kontakt admin @ dsl.sk
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zažil som úplne rovnaký problém asi pred mesiacom..
Vo februári som prečerpal údajne 380 GB, žiadna SMS ani nič o prečerpaní ako aj o vyčerpaní 80% nedošla! V marci cca po 14 dňoch som zažil raketové spomalenie. Deň som riešil čo a ako až som našiel SMS o prekročení dát. Riešenie?Neexistuje.Dáta dokúpiť nejde. Musel som zakúpiť v mobile ten mobilný internet 768/768Kbps. Snažil som sa dopátrať, či som tie dáta reálne minul,operátor mi ale NEBOL schopný podať denný výpis, mám subjektívny pocit, že tie dáta minuté neboli len sa nerestoval merač spotreby.

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

S operátorom som sa to všelijako snažil riešiť, údajne sa dá kúpiť ešte jedna linka s jedným číslom. Keď som sa to snažil urobiť zamietli mi to, že sa to nedá. Takže som prežil na apokalyptickej rýchlosti celé dva týždni.. Tá rýchlosť 0,128/0,128kbps je tak príšerná, že ako tu bolo písané, niektoré stránke prestanú odpovedať. 300GB so streamom človek prekročí (k tomu nejaké hry na Steame, Uplay a pod.).. čo mám info od známych s Telekom, v živote spomalený aj po prekročení neboli.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Identická skúsenosť. Mňa odpajaju každý mesiac zhruba po 20 dňoch. Vyuzivam ale aj wifi, ako zaloznu linku. Prvé mesiace nechodila ani upozornujuca sms. Co je úplný vrchol od telekomu som odisiel, lebo mi svojvolne každý 1/4 rok znizili profil linky. V orange som s tým problém nemal, kým nepripojili na dal aj suseda. Takže nielen zaviedli FUP počas doby viazanosti, ale každú chvilu musim aj reklamovat nastavenie profilu linky, co asi robia tiež 2 urovnovo, lebo aj keď nastavia profil na 18mbps, dáta aj počas pokrocilej noci tecu cca 12mbps. Sme len odpadisko vyradenej techniky z nemecka s myslenim ako za sociku s naznakmi krutého kapitalizmu, kde sa nejaký stbak vie rýchlo nazrat.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Napodobne, po 3 tyzdnoch som vraj spotreboval viac ako 340GB, teda po poklese rychlosti na 128kbit som mal za den stiahnut 20GB. Chlapikovy na telefone som povedal, nech si to vypocita, zamyslel sa. O niekolko hodin mi volal, ze sa ospravedlnuju ale sa ine neresetli pocitadla najazdenych GB...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

...ze sa ospravedlnuju ale sa im neresetli pocitadla najazdenych GB.

Toto si mozu dovolit, len v nasom bananistane!
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Cena za technologiu neresetnutia je jednoducho taka, ze si ju nikde inde nemozu dovolit.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Skúste prekročiť limit pre O2 Internet na Doma. SMS notifikácia vám príde na SIM kartu ktorú máte vloženú v externej anténe a samotný router nepodporuje čítanie SMS správ. Žiaden obnovný balíček samozrejme neexistuje a to ani nemusia ísť po cudzej sieti nakoľko je to všetko realizované v ich vlastnom LTE režime.
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Za ten FUP moze Telekom a my, ze sme sa tomu nepostavili a dnes nestaci...

Ten FUP stacil 2-3 dozadu ked ho nastavili.. lenze vtedy ho nedokazali zdvihnut.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

*odvtedy
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Za ten FUP o ktorom píšem Telekom určite nemôže nakoľko s tím nič nemá. A limiti sú ešte prísnejšie:
Modrý - 100GB/mesiac
Strieborný - 200GB/mesiac
Zlatý - 300GB/mesiac
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

všetci kopírujú od Telekomu..keby mal limit 600GB aj ostatní by mali..
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Veruže priekazne nič, nakoľko inak by Modrý a Strieborný nedávali hodnotu súčtu Telekom FUP-u úplnou náhodou.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

chodim umyvat auto na slovnaft a zhodou okolnosti tam maju pomenovane "umyvania" zlaty strieborny cojaviemaky.. tiez mam pindat, ze v tom striebornom nieje ostrekovanie podvozku a v zlatom je? Ako inak by si chcel pri internetovych sluzbach motivovat zakaznika na kupu drahsieho pausalu, ked nie rychlostou a datami?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Presne to iste sa mi stalo asi pred dvoma mesiacmi. Rano som dostal notifikacnu SMS o prekroceni 80% dat a hned nato oznamenie o znizeni prenosovej rychlosti.

Kedze net potrebujem pracovne, pri spominom obmedzeni je nemozne pracovat.

Na infolinke sa so mnou co i len odmietli bavit. Nakoniec som typkovi nadiktoval reklamaciu a pri dalsej fakture mi odpocitali polovicu mesacneho poplatku.

Cakam na skoncenie viazanosti este 2 mesiace a potom papa Orange.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

ak net potrebujes k praci, tak mas urcite aj zalohu, alebo si platis garantovany. Hm?
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

Ano mam aj zalozne pripojenie. Ale vela ludi ho nema. A operator povedal, ze je nemozne zrusit obmedzenie a ze ani moznost dokupenia dat neexistuje.

Pripominam, ze toto bola chyba Orangeu, pretoze notifikaciu o prekroceni 80% dat poslal oneskorene co bolo uvedene aj v reklamacnom protokole.

Som staly zakaznik Orangeu s vela cislami a ked mi operator po viac nez 10rokov povie, ze sa nieco neda a necha ma v stichu, tak je to pre mna dovod na odchod.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

je to sluzba pre domacnosti, takze jasne ze sa to neda. Riesenie pre teba je garantovana "firemna" sluzba. Napriklad si mozes kupit (ak si v pokryti) pevne LTE Swan 10/5 99€ bez dane.
Odpovedať Známka: -8.6 Hodnotiť:
 

Odchod je ta najspravnejsia možnosť a keď zavolaju, že prečo, treba im to poriadne vysvetliť. Problém ale je, že pri kartelovom spravani predajcov zákazník veľmi nemá kam odísť. Aj telekom môže uplatnovat rovnaké fup.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Sa poser, blbe. Všade je to rovnaké!!!
Odpovedať Známka: -7.9 Hodnotiť:
 

nene, take zle ako v orangutane to nie je asi nikde..
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Napríklad v tom priposratom Telekome!
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Kontaktujte nás prosím na redakcia at dsl.sk
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

kto?
ja mam tiez rovnaku skusenost :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kontaktovať nás samozrejme môže ktokoľvek :) Ak máte takúto skúsenosť, poprosíme samozrejme aj Vás.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Papa Bless. Usmial sa na teba admin dsl.sk, teda stastie
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V domacnosti kde nie je pocitac som akoze prekrocil FUP za 10 dni. Teraz mi to ukazuje 352 GB. Chcel by som vediet ako to zvladol sam router, este pri tej znizenej rychlosti za dalsich par dni. :)
Orange so mnou riadne nekomunikuje. Stale nejaka teta ktorej neviem vysvetlit ze maju nejaku chybu v systeme. Detailny vypis dat mi neposlali uz tyzden.
Orange nikdy viac.

Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

ani ti nepošlú, po vymenení si množstvo mailov s Telekomom ako aj Orangu, som sa dozvedel, že tieto údaje má len Telekom a ten ich neposkytuje.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

medzi nami - ta odpoved ktoru ti dali, je totalna blbost. ale ako vyhovorka postaci.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Len dodám, že mne prišla SMS o 80% 13. deň a 14. deň som si užíval 128/128Kbps, takže podľa nich som spotreboval 60GB za deň...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Aspoň si sa umravnil. Linky nie sú nafukovacie.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

koľko vám platia v tom Orangi?

Ak človek totiž nič nesťahuje asi ťažko urobí 60GB na trápnom 15Mpbs internete.. to by som musel sťahovať 10 hodín nepretržite, čo je pekná pičovina..
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Trápnom??
A čo by si chcel???
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

nazdar 5Maniak! :p :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Router to zvladne uplne s prehladom ... Ako sucast botnetu ... Minuly rok som robil scan routerov v jednotlivych dynamic subnetoch u ISP, a pomer default hesiel cez telnet ci www bol dost nestastny ... (o rom-0 nehovoriac). UZ sa to trochu zlepsilo, ale nic moc ... Ked ma to bavilo, tak som prestavoval ruske DNSy spet k ISP :-)

Sice podmienky diktuje Telekom, ale tlieskam DLSku za rypanie do Orangu ...
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Tiež mi napadlo, či tu majú všetci botnety. Je ale fakt, že 300 GB na nejaký Netflix nestačí, na to ale treba myslieť skôr ako si ho človek zaplatí.

Ľudia sa sťažujú nie ani tak kvôli FUP samotnému, ale že s tým nemôžeš nič urobiť, keď ho vyčerpáš. Navýšenie limitu za mimoriadnu platbu by malo byť samozrejmosťou. Ak taká možnosť chýba, tak je to problém Orange a nie Telekomu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Keby to nebolo na Slovensku predpokladal by som, že štát anebo sám anebo cez prostredníka vybuduje chrbtovú Net infraštruktúru s odbočkami do okresných miest, samo že na optike. Je predsa v jeho záujme mať obyvatelov zosietovanych, nie? Ibaže sa to nedá, lebo tetky a kapitán Danko...
Škoda. Cudujem sa, že tu ešte stále neficime na uzasnom prelomovom isdn. Tfuj...
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

presne tak. Stat by mal budovat optiku a prenajimat ju ISP.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

pri tom ako vyzera tento stat, by bola statna optika skutocne vyhra. platili by sme si za nu, a boli by sme radi, ak by sme si mohli okrem toho zakupit aj nejaku fungujucu sukromnu alternativu. tento stat svoje schopnosti dokazuje az prilis casto na to, aby bol dovod na optimizmus. vid slovensko.sk, statne zdravotnictvo, a milion dalsich veci v rezii tohto ********** statu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A načo by bola v každej riti optika? Aj to sa čoskoro zasýti.. Po optike budeš ťahať čo? Zatiaľ vyšší level pre civilný sektor nie je!
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

preto, ze cez optiku ide uplne vsetko, zachvilu si aj chladnicka bude objednavat sama mlieko cez intenret.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Po optike? Metaliku, Depeš, Evu a Vaška,...
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

heh, maniaka vzdy na milion % s-poznat podla tích .."uskromnovacích, "limitovacích rečí, (názorov

!obmedzujúcich, v hocicom..Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Stari dementni komunisti sa spravaju vsetci rovnako. Kym ta zbytocna generacia nevykape, tak to tu inak vyzerat nebude. Na zaciatok by stacilo odobrat im obcianske preukazy, alebo aspon volebne prava.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Hmmm... už si ho odovzdal?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Infrastrukturu vybudovanu statom mas, lenze cast Tcomu sa predal Nemcom, predpokladam, ze po vzore SPP, Elektrarni atd sa im aj pri mensine vlastnenych akcii odovzdala manazerska kontrola a mozu si robit co chcu. Zrejme im stacilo len zaplatit a nezaviazat sa k nicomu, a tak len rizuju.

Investicie do siete minimalne a aj ked nejake, tak tu dovezu vyradeny repas z Nemecka, vid adsl, teraz VDSL.

Specificky trh, co uz.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

*ryzuju.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

deutsche telekom vlastni cely slovak telekom, nedavno sa dopredaval zvysok.
Okrem telekomu existuje este i statny operator Zeleznicne telekomunikacie, ma vybudovanu optiku pozdlz zeleznicnych trati, co je velmi dobry zaklad(keby to mal Antik tak uz je v kazdej obci so zeleznicou natahana optika). Davnejsie sa pisalo ze bude ponukat pripojenie pre domacnosti, ale cena bola vyrazne vyssia ako cena dsl pripojenia, tak asi preto sa to neujalo a statnom operatorivi ani nepocut.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

zeleznice neponukaju a asi ani nechcu ponukat poslednu milu, ale inak mas pravdu.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

http://ix.sk/15BFF
Odpovedať Hodnotiť:
 

klucove je "v dosahu svojej infraštruktúry"
Pripojenie k "infrastrukture" ZSR vyzeralo tak, ze nieke na stanici maju servrovnu a ukazaliti "henten port v tom switchi je vas" ;) ZSR neposkytuje poslednu milu. Ze zamestnanec fero ma winfinou prepojeny svoj dom 200m od stanice nieje posledna mila...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Povodne bolo planovane

https://lnk.sk/jGU7

mal tam vstupit strategicky investor,
zrejme telekom si to zariadil ze nie aby nebola konkurencia
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Keby tam je rozumny manazer tak investora netreba.
Na uvod by sa dala v tych rokcoh posledna mila zabezpecit cez wi-fi a so ziskov potom financovat pokryvanie optickymi kablami. Najprv husto zaludnene lokality, v obciach kde maju kablovky sa mali vyuzit existujuce rozvody kablovej tv (dost takychto malych obecnych kabloviek po prichode digi tv zrusili, kable su nevyuzite a pritom kvalitnejsie ako kable telekomu), optiku v mensich mestach a v obciach tahat pri roznych rozkopavkach napr. vymenach vodovodnych rur, budovani kanalizacie, plynofikacii resp. pri vymenach plynovvych rur, ... a tak
a dat dobre konkurencieschopne ceny ...
keby to vtedy urobili tak dnes ma telekom velmi silneho konkurenta.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kedy ideš do toho?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

a ešte dva roky viazanost kto uz uroby s timato kurváma poriadok volte kotlíka
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Kúpte si Router stačí klasický TP-LINK, nastavte si ho ten váš modem/wifi len ako MODEM VDSL,ADSL či DSL, do TP-Linku dajte OPENWRT alebo DDWRT podla chuti myslím si že v článku bol aj spomenutý nový LEDE firmware, a cez neho si od sledujte mesačne koľko dát stiahnete za mesiac ak tam bude rozdiel máte istotu že vás ojebali alebo ak sa vám takéto odrody nepáčia od WRT alebo LEDE tak kúpte Mikrotik i na domáce využitie je to kvalitka.

Tu je môj graf na DDWRT/e LEDE za tento mesiac http://prntscr.com/f18qn0
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Na TP-Link TD-W8951ND-V4 zial nedam ani OPENWRT ani DDWRT ani LEDE. A pritom tento typ ma kopa ludi od orangu...zial
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je tým že má malú flash (2MB) a pamäť ram (8MB) čo je veľmi málo na neho nedáš vôbec nič, minimálne požiadavky sú myslím že 4MB flash a 16MB ram, a aj to je spodna hranica ak tam nie je svižný procak ktorý to vie spracovať, ja mam WRT54GL a aj to už na tom OPENWRT tie novšie verzie naň nedám max. 10.03.01 síce pôjde ale lepšie na ňom faka DDWRT aj svižnejší je, najlepšie spraviť tak ak máš modem alebo takýto TP-Link kúp dajaký TL-WR841ND na bazoši za 10€, ten tvoj modem Router urob z neho iba modem vypni na ňom WiFi a používaj WR841ND ako Router alebo zožeň dajaký Modem Router ktorý podporuje aspoň DD-WRT myslím si sú také ale budu podla mňa drahšie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nehovorim, ze to nemoze byt lepsie, ale kedze zijem v Australii, mozem porovnat (na Slovensku mam stale zriadeny Orange).
Na vyjazd technika sa bezne caka 3-5 tyzdnov + dalsi tyzden na zapojenie, technicka podpora 0 bodov (na linke na obycajny first level support sa bezne caka 30-60 minut), rychlost 25/5 Mbit (realne 5-15 down), viazanost, bez FUP (pri takej rychlosti je to jedno), najlacnejsi modem Sagem, a cena? 70 dolarov+.
Na Slovensku mam DSL Orange 20/1, realna rychlost sa velmi nelisi, technicka podpora je skvela (v porovnani s Australiou) a to za 19 eur mesacne...
Zil som aj v Dubaji, internet je tam takisto nanic a drahy, ale na Australiu sa to netaha.
Tak sa na Slovensku prilis nestazujme. Vo vyspelych krajinach su ludia na tom horsie.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

a kde konkretne v australii? lebo len takto bez kontextu nahadzat cisla je onicom. aka je tam infrastruktura? predpokladam, ze napriklad niekde hlboko vo vnutrozemi to nebude nic moc. aka je priemerna mzda v lokalite, kde mas ten net? aby sme si vedeli porovnat na nase pomery. cena v australii vzhladom k lokalnej priemernej mzde versus nase ceny vzhladom k nasej priemernej mzde (aj ked ta ma taku vypovednu hodnotu, ze az... keby to aspon bol median)
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Ziadna divocina, ale Sydney. Bez krokodilov a dokonca aj bez klokanov prehryzavajucich kable :) 15minut vlakom od centra, nedaleko hlavneho letiska. Cena nemala byt hlavnym faktorom na porovnanie, uviedol som ju len demonstrativne. Nebyt ludskej prace, nevidim dovod, preco by mal internet stat 3-4nasobok ceny na Slovensku. Priemernu mzdu neviem, minimalna je 20 dolarov na hodinu (priemerna bude niekde blizko 1.5 az 2-nasobku).
Kvalitu pripojenia a celkovo servis tu limituje spravca tzv NBN siete (national broadband network), ktory prenajima pasma jednotlivym providerom. Mensi operatori vyuzivaju technikov vacsich operatorov a problemy sa tu riesia na multilevel urovni, napr. pripojit k internetu musi az narodny spravca NBN a len to trva tyzden. S tym su tiez spojene komplikacie pri rieseni vypadkov.
Pracujem v business centre Sydney, internet je tu rovnako mizerny. Bezne su vypadky alebo vyrazny pokles rychlosti. Len tak, v priebehu dna na hodinku-dve.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No autralia je divocina, ani sa necudujem ked tam poslu technika na farmu tak kym tam dorazi musi cestou bojovat s kengurou,krokodilom jedovatymi hadmi pavukmi a poziarom. Kolki z nich sa uz nevratili zivi ? Je to nebezpecna praca :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne pre toto som odisiel od Orangu, kym zaviedli FUP, spokojnost, potom presne opisovane ako opisuje clanok. Nezijem sam, nemam absolutnu kontrolu nad tym co kto robi na internete a proste sa stavalo ze sme to FUP vycerpali. Len ja som cez Netflix vycerpal kazdy mesiac minimalne polku limitu. Skusil som potom SWAN, tiez DSL, ale to bola tragedia. Pripojenie sice cez FUP, ale rychlosti namiesto 15Mbit/s byvali skor tak 2Mbit/s. Momentalne som pripojeny cez wifi od nejakeho lokalneho providera, kedze ina moznost skutocne nebola. FUP je svinstvo, absolutne nezohladnuje dnesne pouzivanie internetu a este viacerymi clenmi domacnosti.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Dost hanba .... Moj poskytovatel 100/100 15.90 ziadne fup a je to sukromnik ziadne vypadky ficim na optike .... A Orange nevie poskytnut taketo pripojenie ?? Hanba...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Vie, ale nechce.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

cele to ma jednu jedinu vyhodu: ta jeho manzelka na PNke uz zistila, co zmanema FUP !!!! a istotne si to aj v posteli vysvetlili

:)))))))))))
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Telekom ma na zona.telekom.sk statistiku pripojeni. Vzdy si clovek mohol pozriet co kedy kolko preniesol a ako bol pripojeny. Od zaciatku tohto roka to stopol, a su tam udaje za posledných 14 dni. Odpoved na moju otazku preco je nizzie a podtym este ako sa mam dopracovat k spotrebe za mesiac....

Sudny dvor Europskej unie v spojenych veciach C-293/12 a C-594/12 zo dna 08. 04. 2014 rozsudkom rozhodol, ze Smernica 2002/58/ES o uchovavani udajov je neplatna, pretoze bola v rozpore s Chartou zakladnych prav Europskej unie. Respektujuc tento zaver, pozastavil Ustavny sud SR ucinnost ustanoveni § 58 ods. 5 az 7 a § 63 ods. 6 zakona c. 351/2011 Z. z. o elektronickych komunikaciach.

Odpovedať Hodnotiť:
 


Udaje na stranke zona.telekom.sk je mozne skontrolovat aj viackrat v priebehu kalendarneho mesiaca. Pocas mesiaca si mozete pozriet udaje aj viac ako jedenkrat, minimalne raz za 14 dni, nasledne spocitate prevadzku za jednotlive dni a ziskate udaj o celkovej spotrebe. Po skonceni zuctovacieho obdobia ziskate udaj o spotrebe z vystavenej faktur
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak si ju skontrolujete strnasty a dvadsiatyosmy den v mesiaci, pripadne neskor, mozete ziskat informaciu o celkovej spotrebe pocas zuctovacieho obdobi

Tzn. musim si spocitavat kolko som minul
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsetci sa tu stazuju ako kdo prekrocil fup a potom isiel zomret s toho. Pome sa bavit o cenach kdo kolko plati za domacu pripojku. Lebo kupim si skodovku a idem sa stazovat ze nema 300koni. A teraz vsetci ma ojebali bo fero v meste ma 300konovj skodovku
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

podla mna to nie je uplne relevantna metafora. zatial co na skodovke si cestu, hoci pomaly, ale prejdes. ale s radiklane spomalenym netom ti stranka timeoutne a si v .... takze v pripade tvojej skodovky, by sa ti vyparila cesta a nemal by si ani kam vycestovat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mam Slovanet pevne LTE, pretoze v mojej lokalite ine nemam. Tiez maju FUP 300GB a potom to padne na nepouzitelnu rychlost. Da sa ale kupit dalsich 300GB.

Co ma ale viac vytaca, ze realne dlhodobo dosahovane rychlosti pri programe 15/2 (plateny upload) su max polovicne 8/1,6 (cez vikend a niekedy poobede este menej 3/1).
Spytal som sa teda na podpore, ci by som rovnaku rychlost dosahoval aj pri najvyssom ponukanom programe (100Mbps down) co stoji tusim 40€ mesacne. Technik mi odpovedal "ved to nemate garantovanu linku a preto Vase rychlosti by boli rovnake, nakolko je to sposobene vyzatazenim uzivatelmi". Si pripadam ako keby nasi poskytovatelia zili v casoch dial-upu...
Mohli by dodrzat aspon 80% z toho co slubuju na zmluve.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To je divné vyjadrenie technika, asi je málo zaplatený :-).
Chápem že musia obmedzovať pri veľkej premávke, očakával by som ale že drahšiemu programu pridelia trochu väčšiu pomernú časť, inak taký program nemá zmysel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A to majú málo klientov aby zaplatili lepší uplink? Nemám síce predstavu, aké sú náklady pre zahraničnú konektivitu, ale je to až taká hrôza?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

sme na lovensku, tu nehladaj logiku, tu hladaj podvod a rychle podojenie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ved predsa ked nejaka domacnost minie mesacne 200GB tak ina logicky moze minut 400GB. Ale nie je to tak kde zmizne tych 100GB?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ale keď som ja minul ešte len 200 GB, nevieš či zvyšok ešte do konca mesiaca nebudem potrebovať. A ty potrebuješ čerpať už teraz. Čiže takto asi nie. Ale navýšiť limit za doplatok by malo byť samozrejmosťou.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Zle to chapes, internet nie je rolka toaletneho papiera, ze ked sa minie, tak v dalsom mesiaci treba nahodit novy kotuc...
Fyzicke linky nezatazuje pocet prenesenych GB za mesiac (to nie je motor, v ktorom treba po x tisic km menit opotrebovany olej).
Fyzicke linky zatazuje aktualny datovy tok, ktory ma svoje limity a nie pocet GB, kolko nim pretieklo.
Ked providery chcu byt tak ferovy, tak ked zia mesiac vycerpam len 150GB, na dalsi mesiac by som mal mat k dispozicii 450GB !!!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tych 300gb je cisto pre download ? alebo aj upload?

Odpovedať Hodnotiť:
 

vzdy je FUP tak, aby bol v neprospech zakaznika, cize aj UP aj DOWN a dokonca aj nedokonceny down a up, ked ti napr vypadne prud.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A kolko zarobila priatelka streamovanim porno live obsahu? :)

PS - ak je 128kbps dnes nepouzitelne, co potom 64kbps od telekomu na mobile po precerpani balika dat?!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Tam sa ešte dá zakúpiť balík, + prečo využívať Telekom balík keď 4ka oveľa väčšie balíky za lepšie ceny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

znamy ma 4ku, 10gb za par eur.. ale co z toho ked mu musim vzdy volat na 3x lebo stanica docasne nedostupna kvoli signalu. A ked sme surne potrebovali data tak akosi nie a nie chytit signal (okrajova cast NR) a nakoniec sme skoncili pri mojom chabom 1Gb od telekomu

Takze preto.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Teraz bohužiaľ ryžujú na tom všetky firmy, lebo príde deň kedy znovu sa objavy operátor ktorý ponúkne omnoho väčší balíček za ešte výhodnejšiu cenu než má 4ka a potom tie ceny budú musieť dať i ostatný dole.
Odpovedať Hodnotiť:
 

kazdy by sa len stazoval..
ale debilkovia su taky ze ano no ved vsak..


Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

I wish to express some thanks to this writer just for rescuing me from this type of predicament. After researching throughout the world-wide-web and coming across thoughts that were not pleasant, I figured my entire life was done. Living without the presence of answers to the issues you've solved by means of the review is a critical case, as well as the ones that could have adversely damaged my career if I had not discovered your blog. Your actual understanding and kindness in playing with all things was precious. I'm not sure what I would have done if I had not encountered such a stuff like this. I am able to now relish my future. Thanks a lot very much for your reliable and amazing guide. I won't hesitate to recommend your site to any individual who would need counselling on this area.
<a href="http://www.jordanshoes.com.co" >jordan shoes</a> [url=http://www.jordanshoes.com.co]jordan shoes[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

An fascinating dialogue is worth comment. I feel that you should write more on this topic, it may not be a taboo subject however typically individuals are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers
<a href="http://clickand.co/8dluq" >yeezy boost 350</a> [url=http://clickand.co/8dluq]yeezy boost 350[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I am usually to running a blog and i really admire your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your website and maintain checking for brand spanking new information.
<a href="http://chilp.it/e7af4e6" >nmd</a> [url=http://chilp.it/e7af4e6]nmd[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I wanted to put you a little bit of observation to thank you so much yet again for the breathtaking pointers you have shown on this site. It's simply incredibly open-handed with you to grant freely just what a number of us could have distributed for an ebook to earn some profit on their own, principally considering that you could have done it if you ever decided. These techniques also served as a fantastic way to be certain that most people have similar interest like mine to grasp a lot more concerning this issue. I'm certain there are thousands of more fun occasions in the future for people who look over your blog post.
[url=http://www.adidasstansmith.uk]adidas stan smith[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I needed to create you one little bit of word in order to thank you so much as before with your magnificent things you have featured here. It's so remarkably open-handed of you to supply openly all numerous people could have supplied for an ebook to help make some money on their own, especially seeing that you might have done it if you wanted. The tricks in addition acted like the good way to understand that other people online have the same passion similar to my own to figure out way more concerning this issue. I am sure there are a lot more enjoyable instances up front for individuals that see your blog post.
[url=http://catb.in/18oE]adidas nmd r1[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

Needed to create you that little bit of note just to give thanks over again for these awesome advice you've shown in this article. This is so wonderfully generous with you to convey unreservedly exactly what many people would've offered for sale for an ebook in order to make some bucks on their own, mostly now that you might have done it in case you wanted. These ideas likewise served to provide a good way to recognize that some people have similar passion similar to mine to see more and more when it comes to this problem. I'm certain there are lots of more pleasurable occasions up front for those who scan through your blog post.
[url=http://www.bootstimberland.co.uk]timberland shoes[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I have to express my thanks to this writer just for rescuing me from this type of setting. After scouting through the internet and obtaining principles which are not pleasant, I believed my life was over. Existing devoid of the strategies to the problems you have solved by way of the post is a serious case, and ones which could have in a negative way damaged my entire career if I had not encountered the blog. That skills and kindness in maneuvering everything was very useful. I'm not sure what I would've done if I hadn't come upon such a solution like this. I can at this moment look forward to my future. Thanks for your time so much for this impressive and effective help. I won't think twice to suggest the sites to anybody who needs care about this subject matter.
[url=http://piep.net/yzyorg]yeezys[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I have to convey my love for your kind-heartedness in support of individuals that really need help with this subject. Your very own dedication to passing the solution along became remarkably useful and has truly permitted somebody much like me to achieve their objectives. Your amazing helpful facts entails this much a person like me and much more to my fellow workers. Thanks a lot; from everyone of us.
[url=http://lovebyt.es/yzyboostus]yeezy boost 350[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I precisely wanted to say thanks yet again. I'm not certain what I might have gone through in the absence of those solutions revealed by you about such a subject. It previously was a very challenging issue for me personally, but observing a specialised form you processed it took me to weep over happiness. I will be happy for your assistance as well as trust you find out what a great job you are undertaking instructing some other people through your websites. I'm certain you haven't encountered all of us.
[url=http://www.nikezoom.me.uk]nike zoom[/url]
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár